Genialne umysły

Okładka książki Genialne umysły Jennifer Lynn Barnes
Okładka książki Genialne umysły
Jennifer Lynn Barnes Wydawnictwo: Must Read Cykl: The Naturals (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2013-11-05
Natalia Wiśniewska
Inne

Polowanie na mordercę.

Cassie od zawsze potrafiła zauważyć szczegóły kryjące się w ludzkim zachowaniu. Siedemnastolatka nie spodziewała się jednak, iż jej umiejętności zainteresują FBI. Gdy otrzymuje ofertę współpracy i dołączenia do programu Naturalsów, dziewczyna dostanie jednocześnie szansę na rozwiązanie krwawej zagadki z przeszłości. Nie spodziewa się jednak, iż kolejne śledztwo okaże się tak skomplikowane i niebezpieczne. Cassie musi zaufać swoim partnerom, którzy także pragną odkryć tożsamość mordercy...

Jennifer Lynn Barnes nadchodzi z nową serią skierowaną do młodzieży. Po lekturze fascynujących losów dziedziczki z The Inheritance Games nadszedł czas na dołączenie do sprytnej Cassie. Kryminalne zagadki, liczne tajemnice, skomplikowane emocje i okrutne zbrodnie obiecywały wciągającą przygodę z niespodziewanymi zwrotami akcji. Czy warto sięgnąć po The Naturals. Genialne umysły i doprowadzić do zakończenia śledztwa?

The Naturals. Genialne umysły okazały się wciągającą i niezwykle przejmującą lekturą. Jennifer Lynn Barnes zdołała stworzyć pełną tajemnic intrygę, której zakończenie zaskoczy najbardziej wymagających detektywów. Fani twórczości autorki mogą śmiało sięgnąć po pierwszy tom nowej serii, a następnie dołączyć do obdarzonych wyjątkowymi zdolnościami nastolatków. Jak potoczy się ich przygoda z kryminalnymi zagadkami?

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Polowanie na mordercę.

𝐓𝐇𝐄 𝐍𝐀𝐓𝐔𝐑𝐀𝐋𝐒 – Jennifer Lynn Barnes ♡
Hej! Dzisiaj chciałabym wam trochę opowiedzieć o "The Naturals" czyli świetnym młodzieżowym kryminale. Mam wrażenie, że na rynku wydawniczym wcale nie ma tak dużo książek o takiej tematyce, a szkoda bo naprawdę świetnie się je czyta. Świat FBI i rozwiązywanie kryminalnych zagadek to coś co uwielbiam i cieszę się, że trafiłam na tę książkę ponieważ spełniła moje oczekiwania. Jeśli chodzi o wątek romantyczny, a raczej trójkąt miłosny to nie przypadł mi do gustu. Ja osobiście nie przepadam za tego typu motywem i niestety byłam trochę zawiedziona, ale nie raził mnie jakoś mocno w oczy i co najważniejsze nie był on pierwszoplanowy. Historia wciąga od samego początku do końca. Te wszystkie zagadki, morderstwa, intrygi i napięcie było po prostu genialne. Jedyny minusik jaki zauważyłam to bardzo słabo rozwinięte opisy morderstw i miejsc w których je dokonano. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest to młodzieżówka dlatego nie chce uwzględniać tego w ocenie książki, ale ostrzegam, że jeśli nastawiacie się na mocne, brutalne i porywające sceny to tego tutaj nie znajdziecie. Dodatkowo mamy tutaj między rozdziałami nawet myśli mordercy! Dodawało to takiego napięcia, że nie mam słów, naprawdę. Intrygujące jest móc wejść do głowy takiego człowieka i poznać jego myśli i motywy. Ja czytałam te krótkie rozdziały nawet po kilka razy, doszukując się ukrytych zagadek w tekście 😅 Jestem pod ogromnym wrażeniem jak mocno ta książka mi się spodobała, zważając na to, że poprzednie książki tej autorki w ogóle nie trafiły w moje gusta. Bardzo ciekawym pomysłem było wykreowanie bohaterów na niezwykle utalentowanych nastolatków. Każdy wyróżnia się czymś innym i wszyscy się w tym nawzajem uzupełniają, traktując się jak rodzina. Końcówka była mocna. Szczerze mówiąc totalnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, a przysięgam że miałam milion podejrzeń. W pewnym momencie podejrzewałam chyba praktycznie wszystkich 😅
Czekam na następne części!!!

𝐓𝐇𝐄 𝐍𝐀𝐓𝐔𝐑𝐀𝐋𝐒 – Jennifer Lynn Barnes ♡

Ten, kto mnie zna, ten wie, że kocham serial Criminal Minds. O czym on jest? O jednostce behawioralnej FBI, która zajmuje się profilowaniem seryjnych morderców. Musicie sobie wyobrazić mój krzyk, jak dowiedziałam się, że istnieje młodzieżowa książka dotycząca tego!

Tutaj mamy do czynienia z Naturalsami, czyli ludźmi posiadającymi pewne zdolności, którym “zwykłym” jednostkom ciężko się wyuczyć. Mowa tu o profilowaniu ludzi, wyczuwaniu kłamstw, odczytywaniu emocji i widzeniu wszędzie liczb i rachunków. Takich zdolności raczej ciężko się wyuczyć, a nawet gdyby komuś się udało, nie będzie to na takim poziomie na jakim są Naturalsi.

Piątka nastolatków zostaje zrekrutowana do specjalnego programu FBI, aby pomóc im osiągnąć maksimum swoich zdolności, a przy tym rozwiązać niewyjaśnione sprawy. Bohaterowie tej książki są różnorodni, zaczynając od sarkastycznego chłopaka, który uczucia ma jak na dłoni, poprzez dziewczynę, która nie może pić kawy, bo nie zamknie buzi, kończąc na zamkniętym w sobie, tajemniczym mężczyźnie.

Tak jak wspominałam na samym początku, profilowanie to moja bajka, a wątek ten w tej książce został przedstawiony niesamowicie. Oczywiście nie zabrakło romantycznych relacji między bohaterami, które tylko doprawiały ocenę tej książki. Dean to tajemniczy chłopak, który bardzo rzadko się otwiera, a Michael ma serce otwarte na dłoni. Którego wybrać? Gdybym była główną bohaterką, nie byłabym w stanie podjąć tej decyzji.

Kolejnym plusem jest ogromny plot twist, którego się totalnie nie spodziewałam! Bawiłam się wyśmienicie czytając tą pozycję. Podśmiechiwałam się sama do siebie, czekałam w napięciu na to co nadejdzie, a na koniec otworzyłam buzie i ciężko było mi ją pozbierać z podłogi.

Nie mogę się doczekać kolejnych tomów! Wiem, że ta seria, będąc już po pierwszej części, przypadnie mi do gustu i zagości w mojej duszy jak i sercu na dłużej.

The naturals. Genialne umysły” to kolejna książka autorki po którą sięgnęłam, dlatego doskonale wiedziałam z jakim stylem się zderzę i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Jennifer ma to do siebie, że tworzy wciągające historie i zdecydowanie interesujące na tyle aby ciężko było się od nich oderwać.
Mimo tego, że jest to seria skierowana bardziej do młodzieży wydaje mi się, że sam pomysł na tą historię kupi i starszych czytelników.

„Genialne umysły” opowiada o piątce uzdolnionych nastolatków, główną bohaterką jednak całego przedsięwzięcia jest Cassie - dziewczyna, która idealnie odczytuje i z dużą łatwością odczytuje intencje ludzi i ich samych. Początkowo dziewczyna nie do końca wiązała z tym jakąkolwiek przyszłość swojego życia, ale w momencie otrzymania propozycji współpracy od FBI wszystko zaczęło się zmieniać. Cassie miała po prostu pomagać w rozwiązaniu przedawnionych już spraw, które nie zakończyły się tak jak powinny. Nikt się jednak nie spodziewał, że doprowadzi ją to do zupełnie innego momentu w życiu i to nią samą zacznie interesować się poszukiwany morderca.

„Żeby ująć seryjnego mordercę, musisz myśleć jak seryjny morderca.”

Muszę przyznać, że byłam bardzo zaangażowana w tą historię i przeczytałam ją niemal przy jednym posiedzeniu. Sam fakt poznawania całej sprawy ze strony głównej bohaterki był interesujący, ale rozdziały w których czytający mógł się poczuć jakby to on był seryjnym mordercą - to dopiero było coś. Dodatkowo fakt, że czytelnik od początku do końca nie ma pojęcia kim jest owo morderca jest jeszcze bardziej wciągające. Autorka zdecydowanie nie zdradza niczego wcześniej niż sama zaplanowała co jest jak najbardziej na plus dla tej historii, bo sami musimy dotrzeć do meritum sprawy.

Jeśli chodzi o Jennifer to jej pióro jest bardzo przyjemne i czyta się to tak samo dobrze jak jej wcześniejszą serię, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że z wielką chęcią sięgnę po kolejnej jej książki. Dodatkowo zakończenie tej było takie a nie inne, a to tylko podsyca moją ciekawość dlatego czekam z niecierpliwością na drugi tom i liczę, że szybko do mnie dotrze.

Mimo tego, że jest to seria skierowana bardziej do młodzieży wydaje mi...

Jest to kolejna książka spod pióra autorki „The Inheritance Games” i miałam do niej duże oczekiwania, które jak najbardziej spełniła. Jest ona tak samo genialna jak jej poprzednie książki i muszę przyznać, że autorka stawia ogromną poprzeczkę kolejnym częścią tej serii, gdyż pierwsza była już tak genialna i wciągająca, że kolejne muszą jej dorównać i w sumie jestem pewna, że dorównają.

Ta historia jest nieco inna niż „The Inheritance Games”, ale jeśli porównać by je w sposób zaangażowania czytelnika i tych wszystkich zagadek to jest równie genialna i wspaniała, także na pewno jeśli lubicie całą serię „The Inheritance Games”, to spodoba wam się ta seria.

„The naturals” jest pierwszym tomem serii, więc warto pamiętać, że tutaj jesteśmy dopiero wprowadzani w akcję, choć wcale nie jest nudno i książka ogromnie angażuje czytelnika, aby działał wraz z bohaterami i rozwiązywał z nimi zagadki.

Bohaterowie zostali tak świetnie wykreowani, że jestem naprawdę pod wrażeniem. Poznajemy każdego bardzo dokładnie i poznajemy ich umiejętności, które są naprawdę różne i bardzo ciekawe.

Cała historia bardzo, ale to bardzo mnie zaangażowała i wciągnęła do takiego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam ją na jeden raz, ponieważ nie jest to też długa książka. Teraz czekam z niecierpliwością na kolejne tomy, których daty premiery poznaliśmy już na Instagramie wydawnictwa.

Już wiem, że „The naturals” to będzie kolejna bestsellerowa książka tej autorki, ponieważ na to zasługuje i koniecznie musicie sięgnąć po tę cudowną książkę!

𝟏𝟎/𝟏𝟎✯

,,The Naturals” to pełna emocji i napięcia historia o piątce uzdolnionych nastolatków, a główną bohaterką jest Cassie, siedemnastoletnia dziewczyna z niezwykłym darem profilowania. FBI zaprasza ją do udziału w projekcie Naturalsi, wykorzystującym zdolności młodzieży do rozwiązywania starych kryminalnych spraw. Jednym z warunków jest zamieszkanie z nimi w jednym domu. Kiedy jednak okazuje się, że czyha na nią złoczyńca, sytuacja staje się niebezpieczna. Czy uda im się przetrwać?

Bardzo podobała mi się ta książka, była świetna! Uwielbiam styl pisania Jennifer, jest lekki, ale i przyjemny, nie pozwala nam oderwać się od czytania. Historia była bardzo ciekawa, pełna zwrotów akcji, co chwilę zmieniałam podejrzenia co do bohaterów. Ponadto pokochałam tę książkę, ponieważ sprawiła, że poczułam się, jakbym wróciła na studia. Kiedyś studiowałam kryminalistykę i mieliśmy podobne zadania jak Cassie, więc poczułam ciepło wspomnień. Dodatkowo doceniam perspektywę sprawcy, która została przedstawiona w sposób niezwykle przekonujący. To doskonały zabieg, który sprawia, że czytelnik może zrozumieć motywacje i działania antagonisty.

Ogromnie polecam tę książkę osobom, które chciałyby spróbować czytać kryminały, ale nie są pewne, czy to dla nich, świetne jako pierwsze doświadczenie. :)

💙Gdy tylko przeczytałam opis tej książki stwierdziłam, że chcę ją przeczytać. Bardzo lubię takie klimaty, a do tego książka daje mi vibe serialu „Zabójcze umysły”, który uwielbiam, więc tym bardziej jestem zachwycona.

💙Cassie od zawsze z łatwością rozczytywała ludzi, potrafiła powiedzieć kto kim jest i czego pragnie. Nie wiązała z tym niczego poważnego, aż do dnia, gdy dostała propozycję od FBI. Miała uczestniczyć w programie, który zajmuje się rozwiązywaniem dawnych niewyjaśnionych spraw. Wydawać, by się mogło, że tylko na tym będzie polegać rola dziewczyny, jednak w jej życiu nic nie dzieje się przypadkiem, a gdyby tego było mało, dziewczyną zaczyna interesować się morderca.

💙Grupa nastolatków, z którymi zamieszkała Cassie są totalnie różni od siebie. Jednak każda z tych osób ma niezwykłe umiejętności, odczytywanie emocji, wykrywacz kłamstw czy chodząca encyklopedia. Razem tworzą zgrany duet i można się o tym przekonać. Jasne, bywały postacie, które od razu polubiłam, a które nie bardzo lub inne były owiane jedną wielką tajemnicą, to jednak nie sprawiło, bym przestała się świetnie bawić.

💙Książka jest dość cienka, więc bardzo szybko się ją czyta. Myśle, że spokojnie w jeden, dwa dni można przeczytać. Do tego wszystko jest tak świetnie napisane, że nic nie jest zdradzane. Przez historię prowadzi nas perspektywa głównej bohaterki, ale też pojawia się narracja, w której można pomyśleć, że to my jesteśmy mordercą, który ściga Cassie. Jest napisana w taki sposób, że nie można określić czy jest to mężczyzna czy kobieta. Niesamowicie mnie to fascynowało i chociaż z początku byłam zdezorientowana tą narracją to później byłam zachwycona, jest to zdecydowanie coś innego niż czytałam dotychczas. Ukryte różne wskazówki, sprawiają, że ja jako czytelnik sama próbowałam dojść do tego kim on jest. Nie odkryłam tego wcześniej i do samego końca nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi. Gdy już tak się stało, byłam w nie małym szoku i później zaczęły mi się układać różne wskazówki w całość.

💙Pióro autorki jest bardzo lekkie, przyjemnie i dość prosto wszystko jest napisane, a wszelkie zagadnienia związane z naturalsami są wyjaśnione w sposób, który można zrozumieć. Autorka zdecydowanie potrafi zaciekawić, wywołać szok oraz trzymać w napięciu do samego końca. Akcja książki rozpędza się z rozdziału na rozdziału, lecz nie jest ono za szybkie. Samo zakończenie sprawiło, że byłam w szoku, ponieważ nie spodziewałam się tego co tam się zadziało. Nie mogę się już doczekać drugiego tomu i co w nim przygotowała dla nas autorka.

genialna książka! na początku szła mi dość wolno, ale po kilku pierwszych rozdziałach niesamowicie się wciągnęłam i pochłonęłam w jedną noc! nie mogę się doczekać przeczytania reszty tomów, akcja trzymająca w napięciu, świetny plot twist i rewelacyjna perspektywa ze strony mordercy. poniekąd irytujący zaczął dla mnie być wątek trójkąta miłosnego między Cassie, Deanem a Michaelem, ale nie jest to bardzo wielką przeszkodą. od razu biegnę kupić kolejny tom!!!

5/5⭐️
„Genialne umysły” - Jennifer Lynn Barnes

✦ Żeby ująć seryjnego mordercę, musisz myśleć jak seryjny morderca. ✦

Jak losy głównej bohaterki zmienią się po jednej propozycji ?

Cassie przeżyła wiele w swoim życiu, ciagle podróże , morderstwo matki oraz nieobecność ojca. Mieszka z rodzinną od strony ojca, chociaż troszczą się o nią , bohaterka nie czuje się tam sobą i ciagle udaje że tam pasuje. Wszystko się zmienia kiedy podczas pracy tajemniczy chłopak przekazuje jej wizytówkę która może zmienić całe jej życie…

Czy przyjmie ofertę ? Czy odnajdzie swoje powołanie ? Kim okazał się tajemniczy chłopak ? Kim są naturalsi ?

Uwielbiam wszystkie zagadki, a szczególnie że możemy wcielić się w mordercę poprzez jego perspektywę !?! To było to coś , przez co nie mogłam oderwać się od tej książki. Najbardziej rozwaliła mnie koncówka ! Nigdy bym się nie spodziewała że ta postać okaże się naszym mordercą bez skrupułów, rozwaliło to całkiem mój mózg na dłuższą chwile !

Pokochałam te książkę bo jest tym czymś czego szukałam, czymś nowym. Uwielbiam w niej wszystko od pomysłu na fabule aż po naszych bohaterów ! A bohaterowie , są dobrze wykreowani i już mam swojego faworyta u chłopaków. [Dean w moim sercu 😻] Każdy z bohaterów jest inny, przez co każdy z nich coś innego wprowadza do historii.

A najgorsze co mnie teraz czeka, to czekanie na następny tom !?
Już nie mogę się doczekać !

Wiki 🧩

5/5⭐️
„Genialne umysły” - Jennifer Lynn Barnes

✦ Żeby ująć seryjnego mordercę, musisz myśleć jak seryjny morderca. ✦

Jak losy głównej bohaterki zmienią się po jednej propozycji ?

Pierwszy raz czytałam kryminał skierowany do młodzieży. Muszę przyznać, że bardzo dobrze się bawiłam podczas lektury „Genialnych umysłów”.

Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Cassie, która posiada szczególną umiejętność. Mianowicie potrafi „profilować” ludzi, na podstawie tego co zewnętrzne wkrada się w umysł i ocenia kim właściwie jest dana osoba. Prowadzi można by powiedzieć dość nudne życie, aż w pewnym momencie jej ścieżki przecinają się z FBI. Cassie dołącza do tajnego projektu, skierowanego do „Naturalsów”, czyli takich jak ona, posiadających niezwykłe zdolności, które mogą pomóc rozwiązywać sprawy FBI.

Pomysł na fabułę jest bardzo oryginalny, autorka w bardzo ciekawy i intrygujący sposób wprowadza nas w kryminalny świat, w którym obraca się FBI, wykorzystując do tego uzdolnioną młodzież. Sama zagadka, która jest głównym wątkiem książki, jest bardzo dobrze skonstruowana, trzyma w napięciu i zaskakuje na każdym kroku. Zakończenie to prawdziwy rollercoaster emocji.

Pomimo kryminalnego i nieco mrocznego wydźwięku książki, jest ona napisana w bardzo lekkim w odbiorze stylu. Dzięki cała historia nie jest przytłaczając, a wciąga coraz mocniej z każdą stroną. Na dodatek młodzieżowe środowisko, które rządzi się swoimi prawami, dodaje lekturze wyjątkowego charakteru.

Bardzo polecam fanom literatury młodzieżowej i kryminałów!

• Kryminał