Killer Instinct

Okładka książki Killer Instinct Jennifer Lynn Barnes
Okładka książki Killer Instinct
Jennifer Lynn Barnes Wydawnictwo: Cykl: The Naturals (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Naturals (tom 2)
Killer Instinct
2014-11-04
2014-11-04

Seria jest naprawdę ciekawa i wciągnęłam się od pierwszej strony. Opowiada ona o grupce nastolatków, których życie i do nauczenia się pewnych cech, które miały ułatwić im życie (takich jak zdolność rozpoznawania emocji czy wykrywania kłamstw). Pomagają oni FBI w rozwiązywaniu spraw. A wszystko to połączone kilkoma niespodziewanymi zwrotami akcji🩷
Jestem prawdziwa fanką tej serii i jest mi przykro że nie można dostać jej już nigdzie w tym starym wydaniu. W tym momencie są one wydawane pod nową okładka i zmienionym tytułem „The Naturals”

Jestem prawdziwa fanką tej...

Lepszy tom.

Lepszy tom.

Ta część podobała mi się dużo mniej. Ciąg dalszy sercowych rozsterek, ich dwóch i ona jedna... Do tego śledztwo takie se... Ale w zasadzie nie jestem docelową grupą odbiorców.

to.było.genialne. 😩💅

to.było.genialne. 😩💅

📖🐲
Nadal fajna, ale powiedzmy, że tym razem daję 6,5 i zaokrąglam w górę, bo miłosny trójkąt jest do niczego. Jak w ogóle można brać pod uwagę Michaela, który zasadniczo stosuje szantaż emocjonalny i nie może się pogodzić z potencjalnym odrzuceniem (a raczej z przegraniem z Deanem). I naprawdę pal licho, że może fizycznie Micheal się Cassie podoba, ale na pewno nie jest materiałem na zdrowy związek. Dean może i też nie ze względu na nieprzeproacowane traumy, ale przynajmniej nie jest emocjonalnym szantażystą, a to zawsze plusik. Inna sprawa, ze brakuje mi w tej książce psychoterapeuty dla wszystkich tych wszystkich dzieciaków. Jednak książka jest na tyle realistyczna, że brak pracy nad traumami albo jakiegokolwiek wspomnienia, że takie coś się odbyło, to moim zdaniem spore przeoczenie ze strony autorki. Zagadka spoko, ale oczywiście nie ma jakichś większych zaskoczeń. Myślę, że dam szansę tomowi numer 3 i zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądać.

📖🐲

Jestem zawiedziona, tym kogo na końcu wybrała Cassie. Whyyyyy? 😭

Jestem zawiedziona, tym kogo na końcu wybrała Cassie. Whyyyyy? 😭

Wciągnęłam się jeszcze bardziej niż przy pierwszym tomie.

Wciągnęłam się jeszcze bardziej niż przy pierwszym tomie.

Jak podobał mi się drugi tom ,,Naznaczeni"?

Na pewno podobał mi się bardziej od pierwszego tomu, ale nie jest to jakaś wielka różnica - był lepszy wątek romantyczny i ciekawsza fabuła (dla mnie).

Poznajemy jeszcze kilku nowych bohaterów, ale tak to nie ma jakiś zmian. Po prostu dalsze przygody Naznaczonych.

7,5/10

Jak podobał mi się drugi tom ,,Naznaczeni"?

7,5/10

Pięcioro młodych ludzi mieszkających razem - różne charaktery, odmienna historia dzieciństwa, inna pozycja społeczna, różne zdolności specjalne i jedno co ich łączy - są Naznaczeni. Posiadają umiejętności przekraczające standardowe i jako nastolatkowie współpracują z FBI. Dwóch profilerów, czytacz emocji, specjalistka od cyfr i chodzący wykrywacz kłamstw.

Tym razem akcja kręci się wokół Deana i jego ojca. "Zwiąż je. Naznacz. Potnij. Powieś." Ktoś naśladuje Reddinga. Giną kolejne osoby, a FBI ściga się z czasem, by dopaść mordercę.

Nowa opiekunka nastolatków, ewoluujące relacje między młodzieżą, a do tego wątek romantyczny, w którym ona musi wybrać jednego z dwóch rywali.

Druga część dobra, ale niepotrzebnie wielokrotnie było podkreślane, iż są Naznaczeni. Wiemy o tym, wiemy jakie każde z nich ma zdolności, widzimy do czego je wykorzystują. Narracja w pierwszej osobie powoduje, że mocno skupiamy się na Cassie, a innych bohaterów widzimy tylko z jej, niekoniecznie obiektywnej, pespektywy. Niemniej książę czyta się dobrze, wciąga i chętnie sięgnę po kolejną część.

Tym razem akcja...

Tak samo fantastyczna jak poprzednia część. Zwroty akcji, emocje i czytanie po nocach- o to z czym kojarzy mi się ta książka. Polecam z całego serca. Czekam na trzecią część :)

• 2017
  • Kryminał