Deep Storm
Głębia
horror

W czasie rutynowego odwiertu pracownicy położonej nieopodal Grenlandii platformy wiertniczej rejestrują niezwykły sygnał pochodzący spod ziemskiej skorupy. Z inicjatywy USA na dnie oceanu powstaje pilnie strzeżona naukowa stacja badawcza Głęboki Sztorm. Czy w głębinie znajdują się ruiny starożytnej Atlantydy? A może pozostały tam ślady pozaziemskiej cywilizacji - źródło ogromnej energii, nadające się do wojskowego wykorzystania?

Kiedy mieszkańcy stacji zaczynają zapadać na niewytłumaczalną chorobę, admiralicja sprowadza na pomoc doktora Petera Crane'a. Już po krótkim pobycie na dole Crane zaczyna podejrzewać, że ma do czynienia z czymś znacznie poważniejszym i bardziej zabójczym, niż typowa epidemia. Nie wie jeszcze, że cztery kilometry morskiej toni kryją tajemnicę tak przerażającą, że wykracza ona poza wszelkie ludzkie wyobrażenia...

źródło opisu: [Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2008]

ZARAZA | 2013-12-04
Przeczytana: grudzień 2013

"Głębia" to bardzo emocjonujący thriller z interesującą fabułą i wartką akcją. Czyta się błyskawicznie i z zaciekawieniem. Jest to poza tym bardzo dopracowana powieść. Niestety zakończenie jest trochę rozczarowujące, zdecydowanie jest o wiele słabsze niż pozostała część powieści. Mimo tego bawiłam się świetnie. Polecam.

BeataBe | 2013-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2013

Książka nieźle napisana. Historia interesująca, działa na wyobraźnię, ale tylko do pewnego momentu. Bo otóż najsłabszym momentem książki jest jej zakończenie. Autor zepsuł całą powieść, która naprawdę była niezła, słabym, banalnym i bardzo powierzchownym rozwiązaniem historii. Wg mnie wygląda to tak - autor tak bardzo napracował się nad całą powieścią, że na koniec już mu się nie chciało.

Kasiag | 2013-12-30

Wartka akcja. Dużo się dzieje, napięcie rośnie z kartki na kartkę. Ciekawy pomysł i umiejętna realizacja. Kilka rzeczy bym może zmieniła, ale to może dlatego, że lubię się czepiać ;)
Szybka, ale niegłupia lektura.

Nicość | 2016-09-28

Dobry kawałek literatury sensacyjnej. Jest to co najważniejsze ciekawa fabuła i zwroty akcji. Wciąga, powieść czyta się wręcz jednym tchem.

Meszuge | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Pracownicy platformy wiertniczej rejestrują tajemniczy sygnał emitowany spod ziemskiej skorupy. Sprawą interesuje się rząd USA, a zwłaszcza wojsko; powstaje supertajna stacja badawcza. Kiedy uczestnicy projektu, kilometry pod wodą, zaczynają chorować, admiralicja oraz naukowcy postanawiają sprowadzić na pomoc doktora Petera Crane'a, który zebrał spore doświadczenie lecząc z powodzeniem marynarzy okrętu podwodnego.

Profesor Asher, główny naukowiec stacji, najpierw zwodzi Crane'a wizją Atlantydy, jednak z czasem musi przyznać, że w odkryciu chodzi o coś znacznie bardziej intrygującego.

Zbyt wiele s-f w tej sensacyjnej książce, ale czyta się nieźle... przynajmniej do połowy.

książek: 1984

Pomysł świetny, ciekawy. Godny uwagi. Niestety, w niektórych momentach powieść jest bardzo przesadzona i niewiarygodna, a zakończenie takie sobie. Ale nie żałuję, że przeczytałam.

mroźny_poranek | 2013-12-07
Przeczytana: 04 marca 2013

Książka nawet interesująca.
Czytałam ją będąc ciekawa, jakie będzie zakończenie.
I muszę przyznać, że na samym końcu czar prysł.
Początek ciekawy, akcja się rozwijała. Jeżeli chodzi o koniec, szybki, jakby taki beznamiętny.
Ale mimo wszystko może być.

Przeczytana: 28 stycznia 2012

Naukowcy marzą o odkryciu zatopionego, starożytnego i legendarnego miasta - Atlantydy. Zbadaniu jego historii, sposobu życia mieszkańców, odkryciu historycznego skarbu.
Wojskowi marzą o znalezieniu najpotężniejszej broni wszechczasów.
Co się stanie, jeżeli te sprzeczne marzenia uderzą o siebie w odizolowanej od świata, podwodnej stacji? Ile ludzi musi zginąć, aby opętani swoją wizją, zapominając o zdrowym rozsądku, osiągnęli wymarzony cel?
Jaka tajemnicę właściwie kryją w sobie oceaniczne głębiny?
„Głębia” to pełny emocji thriller.
Ciekawa fabuła i wartka akcja sprawia, że czyta się tą powieść z ogromnym zainteresowaniem.
Polecam

jw23 | 2015-02-27
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka tak jak w ocenie "może być", niestety nic więcej. Nie będzie to tytuł który będę wspominał.

Milencia | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Lincoln Child
Przeczytana: lipiec 2014

Pierwsze spotkanie z tym autorem i nie ostatnie:)
Książka może nie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (bo wydaje mi się, że nie jest aż tak straszna), jednak osoby, które boją się bać nie powinny jej czytać. Chociaż każdemu ją polecam tylko jak zaczniecie czytać niczym się nie zrażajcie i ją dokończcie bo warto.
Książka opowiada o losie pracowników podwodnej stacji badawczej - o ich chorobach, pracy oraz konfliktach. Głównym bohaterem jest doktor Crane, który próbuje odnaleźć przyczynę medycznych przypadków.
Cała akcja jest bardzo dynamiczna i trzymająca w napięciu i strachu. Chodzi bowiem o ludzkie życia. Strach jest tym większy, gdyż wszystko dzieje się głęboko pod wodą, a sama misja stacji jest ściśle tajna. Obawy, domysły,obserwacje poszczególnych bohaterów obrazują nam w jakim są niebezpieczeństwie - boimy się. Światu grozi zagłada. Na szczęście w zakończeniu udaje się uratować wiele osób. Choć nie wszystkich...

Osobiście wciągnęła mnie ta książka - nie mogłam się od niej...