Tajlandzka księżniczka

Tłumaczenie: Małgorzata Zięba
Wydawnictwo: Ava
Éléphant bleu
8385362010

Tajlandzka księżniczka to historia dziewczyny, która zjeżdża do Europy z całym tupetem i niewinnością swoich siedemnastu lat. Na imię ma Sirikit. Podobnie jak ja, jest Euroazjatką. Podobnie jak ja, mieszkała przy Kensington Square i studiowała w szalonym Londynie lat siedemdziesiątych, gdzie roiło się od cynicznych estetów, zblazowanych gwiazd rocka, ekscentrycznych narkomanów i zwariowanych homoseksualistów. Zafascynowana zarówno kulturą Zachodu, jak i spuścizną cywilizacyjną Azji, Sirikit poszukuje swej prawdziwej tożsamości - w oczekiwaniu na Wielką Miłość...

Anezka | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

"(..) A kiedy należało odesłać córkę wenezuelskiego ministra do kliniki, ponieważ dostała krwotoku na skutek zbyt gwałtownych pieszczot za pomocą butelki coca-coli, byłam jedyną osobą, którą to śmieszyło."
str 48

"(..) Mówiła także o szalonych nocach, podczas których wąchała odurzające środki leżąc w łóżku Romana Polańskiego"
str 50

"Dochodzę do wniosku, że rasizm jest podobny do pryszcza: nigdy nie przepuści okazji, aby się uzewnętrznić."
str 130

Magdalena-cherry | 2013-04-07

Tajlandzka księżniczka to bardzo łatwa i przyjemna do zrozumienia książka, która zbliża nas do kultury Azjatyckiej oraz ukazuję jak życie człowieka w dość krótkim czasie może przybrać różne tory.

Wuming | 2016-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale czyta się przyjemnnie.

kate13 | 2016-07-08
Irena | 2015-03-29
Przeczytana: 1999 rok
pralina | 2015-02-24
Ania | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014r.
Przeczytana: 03 listopada 2014