Zgłosuj na książki roku 2017

Chichot losu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura kobieca

Joanna jest młoda, niezależna, a w pracy rywalizuje tylko z najlepszymi. Tę odrobinę wolnego czasu, który jej pozostaje dzieli między grono wiernych, trochę zwariowanych przyjaciółek, a Marka. Od czasu do czasu. Bez zobowiązań. Czego chcieć więcej od życia? Pewnej nocy wszystko staje na głowie. Aśka, Łukasz i rudy kot całkowicie odmienią życie Joanny. Przyjdzie jej się zmierzyć z wieloma...

Pewnej nocy wszystko staje na głowie. Aśka, Łukasz i rudy kot całkowicie odmienią życie Joanny. Przyjdzie jej się zmierzyć z wieloma wyborami i ich konsekwencjami. Jak pogodzić karierę zawodową z opieką nad dwójką zupełnie obcych dzieci.
Nie wszystko da się zaplanować i przewidzieć, ale niespodziewane zmiany, które zsyła nam los, mogą okazać się najlepszym, co nas dotąd spotkało.

Hanka Lemańska była psychologiem i

trenerem umiejętności menadżerskich i psychologicznych. Prywatnie - mężatką, matką dwójki dzieci i straszną macochą dwóch pasierbów. Jeździła starym garbusem i miała psa przybłędę, którego uroda łamała wszelkie kanony estetyczne.
Świat bez Hanki Lemańskiej nie jest już taki sam... ale na szczęście dla wielbicieli twórczości literackiej tej autorki pozostały jej książki Aneczka oraz Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym.

Na podstawie powieści Chichot losu Telewizja Polska wyprodukowała serial obyczajowy pod tym samym tytułem.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

wiejskifilozof | 2015-10-10

W naszym życiu jest tak czasem,że na głowę spada nam nie oczekiwanie coś.Co wywraca nasze życie do góry nogami.
Bo Joanna,która nie miała nosa do dzieci.Nagle musiała,o te 180 stopni,zmienić swe życie.I zająć się dziećmi.
A to nie było łatwe.Książka jest napisana prostym i lekkim językiem.Czyta się ją łatwo i szybko.
Można powiedzieć,że to taka humorystyczna poradnikowa historia,dla wszystkich,którym spadnie na głowę taki odpowiedzialny ciężar.

Główna bohaterka powieści to Joanna kobieta wyzwolona mająca dobrą pracę i przystojnego, atrakcyjnego swojego partnera. Nie cierpi dzieci i także kotów, lubi swe poukładane życie jakie prowadzi pracoholiczki.
Aż którejś nocy odbiera telefon od swojej koleżanki Elżbiety, która składa jej prośbę by zaopiekowała się przez trzy dni jej dziećmi Łukaszem i Aśką. Joanna z nie chęcią zgadza się na to, ale jej życie to zaczyna się zmieniać.
Nagle dowiaduje się o tym, że jej koleżanka Elżbieta zginęła tragicznie w wypadku samochodowym, a sama Joanna zostaje z dziećmi, które zaczynają komplikować jej życie i to wszystko zmieniają. Główna bohaterka Joanna ma dobre, czyste serce i dba o te dzieci z szczególną troską, opiekuje się należycie. Z czasem dzieci stają się dla niej bliższe, otacza ich szczerą,prawdziwą miłością, ciepłem.

Książeczka cieniutka, a napisana prostym, lekkim językiem, miłą odskocznią była dla mnie odprężyła mnie i zrelaksowała.
"Chichot losu" jest przyjemną,...

awiola | 2012-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2012

„Kiedyś dawno temu byłam dzieckiem. I wtedy wyobrażałam sobie, że dorosłość oznacza wolność. Że wszystkie możliwości staną przede mną otworem. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Im jestem starsza, im więcej wiem, doświadczam, tym bardziej zawęża się droga przede mną”

Biorąc do ręki tę książkę, spodziewałam się kolejnej lekkiej powieści dla kobiet. Przeliczyłam się. I mnie w ten sposób spotkał tytułowy chichot losu. Jest to opowieść, którą owszem czyta się szybko ale równocześnie porusza poważne problemy życiowe.

Joanna, główna bohaterka – młoda kobieta, robiąca karierę w korporacji, żyjąca w wolnym związku, odbiera w nocy telefon od swojej koleżanki Elżbiety. Telefon, który jak się później okaże zmienia jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Zgadzając się na trzydniową opiekę nad dziećmi Elżbiety, nie spodziewa się jaką niespodziankę szykuje jej los. Mama pięcioletniego Łukasza i trzynastoletniej Aśki niespodziewanie ginie w wypadku samochodowym wracając do domu....

Izabela | 2010-10-24
Przeczytana: 24 października 2010

Sięgnęłam po książkę, dlatego że wyczytałam gdzieś, że TVP ma w planie robić na jej podstawie serial z Martą Żmudą Trzebiatowską. Ciekawa byłam, czy warto ewentualnie oglądać.

Joanna to kobieta, która nie lubi dzieci i kotów, za to uwielbia swoje poukładane życie pracoholiczki. Aż pewnej nocy odbiera telefon od koleżanki Elżbiety, która prosi aby zaopiekowała się przez trzy dni dwójką jej dzieci.. Łukaszem i Aśką. Joanna niechętnie się godzi i jej życie na zawsze się zmienia. Elżbieta ginie w wypadku samochodowym, a Joanna zostaje z dwójką dzieci, które komplikują jej życie i wszystko zmieniają. Na szczęście Okazuje się,że główna bohaterka ma sumienie i z czasem dzieci stają jej się coraz bliższe.

"Chichot losu" czyta się szybko i przyjemnie, szczególnie w dość nudne niedzielne popołudnie. Nie jest to może literatura z najwyższej półki, ale ja potrzebowałam właśnie czegoś co by mnie odprężyło.

Jedyne co mnie zirytowało to zakończenie, bo sugeruje, że powinna być kolejna część...

Kanarek | 2010-10-16

Bardzo fajna. Czyta się szybko, wciąga właściwie od pierwszej strony. Perypetie Joanny i dwójki "potworów": Aśki i Łukasza warto przeczytać.
Joanna główna bohaterka to kobieta sukcesu, jej życie wypełnia praca, nie ma czasu na stały związek, na stabilizację, myśl o macierzyństwie odsuwa na czas nieokreślony. Ale los płata jej figla... i stawia Joannę przed trudną decyzją. Taki chichot losu. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami,ustalony porządek zburzony. A wszystko przez jeden telefon....... Książka z jednej strony wzruszająca, z drugiej śmieszna. W sam raz na jesienne wieczory.

chomiki204 | 2016-06-10

Bardzo sympatyczna, aczkolwiek przewidywalna i prosta historyjka. W sam raz na wakacyjne popołudnie.

Książkowo_czyta | 2012-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2012, Oddane
Przeczytana: 09 stycznia 2012

W książce poznajemy historię Joanny, kobiety biznesu, której życie staje na głowie za sprawą nocnego telefonu od znajomej...
Autorka w sposób niezwykle ciepły, pełen humoru, a jednocześnie bardzo rzeczowy ukazuje proces wewnętrznego dorastania oraz całkowitej zmiany priorytetów głównej bohaterki. Czytając tę opowieść uświadamiamy sobie, iż to, co początkowo może wydawać nam się totalną katastrofą z biegiem czasu niejednokrotnie okazuje się wręcz podarunkiem od losu...
Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, co takiego przydarzyło się opisanej w książce młodej, ambitnej kobiecie i jak temu podołała sięgnijcie po "Chichot Losu"!

Beti | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Fajna,czasem rozbawi,czasem łezka zakręci sie w oku.Książka godna polecenia.

zuszka | 2014-07-17
Przeczytana: lipiec 2014

Zabrana na urlop spelnila swoja role. Nieskomplkowana, lekka w czytaniu, momentami zabawna. Ot czytadelko, ktore potrafi wciagnac, ale o ktorym szybko sie zapomina.

Ania | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Morał z tej książki jest taki, że nie ważne co zaplanujemy i tak życie może nam zrobić psikusa i będzie inaczej. Ale czy na dobre to wyjdzie? Joanna nigdy nie chciała dzieci i nie lubiła kotów. Stawiała cały czas na karierę. Pewnego dnia odebrała telefon i od tego telefonu zmieniło się jej życie. Jak i czy poradziła sobie ze zmianą życia, zapraszam do książki.
Książka lekka, przyjemna na jeden wieczór.