Barbara Rosiek Inna Perspektywa

Wydawnictwo: Mawit Druk
Barbara Rosiek,
Joanna

Szczera i poruszająca rozmowa z Barbarą Rosiek, w której autorka słynnego Pamiętnika narkomanki odkrywa swoje wnętrze, bez znieczulenia pokazuje jaka jest naprawdę. Nie uchyla się od odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o Jej traumy, tajemnice, marzenia.
W książce można odnaleźć niepublikowane dzienniki pisarki oraz zdjęcia z jej prywatnego archiwum.

źródło opisu: http://platon24.pl/ksiazki/inna-perspektywa-104229/

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1547275-barbara-rosiek-inna-perspektywa

Wielbicielka-książek | 2017-03-18

"Inna perspektywa" to publikacja, która od zeszłego roku widniała na mojej liście książek do przeczytania. Pamiętam, że zanotowałam jej tytuł przede wszystkim ze względu na okładkę (znowu!). Aczkolwiek drugim powodem była Barbara Rosiek - autorka "Pamiętnika narkomanki", książki wydanej w latach osiemdziesiątych, która wielu ludziom zapewne jest znana i sądzę, że budzi nadal kontrowersje (zresztą nie tylko ta publikacja autorki). Stała się bestsellerem i do tej pory sięgają po nią najczęściej młodzi ludzie. Ja zapoznałam się z nią kilkanaście lat temu i prawdę mówiąc, nie widziałam potrzeby, aby ponownie do niej wrócić, a wiem, że niektórzy to czynią. Pozostałych książek Barbary Rosiek nie miałam dotychczas okazji przeczytać, ale po zaznajomieniu się z wywiadem zawartym w niniejszej książce, pewnie to niebawem nadrobię. Tymczasem zapraszam do poznania moich wrażeń po lekturze ciekawej i pełnej emocji rozmowy Joanny Polis z Barbarą Rosiek.

Joanna Polis - współautorka książki...

magda1801 | 2017-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2017

Książka Baśki jak zawsze przenika do mojej duszy. Można się z niej dowiedzieć wielu nowych rzeczy na temat słynnej autorki ,,Pamiętnika narkomanki". Szczere i poruszająca. Tak jak to powiedziała Basia,jej książki albo się kocha albo nienawidzi. Ja zdecydowanie je kocham.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Barbara Rosiek inna perspektywa to książka, która boleśnie zmusza do refleksji, pokazuje nam Barbarę Rosiek, jako kobietę, psychologa, poetkę, autorkę, a nie tylko byłą narkomankę, czy też alkoholiczkę. Książka jest wyjątkowa, mnie zwaliła z nóg i sprawiła, że ponownie miałam ochotę czytać książki Rosiek.

„Inna perspektywa” jest rozmową przeprowadzoną przez panią Joannę Polis z panią Barbarą Rosiek, psycholog kliniczną, jak również znaną pisarką i poetką. Pani Barbara jest autorką kilkunastu książek, spośród których najbardziej znaną jest „Pamiętnik narkomanki”, który, mimo, że od jego powstania upłynęło już wiele lat wciąż jest czytany i budzi wiele kontrowersji.

Jednakże książka Joanny Polis, choć sporo w niej odniesień do książek pani Rosiek nie traktuje jedynie o twórczości literackiej pani Barbary. Według mnie jest to publikacja pozwalająca nieco bliżej poznać prawdziwe życie i świat Baśki eR, która jest równie mocną, co skrytą osobowością.

Dzięki „Innej perspektywie” dostajemy szansę spojrzenia na świat oczyma pani Barbary zaczynając od dzieciństwa i domu rodzinnego, poprzez lata szkolne, studenckie, dorosłość, a wraz z nią zawodową praktykę psychologa klinicznego, aż po chwilę obecną.

Pomimo introwertyzmu, jaki niezaprzeczalnie nosi w sobie Pani Barbara bardzo otwarcie i...

vicky222 | 2016-08-14
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

„LUBIĘ DRAŻNIĆ MEGO CZYTELNIKA, DOBRZE SIĘ TU BAWIĘ.
I NIECH TAK POZOSTANIE.
KOCHAM MOJE WEWNĘTRZNE SPRZECZNOŚCI.
KTO TAK NAPRAWDĘ SIĘ W TYM POŁAPIE,
KIEDY SAMA ZACIERAM GRANICE JAWY I SNU,
SZALEŃSTWA I ROZKOSZY.”

Barbara Rosiek – inaczej Baśka eR. Znana przede wszystkim ze swojej debiutanckiej książki Pamiętnik narkomanki z 1985 r., który mimo wielu lat jest w dalszym ciągu inspiracją dla nowego pokolenia. Baśka eR. opisuje historię życia nastolatków szukających akceptacji w narkotykach. Porusza ważne tematy, które w okresie głębokiej komuny były tematami taboo. Autorka wiedzę czerpała ze swojego kilkuletniego uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Książka Barbara Rosiek. Inna Perspektywa jest zbiorem rozmowy z autorką Pamiętnika narkomanki, przeplataną cytatami z jej dzieł oraz tekstów i zdjęć nigdy dotąd niepublikowanych. Ogromnym plusem jest wywiad nie tylko dotyczący książek Rosiek, ale przede wszystkim ukazujący autentyczną sylwetkę kobiety. Kobiety zmagającej się nie...

Izabela30 | 2016-07-05

Książka bardzo fajna. Czytałam wiele książek Rosiek, jedne podobały mi się bardziej inne mniej, z tej można się wiele o niej dowiedzieć i poznać ją bliżej. A także co nieco zrozumieć. Polecam.