Jutro będzie normalnie

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Życie Małgosi dalekie jest od ideału. Czteroletni synek sprawia problemy, mąż coraz później wraca do domu, a teściowa wszystko wie najlepiej i krytykuje nawet zawartość lodówki. W pracy też nie jest różowo – zazdrosna koleżanka zrobi wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. W całym tym chaosie Małgosia nawet nie zwraca uwagi na list z absurdalną informacją o spadku po ciotce mieszkającej pod...

Życie Małgosi dalekie jest od ideału.

Czteroletni synek sprawia problemy, mąż coraz później wraca do domu, a teściowa wszystko wie najlepiej i krytykuje nawet zawartość lodówki. W pracy też nie jest różowo – zazdrosna koleżanka zrobi wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. W całym tym chaosie Małgosia nawet nie zwraca uwagi na list z absurdalną informacją o spadku po ciotce mieszkającej pod Londynem. Mąż za to jest tym bardzo zainteresowany…

Czy Małgosi uda się pokonać przeciwności losu i spełnić marzenie o białym domku? Na kogo będzie mogła liczyć w najtrudniejszych chwilach?

Bohaterki bestsellerowych powieści Agnieszki Lis to prawdziwe kobiety, których życie nie jest usłane różami. Mierząc się z problemami, dają czytelniczkom powody do wzruszeń i nadzieję na lepsze jutro.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/jutro-bedzie-normalnie/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/jutro-bedzie-normalnie/

liaguszka | 2019-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 września 2019

Fajne czytadełko, akurat na wolny, leniwy dzień. Chciałabym mieć tyle cierpliwości dla teściowej, co bohaterka. Ale ja nie mam na imię Małgosia;-))

Natalia | 2019-07-24

Lekka powieść.

eMKa | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Kolejna opowieść o silnej kobiecie,która pomimo początkowej niewiary w siebie dociera do takiego momentu w życiu kiedy wie, że jest tak jak ma być czyli po prostu "normalnie".
Dla mnie jednak bohaterka zbyt łatwo przeobraża się z szarego łabędziątka w kobietę biznesu co sprawia, że powieść choć dobrze się czyta i na końcu ma bardzo czytelny przekaz to jest mało wiarygodna.

FioletowaRóża | 2019-06-10

Co tu dużo pisać- jest to krótkie, babskie czytadełko o problemach przeciętnego Kowalskiego. Bardziej zapamiętałam teściową głównej bohaterki, bo to ona dominuje w całym tekście. Któż z nas nie słyszał o namolnych teściowych, które wtrącają się do absolutnie wszystkiego, zawsze narzekają i nigdy nie chwalą?
Książka do przeczytania w jeden wieczór.

Anna | 2019-02-18
Przeczytana: 09 lutego 2019

„Jutro będzie normalnie” Agnieszki Lis to powieść obyczajowa.
Małgorzata jest żoną Zbyszka i mamą ich pięcioletniego syna. Pracuje w urzędzie. Może to nie jest doskonała praca, ale kobieta ją lubi i sumiennie wykonuje.Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zawiść starszej koleżanki. Małgorzata jednak nie daje się. Robi swoje. Nie może jednak znieść naprzykrzającej się teściowej. Ta wie wszystko lepiej. Kwestionuje każdy krok synowej. Kobieta niestety nie ma wsparcia w mężu. Pomoc teściowej zaś jest niezbędna.
„Jutro będzie normalnie” Agnieszki Lis to zwyczajna historia jakich wiele. Tylko dlaczego ta teściowa taka wredna? Są takie? Ja znam je tylko z książek. Banalna historia, ale chętnie czytana.

Paula | 2018-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Uff, zdążyłam przed końcem roku.

A w sprawie książki: chciałabym mieć tyle siły co bohaterka, na pokonywanie kolejnych przeszkód życiowych.

Montgomerry | 2018-12-16
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 13 lutego 2011

beztroska_domatorka | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

„Jutro będzie normalnie” jest jedną z tych książek, które ukazują kobietę z problemami, jakie mają miliony kobiet. Małgorzata na początku wydawała mi się kobietą miłą o żelaznych nerwach, później naiwną, zamykającą się na to, co oczywiste, na koniec natomiast uznałam, że jest to esencja kobiecej siły. Bohaterka zmieniała się wraz z wydarzeniami w jej życiu, a trzeba przyznać, że los jej nie oszczędzał. Siła kobiety, dążenie do spełnienia marzeń i postawionych sobie celów tworzy przyjemną lekturę, którą pochłaniałam z wielkim zainteresowaniem. Kontrastujące postacie sprawiają, że każdy utożsami się z główną bohaterką. Idealna książka na coraz chłodniejsze wieczory, polecam z całego serca.

Ewelina | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Wiem, że to wszystko już było, wielokrotnie i na różne sposoby. Oddalający się mąż, zdrada i rozwód, problemy wychowawcze, wiecznie zrzędząca teściowa, problemy w pracy... A jednak książka mnie wciągnęła, zassała. Autorka ma bardzo ciekawy styl pisania, inny od podobnych obyczajówek. Brak kolokwializmów, brak łopatologii w stylu "ubierając się pokropiłam się ulubionymi perfumami, bo perfumy są bardzo ważne dla kobiety", ładnie budowane zdania bez zbędnych zapychaczy, byle wyrobić normę znakową. I nie było cukierkowego happy endu, to też mnie dodatkowo kupiło.

Piękna książka o życiu...
Małgosia, główna bohaterka nie ma lekko. Oddalający się mąż, rozbrykane dziecko a do tego teściowa która zawsze wie wszystko lepiej. Życie jej nie oszczędza, jednak potrafi w decydującym momencie ruszyć do przodu.
Dużo emocji, wytrwałości, "anielskiej cierpliwości" dla innych, zwykłej szarej codzienności.
Książka, która niesie nadzieję na lepsze jutro...
Podobała mi się :)