Chłopak na zastępstwo

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
The Fill-in Boyfriend
Melanie

Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą? Nagle...

Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Sol | 2018-03-20

Nie jest to książka idealna, nie jest to też najlepsza pozycja z repertuaru pani West. Ale czyta się dobrze, o czym niech świadczy fakt że skończyłam ją o 1.30 w nocy. Znów nie poszłam spać bo czytałam ;)

Zawsze mówię że lubię lubić bohaterów. Tutaj Gia początkowo niezbyt daje się lubić, bo jest snobką, egoistką i typową popularną wredną dziewczyną. To samo jej przyjaciółki. I jak potem Gia zdecydowanie ewoluuje w człowieka, tak trzy miągwy z Jules na czele, nadal są amebami. Dwie mniej niż trzecia, ale pozostają pod wpływem najgorszej aż do końca.
I tutaj uwaga SPOILER ALERT.
Zło przyjaciółek, machloje jednej z nich i krzywda jaką wyrządzają bohaterce nie zostaje ukarana. Masakra, jak ja tego nie znoszę.
Gia faktycznie trochę narozrabiała, ale nie zasłużyła sobie na taką karę, bo nie do końca wszystko było jej winą. Oni mają po 17 lat, nie zawsze kierują się głową w swoich decyzjach.
KONIEC SPOILERA

Jest też bohater. Jego imienia nie będę wymieniać bo do pewnego bardzo...

Aleksandra | 2016-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2016

Recenzja znajduje się także na moim blogu zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Wakacje to idealna pora na lekką, przyjemną i niewymagającą książkę, która pozwoli nam się odprężyć. Już patrząc na okładkę powieści "Chłopak na zastępstwo" miałam nadzieję, że to będzie tego typu pozycja.

Tym razem bohaterka nie jest cichą myszką, która ginie w szkolnym tłumie, lecz przebojową i popularną nastolatką, stojącą na czele swoich przyjaciółek. Gię poznajemy w tuż przed jej balem maturalnym, kiedy zrywa z nią Bradley. To tego dnia miała go przedstawić swoim przyjaciółkom, które wydawały się wątpić w jego istnienie. Zrozpaczona dziewczyna prosi nieznajomego chłopaka, by wcielił się w rolę Bradleya.

Nie myliłam się, co do tej książki. Prosty język autorki sprawił, że czytało się ją nie tylko przyjemnie, ale również bardzo szybko. Fabuła nie była skomplikowana, dzięki czemu był to oczekiwany relaks przy sympatycznej lekturze.

Po pierwszych stronach byłam przekonana, że znienawidzę Gię. Ta...

Virginia | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

"Wszystko ma swoją opowieść. Poznając te opowieści, będziesz się napełniać nowymi doświadczeniami, które sprawiają, że zrozumiesz więcej. Będziesz wzbogacać swoją duszę o nowe warstwy."

Sięgnęłam po tę książkę, dlatego że potrzebowałam odskoczni. Odskoczni od magicznych istot i wymyślonych światów. Czy książka dała mi to czego szukałam? Dała mi dużo więcej niż przypuszczałam, że mogłabym dostać.

Gia ma idealne życie, perfekcyjną rodzinę, wspaniałego chłopaka i oddane przyjaciółki. Do czasu. Wszystko zaczyna się walić, gdy chłopak rzuca ją chwilę przed balem maturalnym. Gdyby nie przypadkowy chłopak na zastępstwo nie poszłaby na bal i nie okłamałaby przyjaciółek. Od tej chwili w życiu Gii wszystko się zmienia, a ona sama odkrywa, że jej życie było płytkie do granic możliwości.

Przyznam szczerze, że książka bardzo mnie zaskoczyła. Spodziewałam się płytkiej i ubogiej w głębsze refleksje lektury. Dostałam coś zupełnie odwrotnego. Autorka wzbogaciła swoją książkę o dobitny przekaz,...

WampirkaJustynka | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Dobra książka, ale nie żadna rewelacja. W sam raz na wakacje. Niby nic takiego ważnego się nie dzieje ale daje do myślenia. Polubiłam Gię choć trochę przypomina mi Brittany (Idealna chemia) i Elenę (Pamiętniki wampirów). Co do Haydena też całkiem fany mimo, że miał moment w którym mnie wkurzył. Najbardziej działająca mi na nerwy była Jules. Jak to możliwe, że przyjaciółki Gii są tak tępe?Chodzi mi głównie o Claire. Jest na nią wściekła a nie widziała co wyprawia Jules. Ciągle tylko mówiła jej, że powinna dać jej szansę. Pytam się: PO CO? Ona sama zachowywała się wrednie. A brat Gii nie jest lepszy. Może i ma trochę racji ale to co zrobił to świństwo. Nawet porządnie nie przeprosił. Co do rodziny Gii to powinna iść na jakąś terapię. Dobrze, że dziewczyna znalazła nowych lepszych znajomych (Becę, Nate, Marcusa czy Blaka).

Funa | 2016-08-01

"Nie jesteśmy doskonali i wcale nie powinniśmy tacy być".

"Chłopak na zastępstwo" tak naprawdę, tylko z pozoru wydaje się zwyczajną młodzieżówką, bez jakichś komplikacji i tak też się zaczyna, ale dopiero później poznajemy środek, głębię danej powieści i dostrzegamy "to coś".

W związku z tym w tej książce można dostrzec wiele porad życiowych dotyczących przyjaźni. Gia od początku liceum przyjaźni się z wybranymi dziewczynami i nie zadaje się z nikim więcej, i kiedy do szkoły przychodzi nowa uczennica Jules, która chce odebrać jej przyjaciółki Gia zaczyna ją nienawidzić. Jules wcale nie jest lepsza za plecami Gii obgaduje ją i kłamie na jej temat. W końcu dziewczyna postanawia pokazać Jules, że mówi prawdę i postanawia na bal maturalny zaprosić swojego chłopaka, lecz ten zrywa z nią na parkingu przed balem! Gia jest załamana i posuwa się do kłamstwa. Jakiś przypadkowy chłopak zgodził się udawać jej partnera. Właśnie tak dziewczyna zaczyna kłamać. Im dalej zagłębiamy się w powieść,...

Jest to najlepsza książka dla młodzieży jaką przeczytałam w ostatnim czasie. Było tutaj wszystko, to co cenię sobie w literaturze młodzieżowej. Autorka pokazała przemianę płytkiej, zapatrzonej w siebie dziewczyny, szkolnej piękności. Nie obyło się przy tym bez trudnych wyborów, ciężkich przejść, strat, rozczarowań, wylanych łez. Gia coś straciła, aby coś zyskać. Co? Prawdziwą przyjaźń i miłość. Polubiłam Gię, Haydena i Bec.
Książka jest rewelacyjna. Polecam ją każdemu. Warto wyciągać wnioski i czasem poświęcić czas na chwilę zadumy nad tym co własnie przeczytaliśmy. Ta książka skłania do refleksji. Gorąco polecam!

Gia Montgomery to najpopularniejsza dziewczyna w szkole, piękna, mądra, zbyt pewna siebie jest szkolną gwiazdą samorządu szkolnego, każdy ją zna i chce przyjaźnić się z nią. Uczy się doskonale, ambitna z niej uczennica, ma świetne wyniki w nauce, najlepsze, wyjątkowe przyjaciółki, a również wspaniałych, wyjątkowych rodziców. Jednak do pełni szczęścia dziewczynie brakuje jej jeszcze dobrego chłopaka, przy tym co przyjaciółki jej bardzo sądzą ona już chłopaka po prostu ma. Chodzi z Bradleyem Gia już jakiś czas, jest on przystojnym, fajnym facetem, starszy od niej, a ich wspólne zdjęcia, na którym są nie są wystarczającym dowodem, jakim dziewczyna mogła by się posłużyć.
Ale tuż przed balem maturalnym, podczas, gdy miała nastąpić ta prezentacja, już przy parkingu Bradley z nią definitywnie zerwał. Powiedział wszystkich , że to zrobił pod publikę. Załamana po zerwaniu ze swym chłopakiem, bardzo zrozpaczona dziewczyna dostrzega w jednym ze samochodów uroczego, czarującego nieznajomego,...

corgi | 2016-07-30

Najpopularniejsza dziewczyna w szkole, potencjalna królowa balu zostaje porzucona przez swojego partnera na parkingu przed wejściem na szkolny bal. Obawiając się kompromitacji prosi o pomoc przypadkowego chłopaka. Przypadkowe spotkanie stanie się początkiem jej powolnej przemiany.

Oprócz typowej historii miłosnej dostajemy tutaj dość ciekawy wątek dotyczący tego jak wielką wagę obecnie przywiązujemy do własnego wizerunku, jak płytkie nawiązujemy relacje, jak duży wpływ na nasze życie ma środowisko w którym się obracamy.

W dzisiejszych czasach prawdziwą zmorą jest uzależnienie od mediów społecznościowych...ludzie chcą być popularni, perfekcyjni i mieć całe mnóstwo znajomych. Internet daje nam nieograniczone możliwości do działania, ale są tacy dla których to narzędzie jest ważniejsze niż prawdziwe, ludzkie emocje i kontakty jakich możemy doświadczyć. Sama nie stronię od mediów, ale zdecydowanie bardziej wolę ludzi, kontakt z nimi, te wszystkie rozmowy, bądź zwykły uśmiech mijając ich na ulicy...kawa ze znajomą także lepiej smakuje na żywo, niż kolejny emotek wysłany przez dostepne aplikacje. Niestety w moim przypadku chęć bycia tą perfekcyjną sprawiła, że finalnie straciłam to, co kochałam... Ale zawsze warto próbować to odzyskać ♥️.
W takiej właśnie sytuacji stanęła Gia. W wieczór balu maturalnego jej chłopak Bradley z nią zrywa, a ona załamuje się tym, że jej przyjaciółki uznają, że kłamała o swoim związku. Przypadkiem zauważa siedzącego w innym samochodzie chłopaka i prosi go o pomoc. Totalne...

mania_kch | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2016

Gia Montgomery to nastolatka przeżywająca ciężkie chwile. Nie dosyć, że nie potrafi dogadać się z jedną z przyjaciółek to tuż przed balem rzuca ją chłopak.
Okoliczności zmuszają ją do podjęcia nieoczekiwanych decyzji i do okłamywania swoich przyjaciółek, pomaga jej w tym „zastępczy Bradley”. Wszystko jednak wymyka się spod kontroli a „zastępczy Bradley” i jego siostra nieźle mieszają w życiu Gii.
Książka dość przyjemna, lekka, romantyczna bez wielkich tajemnic i dramatów. Jednak zdecydowanie adresowana do młodszego grona czytelniczek.