Infekcja: Genesis

Okładka książki Infekcja: Genesis
Andrzej Wardziak Wydawnictwo: Pascal Cykl: Infekcja (A. Wardziak) (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Infekcja (A. Wardziak) (tom 1)
Pascal
2016-07-06
2013-10-31

To była pierwsza książka o zombie w Polsce i zarazem pierwsza tego autora, którą przeczytałem. Lubię taki klimat. Mogę śmiało polecić!!!

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Relaksacyjny ideał :)

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Relaksacyjny ideał :)

Dużo ciekawych i przede wszystkim różnych bohaterów. Mnóstwo akcji, która wciąga i nie nuży. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie pewne potknięcia. Wplatanie absurdalnych wypowiedzi niektórych postaci, jakby Pan Andrzej znał jakiś tekst i koniecznie musiał go umieścić w swojej książce, przez co czasami wyglądało to sztucznie. Muszę napomnieć o przedstawieniu historii człowieka pracującego w korporacji. Temat osobiście mnie zdenerwował, ponieważ od początku była to moja ulubiona postać, ale sposób poprowadzenia jego dalszych przygód, nagłe i irracjonalne zachowania sprawiły, że stała się dla mnie mocno rozczarowująca i nieciekawa. Miło, że akcja dzieje się na rodzimym podwórku dzięki czemu można lepiej wczuć się w klimat, książka idealna na odmóżdżenie ;)

Mega książka!
Warta przeczytania przez każdego fana zombie!

Mega książka!
Warta przeczytania przez każdego fana zombie!

Przeczytałem ją bardzo szybko a to dlatego . że nie mogłem się od niej oderwać . To wszystko .

Niby temat stary jak świat, niby narzuca się kalka Szczurów Wrocławia, a jednak czyta się dobrze.

Zombie, zombie wszędzie...
Trochę ten temat mi się przejadł, ale postanowiłam dać powieści szansę. Czytana na kilka razy, bo trzeba było czasu na wciągnięcie się, zwłaszcza, że początkowo sporo jest różnych bohaterów, którzy są w osobnych miejscach i trochę się gubiłam. Generalnie jest dużo krwi, flaków i przekleństw. Jeśli kogoś to nie razi to można sięgać po książkę.

Zombie, zombie wszędzie...

Zasadniczo zgadzam się z poprzednikiem, sięgnąłem zaraz po skończeniu Szczurów Wrocławia i nie zawiodłem się. Mogą irytować hollywoodzkie wręcz zbiegi okoliczności, ale całość jest napisana w tak sprawny sposób, a akcja pędzi do przodu, że w sumie mam to w dupie i daję się porwać przygodzie, w której jedno potknięcie może się skończyć tragicznie.

Noooo Panie Andrzeju, aleś mi Pan teraz zaimponował. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Śmierć czyhająca za rogiem. Nie znasz dnia, ani godziny. I można by tu jeszcze dużo o tym pisać, ale kto ma za sobą Szczury Wrocławia Roberta Szmidta to obowiązkowo powinien sięgnąć po tą pozycję. Na pewno się nie zawiedzie. Ogromny plus za to, że tutaj da się ICH zabić. Polecam.

Zombie nie do końca do mnie przemawiają. Z “horrorowych” elementów umarlaki są na liście daleeeeeeko.

Opis zdradza niewiele, więc z jednej strony zachęca. Już po kilkunastu stronach można się poczuć jak na horrorze klasy B - tłumy zombie atakują miasto - w tym przypadku Warszawę. Wszystko umiera - a tak naprawdę nie wszystko. I tu pierwszy zgrzyt - miasto zostaje zaatakowane, a odcina się tylko możliwość kontaktu? Prąd, gaz, wszystko zostaje w normie.

Cała fabuła sprowadza się do dwóch dni, przez co nie jest możliwe rozbudowanie całej otoczki związanej z zaistniałą sytuacją, czy chociażby z bohaterami. O ile na samą ekipę można jeszcze przymknąć oko - bo takie postaci można dojrzeć w większości filmów sensacyjnych czy #postapo - o tyle ciężko powiedzieć o nich cokolwiek ponad to, co jest zawarte w opisie.

Generalnie to zombie cały czas atakują. Ciężko złapać głębszy oddech, bo nadchodzi kolejny atak. Prawdopodobnie po prostu się czepiam, ale jak dla mnie te ataki były takie same. Wiało nudą, mimo sporej ilości flaków.

No i te dialogi… takie sztuczne. Nieśmieszne żarty, słownictwo jakieś takie niepotoczne…

No nie siadło mi to jakoś specjalnie.