Gorące lato

Wydawnictwo: Nowy Świat

Gorące lato proza autora znanego dotychczas z dokonań poetyckich posiada wszystkie cechy współczesnego romansu z silnie zaznaczonym wątkiem erotycznym. Ale jest to zarazem klasyczna powieść drogi. Akcja przenosi nas od ziemi sandomierskiej i pszczyńskiej (rodzinne strony pisarza) przez malownicze pejzaże i kurort w Pieninach po hiszpańską Malagę i marokańską Casablankę. Oszczędny styl, respekt dla szczegółu, celne obserwacje obyczajowe i psychologiczne czynią z Gorącego lata lekturę wartką i fascynującą. (Maciej Szczawiński)

Basia | 2014-08-07
Dotka76 | 2012-11-23