Biała wieża

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Młoda lekarka, Marina Błajet, choć świetnie radzi sobie z ratowaniem czyjegoś życia, nie bardzo wie, co zrobić ze swoim własnym. Wszystko się jednak zmienia, gdy spotyka malarza Vitto, Morgensena, który twierdzi, że odwiedzała go w snach, nim spotkali się na jawie. Sprawa wydaje się przesądzona, bohaterowie skazani na romantyczne uczucie, ale stara prawda, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, i w tej historii jest wciąż aktualna. Czy szalona miłość to w ogóle miłość? Kto kłamie i czy może lepiej nie wiedzieć, skoro nie zawsze można zaufać temu, co widzą nasze własne oczy? Pełna humoru i autoironii opowieść o niezwykłym uczuciu dwojga ludzi, którzy muszą uwierzyć, że duchy, by podróżować, nie potrzebują tanich linii lotniczych, a wymiar umownie zwany rzeczywistym i świat snu są sobie bliższe, niż nam się wydaje.

Lucy | 2015-12-04
Przeczytana: 07 października 2015

Trzymajcie się od tego z daleka.!

Myślałam ,że coś ze mną nie tak,ale przeczytałam parę recenzji i widzę ,że nie tylko ja miałam z nią problem.
Kiedy ostatnio czytanie książki tak mnie zmęczyło? Nie pamiętam.
Ta nadaje się jako środek nasenny.
Cała książka,to samo ględzenie.
Jest to historia Mariny, która jest lekarką i czuje się samotna.Na wystawie spotyka malarza i zakochuje się od pierwszego wejrzenia.Przed tym spotkaniem ciągle narzeka,że jest samotna.Już po,rozpamiętuje dosłownie każdy szczegół.Kiedy na jednej stronie opisywała ze szczegółami(każdy detal)jego rękę trzymającą wino,dosłownie padłam. Parę dni po wyjeździe ukochanego ,widzi jego zdjęcie z kobietą. W tym momencie zaczyna się ciągłe zastanawianie ,czy dzwonić do niego i żądać wyjaśnień,czy nie.Będą razem ,a może nie i tak w kółko.Akcji nie ma tam prawie wcale.
Muszę wspomnieć ,że opuszczałam strony,kiedy zaczęła wpadać w trans ,dlatego tak szybko ją przeczytałam. Myślałam ,że będzie jakiś wątek odnośnie jej...

Kachusek | 2015-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Coś koszmarnego.. te stosy porównań, przytaczanych tekstów piosenek, wierszy. Te wstawki anglojęzyczne, do obrzydzenia analizowane stany uczuć i myśli. Nuda ziejąca z każdej strony. Niby wielkie uczucie, a tak rozwleczone, że traci się wyczucie tych emocji. Ledwo przebrnęłam, ledwo!

Madeleine | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Kiedy w zeszłym tygodniu udałam się do biblioteki na łowy, wypożyczyłam kilka sensacji, kryminałów... i myślałam jeszcze o jakiejś lekkiej, przyjemnej książce. Chodziłam po tej bibliotece i chodziłam, aż natrafiłam na tę właśnie pozycję. Z opisu wydawało mi się, że to jest to, czego szukam, ale przyznaję, rozczarowałam się.

Owszem, historia zawarta w książce jest dosyć banalna i w zasadzie tego chciałam - banalnej historyjki, bo na to miałam ochotę. A tym czasem natrafiłam na płytką miłość, gdzie dwoje ludzi przez chwilę świata poza sobą nie widzi, później pojawia się kobieta w ciąży, która niszczy ich szczęście. Następnie przez tydzień się do siebie nie odzywają, aż w końcu okazuje się (kreatywne to nie było), że kobieta jest w ciąży z bratem Vitto, a zaistniała sytuacja była wielkim nieporozumieniem. Koniec końców, Marina i Vitto godzą się i żyją długo i szczęśliwie.

To wszystko jeszcze nie jest takie złe, gdyby nie to, że fabuła jest przedstawiona w nieco nudny sposób.

Dla...

Lika_87 | 2013-04-23

Lekka i przyjemna książka ;) Troszkę może naciągana, ale przecież książki nie muszą odzwierciedlać rzeczywistość. Ta przeniesie nas do świata marzeń...

Daria Karwaszewska | 2011-03-09
Przeczytana: 09 marca 2011

Magiczna i wręcz nieprawdopodobna. Ale. Pomarzyć dobra rzecz, a za marzenia nie karzą przecież : )

bambi18 | 2014-07-16

całkiem niezła polecam na poprawę nastroju

justonka2145 | 2016-10-18
Przeczytana: 2006 rok