Killer Instinct

Cykl: Naznaczeni (tom 2)
Killer Instinct
angielski
mitchia

Seventeen-year-old Cassie Hobbes has a gift for profiling people. Her talent has landed her a spot in an elite FBI program for teens with innate crime-solving abilities, and into some harrowing situations. After barely escaping a confrontation with an unbalanced killer obsessed with her mother’s murder, Cassie hopes she and the rest of the team can stick to solving cold cases from a distance.

But when victims of a brutal new serial killer start turning up, the Naturals are pulled into an active case that strikes too close to home: the killer is a perfect copycat of Dean’s incarcerated father—a man he’d do anything to forget. Forced deeper into a murderer’s psyche than ever before, will the Naturals be able to outsmart the enigmatic killer’s brutal mind games before this copycat twists them into his web for good?

Jedno słowo to za mało, by opisać tę książkę, ale najbliższe prawdy byłoby: mocna.
Poprzednia część była świetna, ale drugi tom jest genialny, niesamowity, mocny i dużo lepszy od poprzedniego. Ciesze się, że seria trzyma poziom, a nawet go podnosi.
Kocham takie zagadki, analizowanie, profilowanie, czytanie z twarzy, emocji, tłumaczenie czegoś za pomocą nauki, czy ludzki wykrywacz kłamstw. Zupełnie jak serialne, które oglądam, a tu mam to w jednym miejscu.
Ku mojemu zaskoczeniu moi podejrzani okazali się trafieni w dziesiątkę. Jak tylko ich "poznałam" (czytając) tak brałam ich na cel. W trakcie czytania dochodziłam do podobnych wniosków, co bohaterowie.
Pewnie moja mama ma racje mówiąc, że za dużo oglądam i czytam kryminałów xD.
Książka pochłonęła mnie, wciągnęła w siebie (omal nie przejechałam kilka razy przystanku czytając ją).
Jest naprawdę genialna. Czekam na dalsze części!
Gorąco polecam ! ! !
<3 <3 <3

esin | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Młodzi geniusze, nowe intrygi, mroczne zbrodnie i całkowicie szaleni zabójcy,czyli życia Cassie ciąg dalszy.
Jak pisałam w przypadku poprzedniego tomu, jest to niezwykła odmiana "Mentlisty" dla młodzieży. Książka jest niesamowicie wciągająca i pomimo iż opowiada historię nastolatków potrafi całkowicie wkręcić nieco starszych czytelników.
Ja osobiście kocham takie psychologiczne klimaty z lekkim humorystycznym zacięciem, także przyjemnością było dla mnie czytanie kolejnego tomu o Naznaczonych. Ponadto uwielbiam każdą z postaci wykreowanych przez autorkę, ale muszę się przyznać mam prawdziwą słabość do Michaela. Może dlatego, że jego niezwykły talent do odczytywania emocji z mimiki i ogólnej postawy ciała jest bliski temu co lubię i czym się obecnie zajmuję, albo dlatego, iż jest tak niesamowicie charyzmatyczną osobą że aż trudno nie darzyć go sympatią. Mam nadzieję na jego większy udział w następnej części, której czytania już nie mogę się doczekać.

książek: 1946
Sherry | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

JAK SIĘ MIEWA SPECJALNA MŁODZIEŻ

Kim są Naznaczeni? To grupka młodych ludzi obdarzonych przez los niezwykłymi umiejętnościami i talentami. Do rozszyfrowania ludzi. Profilowania ich. Odgadywania ich zamiarów i myśli. Odróżniania prawdy od kłamstwa. Gromadzenia niezliczonej ilości danych i statystyk. To nastolatkowie, którym odebrano szansę na "normalne" dzieciństwo czy dojrzewanie, a zamiast tego, wcielono ich do ściśle tajnego projektu FBI, gdzie Naznaczeni pomagają federalnym w rozwiązywaniu zagadek i szukaniu zbrodnialców. Co czeka piątkę młodych ludzi w "Mrocznej stronie"?

W kontynuacji "Naznaczonych", ponownie bierzemy udział w rozwiązywaniu pewnej zagadki kryminalnej. Brutalne morderstwo, z którym ma do czynienia tym razem FBI ma niepokojące powiązania z jednym z Naznaczonych. Co to oznacza? Kto stoi za brutalnym aktem? Co próbuje osiągnąć? Na te pytania, postanowimy odpowiedzieć wraz z siedemnastoletnią Cassie i jej nowymi przyjaciółmi.

To co zdecydowanie da się zauważyć w...

Michał | 2018-12-07

Ktoś tutaj dobrze napisał, że to książka o nastolatkach dla nastolatków... :)Skusiły mnie dobre oceny. Czasami tak bywa. :)

Iwona Nocoń | 2017-09-25
Przeczytana: 24 września 2017

Nadal jestem pod wrażeniem serii Naznaczeni, jednak druga część troszkę mniej podobała mi się od pierwszej. Co prawda, po raz kolejny nie wiedziałam, kto zabił, jednak wątek miłosny odegrał w tym tomie zbyt wielką rolę, co mi osobiście nie przypadło do gustu.

Książkomaniacy | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Kilka tygodni po tym, jak Cassie, Michael i Dean cudem uniknęli śmierci, naznaczeni wracają do pracy w FBI. O dziwo, właśnie wtedy znów dochodzi do kolejnej makabrycznej zbrodni. Okazuje się, że przeszłość upomina się o Deana. Grupa naznaczonych nie może siedzieć bezczynnie. Czują się w obowiązku wesprzeć przyjaciela. Potajemnie angażują się w całą sprawę.Wiedzą, że dzięki ich potajemnym zdolnościom mogą znów osiągnąć sukces. Nie przewidzieli jednak, że będą mieć do czynienia z tak niebezpiecznym przeciwnikiem. To nie zabawa... rozpoczyna się prawdziwe śledztwo. Zrobią wszystko, by doprowadzić je do końca, ale czy to wystarczy? Czy Cassie zdoła ocalić Deana? Kto okaże się zabójcą, a kto następną ofiarą?

Przy pierwszym tomie serii bawiłam się niesamowicie. Ogromnie spodobał mi się pomysł skoncentrowania fabuły książki wokół działań FBI i dodanie do tego wątków nieco fantastycznych - mamy tu do czynienia z umiejętnościami prawie nie z tego...

eR_ | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 października 2016

Popularna seria dla nastolatków, doczekała się wydania kolejnego tomu.Oczywiście, nie wiem jak u nas ta seria zyskuje na popularności, ale ponoć w innych krajach, to jedna z ulubionych serii młodych ludzi.Nie mnie oceniać takie wybory, każdy czyta to co lubi, więc trzeba przyjąć to z uśmiechem, czyż nie?

Casey ma niezwykły dar, który sprawia, że jej talentem zainteresowała się tajna komórka FBI.Od tego czasu, wraz z grupką podobnych do niej, zajmuje się profilowaniem, na przykład seryjnych morderców.Właśnie w części poprzedniej, cudem uniknęli śmierci, z rąk pewnego maniakalnego mordercy, a życie w agencji powoli wraca do normy.

Tym razem sprawa jest śmiertelnie poważna, bowiem pewien seryjny zwyrodnialec obrał sobie za cel Deana, w dodatku, w związku ze swoimi traumatycznymi przeżyciami, chłopak doskonale zna ową osobę.Przyjaciele angażują wszystkie środki aby pomóc koledze, a wokół nich atmosfera gęstnieje z każda minutą.Jak to się potoczy, pozostawiam czytelnikom do...

Katherine Parker | 2016-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Od sprawy z agentką Lockie minęło już trochę czasu, jednak Cassie nadal dręczą koszmary związane z jej osobą. Dziewczyna musi zrobić jednak wszystko by porzucić przeszłość za sobą, gdyż nadciągają kolejne problemy, z którymi cała grupa naznaczonych musi zmierzyć się ponownie. W mieście dochodzi bowiem do tajemniczego zabójstwa młodej studentki. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie ogromne podobieństwo ów morderstwa do tych, jakie popełniał Daniel Redding - ojciec Deana. Wszystko wskazuje na to, że morderca jest zafascynowany osobą Reddinga, a sam więzień może mieć jakieś informacje, które mogą pomóc zatrzymać falę morderstw. Grupa naznaczonych postanawia więc złamać obowiązujące zakazy i wdraża się w bieżące śledztwo by pomóc Deanowi w końcu porzucić przeszłość i zostawić w tyle okrutną łatkę dzieciaka Reedinga. Jednak czy to wszystko wydaje się tylko takie proste?

Z tego, co pamiętam bardzo podobała mi się zarówno sama idea Naznaczonych oraz fabuła, jaką otrzymałam w...

Gwiazdka10 | 2018-08-30
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Po lekturze 2 tomu "Naznaczonych stwierdzam, że poziomem powieść dorównała tomowi pierwszemu.
W tym tomie dowiedziałam się także nieco więcej o pozostałych (czyli wszystkich oprócz Cassie) członkach programu, więc łatwiej mi było ich polubić i docenić :).
Rozwiązania sprawy, tak jak w poprzedniej części nie zgadłam.
"Naznaczeni" są warci przeczytania! Z pewnością za jakiś czas sięgnę po 3 tom :)!

Joanna | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Drugi tom sprawił,że teraz czekam na następne powieści tej serii.
Książka tak wciągająca, o bardzo interesującej fabule, z tyloma wątkami z życia bohaterów, że czyta się ją niemal od deski do deski jednym tchem, a tylko czas to ogranicza.
Jestem oczarowana tą historią... nic dodać, nic ująć :-)