Abarat

Tłumaczenie: Danuta Górska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wrota Wyobraźni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Abarat
83-241-0348-1
enedtil

Kurczakowo to najnudniejsze miejsce na świecie. Tu właśnie mieszka Candy, do dnia gdy spotyka przybysza dosłownie z innego świata, który zabiera ją na Abarat... Tak rozpoczyna podróż po magicznym archipelagu dwudziestu pięciu wysp (po jednej na każdą godzinę doby i jednej, gdzie czas nie istnieje) – od skąpanej w słońcu Trzeciej Po Południu, poprzez mroki Ósmej Wieczorem, po straszliwą wyspę Gorgozjum, gdzie mieszka każdy lęk, jaki kiedykolwiek mroził ludzkie serce. A wreszcie trafia na tajemniczą Dwudziestą Piątą Godzinę, Czas Poza Czasem, skąd nikt jeszcze nie wrócił przy zdrowych zmysłach...

MsVillain | 2011-09-27

Genialna, pokręcona wizja niezupełnie dla dzieci przesycona absurdalnym i czarnym humorem. Świat Abaratu to steampunk dla początkujących, niemal fizyczna ucieczka w inny świat wraz z bohaterką i jeden z wielu popisów bezgranicznej fantazji Barkera.
Dla mnie książka ponadczasowa i fundament dla wyobraźni.

Nika | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Zobaczyłam tą książkę na półce w bibliotece. Wyróżniała się spośród sąsiadek. Wzięłam ją i otworzyłam. Jaki cudowny papier! Jakie cudowne ilustracje! Wypożyczyłam ją. "Abarat" wciągnął mnie od pierwszego rozdziału. Wszystkie przygody Candy przeleciały mi przez głowę jak sen. I ten sen trwa, choć książkę skończyłam. Magia dobrych powieści polega na tym, że w wyobraźni czytelnika żyją bardzo długo. Jak cudownie jest wyobrazić sobie kolejne przygody przeżywane na którejś z dwudziestu pięciu wysp Abaratu.

Shouri | 2015-01-19

Coś prawdziwie jedynego w swoim rodzaju - świat fantasy, z jakim nigdy wcześniej się nie spotkałam! Dziwność aż promieniuje z tej książki, ale definitywnie można to uznać za plus.

Sylwia | 2010-08-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czytałam ją dość dawno, bo jakieś..... hmmm.... 8 lat temu (?) coś koło tego, ale miło mi się kojarzy :) jak ją pożyczałam z biblioteki to mi było wstyd, że taka "dorosła" baba (15 lat hehe) pożycza taką książeczkę :P ale w gruncie rzeczy nie była tak dziecinna jakiej się spodziewałam. Bardzo miłą lektura, która odrywa od rzeczywistości kompletnie! czytałam jej słuchając The Cranberries "Just my imagination" i wtedy to dopiero zaciera się rzeczywistość z fantazją ;) POLECAM ;)

Alia | 2011-08-18
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Książka jest... magiczna, niesamowita, nierealna. Majstersztyk, cudo w najczystszej postaci, moi drodzy :)

Tak nieco poza tematem, powiem wam że miałam wielki problem z kupieniem jej. Po dwóch miesiącach czatowania na allegro się udało. Powinni zrobić dodruk. Poza tym, powstała trzecia część (Absolute Midnight) I nic nie słyszałam by miała być wydana w Polsce :(

RabidBlackDog | 2013-04-04
Przeczytana: 2010 rok

Nadludzka wyobraźnia autora wybucha tutaj w pełnej, kolorowej niesamowitości. Książka jedna na milion. Bajkowa konwencja nie dla dzieci. Jako dorosły człowiek przeżywasz te same emocje co dziecko: czasem jest strasznie, czasem miło, a bez przerwy niesamowicie.

Czarna_Sarna | 2013-12-04
Przeczytana: listopad 2013

Mimo, iż to książka teoretycznie dla młodzieży, Barker nie potrafił się wyzbyć motywów charakterystycznych dla swojej "horrorowej" twórczości. To trochę psuję bajkowy aspekt powieści, umieszcza ją w próżni pomiędzy literaturą młodzieżową a fantastyką czy grozą.
Fabuła jest dość ciekawa, choć z grubsza trochę sztampowa jak na ten rodzaj literatury - główna bohaterka trafia do innego świata, ma mrocznego antogonistę, podróżuje po drodze poznając kilku przyjaciół. I tu kolejny problem - sztampa sama ciśnie się na usta, aczkolwiek postaci, który spotyka Candy, są wyjątkowe, prawdziwy "freak show".
Co do fabuły, momentami wydaje się niepotrzebnie zagmatwana, zwłaszcza jeśli pamiętamy o grupie docelowej.
Duży plus to obrazki pojawiające się niemal na każdej stronie. Ciekawa kreska, oryginalna kolorystyka, a wszystko bardo pasujące do klimatu.

Dżoana | 2014-08-14

Bardzo dziwna, troszkę wręcz przerażająca, zdecydowanie nie dla małych dzieci. Co trzeba przyznać to to, że książka jest bardzo oryginalna (nie spotkacie się z wieloma rzeczami nigdzie indziej) i dobrze napisana, ale jest w niej coś bardzo dziwacznego i potwornego - co chyba było zamierzeniem autora. Jeśli ktoś lubi szeroko pojętą dziwność to to książka zdecydowanie dla niego :)

Meyka | 2011-11-24
Przeczytana: 2005 rok

Świetna książka... Dzięki niej... zaczęłam lubić czytać X___X O.o
to była chyba pierwsza książka, którą przeczytałam w całości i niebyła lekturą xD
I chyba ją zgubiłam X_____________X xDDDDD

Maja | 2011-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2007

Książka jest niesamowita - z jednej strony psychodeliczna, z drugiej bardzo przejrzyście napisana, dzięki czemu, łatwo stworzyć w głowie obraz czytanego tekstu. Serdecznie polecam :)