Deep Storm
Głębia
horror

W czasie rutynowego odwiertu pracownicy położonej nieopodal Grenlandii platformy wiertniczej rejestrują niezwykły sygnał pochodzący spod ziemskiej skorupy. Z inicjatywy USA na dnie oceanu powstaje pilnie strzeżona naukowa stacja badawcza Głęboki Sztorm. Czy w głębinie znajdują się ruiny starożytnej Atlantydy? A może pozostały tam ślady pozaziemskiej cywilizacji - źródło ogromnej energii, nadające się do wojskowego wykorzystania?

Kiedy mieszkańcy stacji zaczynają zapadać na niewytłumaczalną chorobę, admiralicja sprowadza na pomoc doktora Petera Crane'a. Już po krótkim pobycie na dole Crane zaczyna podejrzewać, że ma do czynienia z czymś znacznie poważniejszym i bardziej zabójczym, niż typowa epidemia. Nie wie jeszcze, że cztery kilometry morskiej toni kryją tajemnicę tak przerażającą, że wykracza ona poza wszelkie ludzkie wyobrażenia...

źródło opisu: [Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2008]

Gryzilepek | 2019-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Zaczęło się naprawdę dobrze. Z pazurem. Jest platforma wiertnicza wiercą, wiercą i nagle na coś trafiają. Że niby podobno Atlantydę znaleźli. Tu nie spamuje bo akurat tyle jest podane w tak zwanej obwolucie. I było by całkiem nieźle gdyby nie to że autor uderzył dosyć mocno w kierunku fantastyki naukowej a mnie się akurat taki rodzaj literatury średnio co by nie powiedzieć strasznie męcząco czyta. Dużo terminów naukowych które oczywiście są wyjaśnione ale ….to zdecydowanie nie moje klimaty. No nie do końca moja bajka. Co nie zmienia faktu że całość się przysłowiowej kupy trzyma. Akcja idzie bardzo wartko i sprawnie, trochę trupa się tradycyjnie sieje bo co to za rozrywka jak nie ma ciała. Kolejny raz wspomnę że dla mnie dużym plusem jest że główni bohaterowie z tymi pobocznymi nie gżą się za przeproszeniem w co drugim rozdziale…. Bo te przerywniko- ozdobniki jakoś co raz częściej mnie w lekturze męczą. Taka książka na kilka dni ….. pod warunkiem że się lubi fantastykę naukową....

Nitager | 2019-06-18

Nie spotkało mnie rozczarowanie, bo niczego błyskotliwego się nie spodziewałem. Powieść jest niestety do bólu schematyczna i przewidywalna. W dodatku wszystko, co w niej napotkałem, wydało mi się wtórne, już widziane, dobrze znane i oklepane.

Powieści duetu Preston-Child zawsze ceniłem za szczegółowo przygotowane tło, przez co akcja zyskiwała na poczuciu autentyczności. Tutaj tego zabrakło – odrobiny realizmu. Stacja podwodna, doskonale zorganizowana i zbudowana, wcale nie wygląda, jakby istniała zaledwie od roku z okładem. Budowla tak skomplikowana, tak złożona, pełna ogromnej liczby niezwykle skomplikowanych systemów, procedur i urządzeń – i wszystko działa jak w zegarku! Niesamowite. Zupełnie, jakby to nie była pierwsza, ale sto pierwsza taka stacja i wszystko na niej zostało już udoskonalone, przebadane, zwalidowane, poprawione i zyskało po kilka certyfikatów bezpieczeństwa.

Również bohaterowie książki są nakreśleni jakoś tak nieprzekonująco. Wydają się nierealni,...

Nortstar | 2018-05-29
Na półkach: Przeczytane, Trillery
Przeczytana: 29 maja 2018

Książka ogólnie dobra. Co prawda początkowo fabuła trochę mi się dłużyła. Tak samo jak głównego bohatera powieści denerwowały mnie wszechobecne tajemnice i niedomówienia. Z czasem akcja przyspieszyła i czytało mi się już znacznie przyjemniej. Książka ma ciekawą historię, bardzo interesujący sekret, który stopniowo odkrywa. Protagonista jest sympatyczny i inteligenty. Postacie poboczne są zróżnicowane i często zaskakujące. Ogrom danych technicznych i naukowych terminów niestety może uniemożliwić dokładne zrozumienie tekstu w niektórych momentach. Całościowo to jednak wciąż przyjemna lektura.

lizzy11 | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Mimo, że nie znam się na inżynierii naukowej i tego typu podobnych dziedzinach to książka wciągnęła mnie niesamowicie! W zasadzie od samego początku porywa i fascynuje do tego stopnia, że trudno przerwać i nie wiadomo kto jest tu czarnym charakterem :) pochłonęła mnie całkowicie! Dawno nie czytałam tak interesującej powieści :)

iovaa | 2017-10-30

Ciekawa fabuła, szybko się czyta, zadowoli fanów teorii spiskowych.

Anaesz | 2017-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Ciężko się od tej książki oderwać. Napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną. Autor zgrabnie łączy literackie gatunki, si-fi -thriller-kryminał, po to abyśmy otrzymali ciekawą i wciągającą historię.

rafalwis | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Całkiem fajna, ciekawy pomysł, interesująca fabuła. Po za tym całkiem fajnie się czyta; mało zbędnych wątków i opisów nie mających wpływu na akcję, mało zdań wielokrotnie złożonych. Polecam.

ainaka | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Lubie tego autora, książkę się dobrze czyta, fabuła wciąga jest nieprzewidywalna polecam

Nicość | 2016-09-28

Dobry kawałek literatury sensacyjnej. Jest to co najważniejsze ciekawa fabuła i zwroty akcji. Wciąga, powieść czyta się wręcz jednym tchem.

Meszuge | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Pracownicy platformy wiertniczej rejestrują tajemniczy sygnał emitowany spod ziemskiej skorupy. Sprawą interesuje się rząd USA, a zwłaszcza wojsko; powstaje supertajna stacja badawcza. Kiedy uczestnicy projektu, kilometry pod wodą, zaczynają chorować, admiralicja oraz naukowcy postanawiają sprowadzić na pomoc doktora Petera Crane'a, który zebrał spore doświadczenie lecząc z powodzeniem marynarzy okrętu podwodnego.

Profesor Asher, główny naukowiec stacji, najpierw zwodzi Crane'a wizją Atlantydy, jednak z czasem musi przyznać, że w odkryciu chodzi o coś znacznie bardziej intrygującego.

Zbyt wiele s-f w tej sensacyjnej książce, ale czyta się nieźle... przynajmniej do połowy.