Golden Buddha

Cykl: Oregon (tom 1)
Wydawnictwo: Penguin Books
angielski

The creator of the bestselling NUMA and Dirk Pitt series, is back with his latest and most intriguing high seas action hero: the enigmatic captain of the Oregon, Juan Cabrillo. Only Cabrillo could convert the interior of a nondescript lumber hauler into a state of the art spy ship-and only he could take the helm on the dangerous covert missions it carries out for whatever U.S. agency pays the pric

fik | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

No i tak.
Niby jest akcja.
Niby są bohaterowie.
Niby cały czas coś się dzieje.
Niby wszystko gra.
A jednak.
Brakuje i tła historycznego, co przecież jest charakterystyczne dla Cusslera oraz brak oznak człowieczeństwa u bohaterów ( tak jakby byli robotami)Momentami zaś autor przesadza robiąc z człowieka postrzelonego w rękę śmiertelnie rannego.
Książka napisana tak jakby twórca chciałby dołożyć tyko kolejną pozycję do swojej kolekcji.

AloAlo | 2015-05-14

Powieści z serii Oregon średnio mi się podobają, trudno mi określić dlaczego. Nudzą mnie trochę, trudno mi się w nie wciągnąć.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Złoty Budda" na pewno nie znajdzie się wśród moich ulubionych książek tego autora.
Fabuła opowiada o stacjonującym na statku "Oregon" zespole najemników, którzy po wodzą prezesa Juana Cabrillo podejmują się różnych, niebezpiecznych zleceń. Tym razem za zadanie mają wykraść legendarnego Złotego Buddę oraz przywrócić wolność Tybetowi. Sami musicie przyznać - czyż nie zapowiada się wspaniale? Sama fabuła gna poprzez książkę i są w niej nieliczne momenty, w której człowiek się nudzi. Sam proces kradzieży Buddy został wymyślony bardzo sprawnie, a sama intryga jest bardzo przebiegła i zmyślna. Niestety - głównym mankamentem fabuły jest to, iż wszystko idzie jak z płatka - przez całą książkę praktycznie nie znajdziemy rzeczy, która by się wspaniałym najemnikom z "Oregonu" nie udała - co na dłuższą metę powoduje niesmak. Poza tym akcja dzieje się z punktu widzenia wielu bohaterów - co czasem wytrąca się z rytmu i utrudnia wczucie się.
Co do bohaterów - zarówno kapitan-prezes, jak i jego...

Anna Klimek | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Moim zdaniem jedna z lepszych książek Cusslera. Nie ma w niej nurkowania i tajemnic podwodnego świata, większość wydarzeń ma miejsce na lądzie, ale to nic, bo chłopaki (i kilka dziewczyn) z Oregona wymiatają! Ich akcje są niesamowite, cały czas się coś dzieje, książka od początku do końca trzyma w napięciu. Wciąga i nie można się oderwać!

Krzysztof | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Pierwszy tom w całości poświęcony Oregonowi. Ten stary frachtowiec zamieniony na supernowoczesny okręt do zadań specjalnych i jego świetnie wyszkoloną załogą już sam w sobie przyciąga uwagę czytelnika. Dodajmy do tego ciekawą misję związaną z jedną z wielkich religii świata i powstaje szansa na super książkę. Clive Cussler tej szansy nie zmarnował i moim zdaniem "Złoty Budda" to naprawdę bardzo fajna książka. Tak jak inne książki ego autora także ta ma wątek marynistyczny.
Tę książkę, tak jak i inne spod pióra Cusslera czyta się szybko i przyjemnie. Jest to jedna z tych pozycji, która świetnie może służyć relaksowi w czasie urlopu.
Polecam!

Karolina | 2012-01-02
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Napisana tak, aby oglądało się akcję z kilku różnych stron i starało się wyjaśnić tajemnicę już dużo wcześniej. Dobra sensacja. Duży plus za bardzo współczesny pomysł (problem Tybetu).

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

Olek | 2011-12-03
Przeczytana: 30 listopada 2011

Przeczytałem już parę książek Cliv Cusslera, ale żadna z nich nie wciągnęła mnie tak mocno jak "Złoty Budda". Może i dlatego, że ja lubię klimaty azji wschodniej i Tybetu.

Bynajmniej, książka bardzo ciekawa, sam pomysł wydał mi się interesujący, aczkolwiek zakończenie pozostawia wiele do zarzucenia.

Ale i tak książka zasługuje na duży plus!

żabka | 2016-10-23
Przeczytana: 01 października 2016

Bardzo ciekawa książka przygodowa. Opowiada o tym jak można dać się złapać na własną chciwość i zadufanie... Historia jest o tyle ciekawa, że osadzona w historii, która na prawdę się wydarzyła. Bardzo dobrze się czyta, wciągająca.

Alina | 2017-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Jak zwykle u Cussler'a. Była akcja, byli bohaterowie, praca zespołowa etc. To duży plus. I czytało się też bardzo przyjemnie. Ale nie było Dirka Pitta ;(