Samotność wilków

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
wilki, Bieszczady

Jak odmienić zły los? Marek miał wiele, lecz z własnej winy stracił niemal wszystko. Zostało mu tylko uczucie do Karoliny, lekko nawiedzonej ekolożki walczącej o ochronę wilków. We dwoje próbują zacząć od nowa. Uciekając od miasta i przeszłości, wyjeżdżają razem do górskiej samotni, by spełnić dawne marzenia o życiu w zgodzie z naturą i ludźmi. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Niektórzy mieszkańcy okolicy nienawidzą wilków prawie tak samo jak Ukraińców.
Pisanie „Samotności wilków” było dla mnie podróżą do krainy młodości. Dawno temu trafiłem po raz pierwszy w Bieszczady, wtedy jeszcze puste i naprawdę dzikie. Jak wielu ówczesnych młodych ludzi szukałem tu przygody i kontaktu z nieskażoną naturą. Dopiero na miejscu odkryłem, że przyroda ledwo zdążyła na nowo objąć w posiadanie ziemię spustoszoną, gdzie jeszcze niedawno tętniły życiem ludne wsie, zanim spłonęły, a ich mieszkańcy zostali zabici albo wygnani. Kiedy po latach moi bohaterowie podążają tymi samymi ścieżkami, nadal jest dziko i pięknie, ciągle też krążą po lasach stare widma.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Samotnosc_wilkow-p-26072-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Samotnosc_wilkow-p-26072-.html

oreczka | 2015-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 09 lipca 2015

Dla mnie książka o wszystkim i o niczym. Poruszonych milion wątków, a tylko kilka doprowadzonych do końca, niektóre w sumie nawet nie wiadomo po co. Lepiej gdyby autor skupił się na jednym wątku.

Daga | 2016-05-16

Bardzo polecam, świetnie się czytało. Rozczarowała mnie tylko kwestia samych wilków bo myślałam, że będzie więcej opisów, ciekawych informacji o tych cudownych "zwierzakach". Na pewno sięgnę po inną książkę tego autora.

jerusalem | 2011-06-01
Przeczytana: 31 maja 2011

Coś jest w książka Harnego, że jak już wpadnie mi w ręce to nie potrafię jej wypuścić. Podoba mi się jak autor w rozterki życiowe zwykłych ludzi wplata wątek historyczny. Tym razem mamy dodatkowo jakże świeży problem czyli ochrona środowiska a dokładniej ochrona bieszczadzkich wilków. Bohaterowie książki walczą z prymitywnymi zabobonami które mówią o zjadaniu ludzi przez wilki. Oprócz tego poruszony jest temat "przyjaźni" polsko-ukraińskiej w Bieszczadach. Jeśli ktoś czytał poprzednie książki tego autora i nie czuł się zawiedziony to i tym razem w trakcie jej czytania uczuć gwarantowana.

sylwiak39 | 2012-07-12
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Barrrrrrrrdzo gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!

Jjolka | 2017-02-06