Relacje między kulturą wysoką i popularną w literaturze, języku i edukacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Książka jest pokłosiem sympozjum naukowego. zebrane w tomie teksty obejmują szeroki wachlarz zagadnień, prezentujących relacje między kulturą wysoką a popularną w literaturze, języku i edukacji. Czytelnik znajdzie w nim artykuły poświecone problematyce zarówno metodologicznej, jak i badawczej, zawierające diagnozy na temat roli kultury popularnej w kreowaniu wartości, postrzeganiu rzeczywistośći i doświadczaniu świata, wpływaniu na wybór stylu życia młodego pokolenia. Innym walorem prezentowanych w książce artykułów jest różnorodność stanowisk wartościujących kulturę popularną. Odzwierciedlają one zarówno niepokój o to, czy jej dominaja nie upowszechni modelu , człowieka infantylnego , , odmiany barbarzyńcy , jak i nadzieję, że ciągle żywotna, zmieniająca się kultura popularna nie stanie się jedynym doświadczeniem czytelniczym odbiorcy.

Rachatłukum | 2013-06-19
Przeczytana: 2013 rok