Rzym. Kleopatra t. 2

Wydawnictwo: Bellona

Ciąg dalszy dziejów Rzymu z wydanego w marcu przez Belloną tomu Rzym. Cezar . Opowiada o burzliwym, tragicznie zakończonym romansie Juliusza Cezara z piękną królową Egiptu, Kleopatrą, matką jego syna. Colleen McCullough stara się przy okazji znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie leży granica pomiędzy dobrem osobistym a powinnością wobec ogółu.

Desjani | 2015-01-13
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Oceniam lepiej niż poprzednią, mimo faktu powiększenia liczby błędów. Niektóre opisy przynudzały i rozwiązanie czasu akcji mnie osobiście zdziwiło... Miałam wrażenie, że tytuł nie do końca pasuję do opisywanych wydarzeń. W tym tomie dzieje się zdecydowanie więcej. Tego co nas uczyli pobieżnie o Starożytnym Rzymie może zaskoczyć wydarzenia podawane przez Rzym Kleopatra. Dla miłośników polecam najserdeczniej.

grumpy_rabbit | 2016-05-08
GRAMMATICVS | 2016-02-23