Chichot losu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura kobieca
literatura piękna
Matacz

Czy wiesz, że odbierając telefon w środku nocy możesz przewrócić całe swoje życie do góry nogami? Chichot losu opowiada taką właśnie historię. Bohaterką powieści jest kobieta wyzwolona, mająca dobrą pracę i atrakcyjnego partnera. Jej życie niespodziewanie komplikuje się i gmatwa za sprawą dwójki całkiem obcych dzieci i rudego kota. To książka która pokazuje, że nie wszystko w życiu da się zaplanować i przewidzieć, a potrzeba bycia przyzwoitym człowiekiem niejednokrotnie stawia nas przed trudnymi wyborami i ich konsekwencjami. Hanka Lemańska jest psychologiem i trenerem. Pisze artykuły popularyzujące wiedzę z zakresu psychologii i odpowiada na listy czytelników. Prywatnie - mężatka, matka dwójki dzieci. Ma psa przybłędę, szczura i jeździ starym garbusem.

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: www.matras.pl

Ewa | 2019-04-14
Przeczytana: kwiecień 2019

Prawdziwy chichot losu przemiana singielki której życie w biegu - bez zobowiązań, pędu do kariery burzy przemiana w opiekunkę dwójki dzieci, troski dnia codziennego, stabilizacja i obdarzenie zaufaniem innych osób z jej otoczenia.

KwiatPustyni | 2019-02-19
Na półkach: Przeczytane, E-book, 52 w 2019
Przeczytana: 18 lutego 2019

Bo w życiu nie da się wszystkiego zaplanować. Tego właśnie doświadczyła Joanna i dzieciaki. Warto przeczytać,nie tylko dla głównego wątku, ale również z powodu historii, decyzji innych bohaterów. Książka niesie przesłanie, wszakże autorka jest terapeutką.

JoannaN | 2019-01-24

Najpierw była książka, po jakimś czasie serial. Jestem na tak! :)

teksiążkiSzymona | 2018-01-15
Przeczytana: 2017 rok

psychologizacja tej książki powala, chociaż mi odpowiadało to

Dominika | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Szybko się czyta, bez fajerwerków. Dla mnie za mało emocji, chociaż temat zapowiadał się ciekawie.

PrzeCzytajka | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Każdy z nas ma w życiu takie chwile, gdy los przewraca wszystko do góry nogami a świat staje na głowie...
Być wówczas dobrym przyzwoitym człowiekiem wcale nie jest łatwo. A przy tym myśleć o innych i być odpowiedzialnym za czyjś los jest bardzo ciężko zwłaszcza jeśli się jest osobą, dla której obce są takie wartości jak rodzina, miłość, zaufanie i poświęcenie.

Powieść obyczajowa autorstwa Hanki Lemańskiej opublikowana po raz pierwszy w 2006 roku. Autorka ostatnim akapitem zostawiła sobie również furtkę do napisania drugiej części tej historii. Niestety nie zdążyła. Hanka Lemańska zmarła w 2008 r., więc już nigdy nie dowiemy się jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Każdy może uruchomić swoją wyobraźnię.
Ja uruchomiłam, ale nie będę zdradzać szczegółów mojego ciągu dalszego...:)
Recenzja na:

kalolinas | 2017-08-20
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Hurgada 2017

Główna bohaterka powieści to Joanna kobieta wyzwolona mająca dobrą pracę i przystojnego, atrakcyjnego swojego partnera. Nie cierpi dzieci i także kotów, lubi swe poukładane życie jakie prowadzi pracoholiczki.
Aż którejś nocy odbiera telefon od swojej koleżanki Elżbiety, która składa jej prośbę by zaopiekowała się przez trzy dni jej dziećmi Łukaszem i Aśką. Joanna z nie chęcią zgadza się na to, ale jej życie to zaczyna się zmieniać.
Nagle dowiaduje się o tym, że jej koleżanka Elżbieta zginęła tragicznie w wypadku samochodowym, a sama Joanna zostaje z dziećmi, które zaczynają komplikować jej życie i to wszystko zmieniają. Główna bohaterka Joanna ma dobre, czyste serce i dba o te dzieci z szczególną troską, opiekuje się należycie. Z czasem dzieci stają się dla niej bliższe, otacza ich szczerą,prawdziwą miłością, ciepłem.

Książeczka cieniutka, a napisana prostym, lekkim językiem, miłą odskocznią była dla mnie odprężyła mnie i zrelaksowała.
"Chichot losu" jest przyjemną,...

Wawianka88 | 2017-05-14

Lekka, miejscami "mocno" śmieszna... przyjemna lektura na wieczorne "poczytanie" :)

Maria | 2017-05-13
Przeczytana: 11 maja 2017

Cóż. Lepiej by się czytało gdyby nie brakowało niektórych stron (prawdopodobnie błąd w druku). Widać też pewną rozbieżność pomiędzy książką, a serialem. Mianowicie pozmieniano niektórym imiona. W książce są Aśka i Łukasz, a w serialu Aga i Karol.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: