Sandman: Pora mgieł, cz.1

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Sandman: Season of Mists
83-237-9760-9
gaiman, sandman, komiks
komiksy

Seria uznana za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, autorstwa znanego i w Polsce bestsellerowego pisarza, Neila Gaimana. Horror rozgrywający się w naszej rzeczywistości oraz w światach władanych przez Władcę Snów - Sandmana.

Villiana | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Dość przerażająca, ale świetna część, przedstawiająca dalsze losy Morfeusza. Całość naprawdę ciekawa, fajny podział na rozdziały.

Odbywa się zebranie rodzinne, na którym poznajemy bliżej wszystkich Nieskończonych. Wracamy też do historii romansu Sandmana ze śmiertelniczką Nadą, jego rodzina uświadamia mu, że to przez niego Nada cierpi w Piekle i że okropne jest to, co uczynił, dlatego teraz Morfeusz podejmie próbę uwolnienia dawnej ukochanej. Co na to powie Lucyfer – władca Piekła?

Zakończenie wydaje się przewidywalne i oczywiste, ale niestety to co nastąpiło zaskoczyło mnie całkowicie i za to największy plus dla tej części. Dodatkowo historia skończyła się w takim momencie, że z ogromną ciekawością i niecierpliwością sięgnę po kolejny tom.

africansun | 2014-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 07 stycznia 2014

*To nietrudne. Umiem otwierać drzwi. Nawet drzwi Piekła.*

Ta część historii była jedną z lepszych. Bardzo się ucieszyłam, że poznałam całą rodzinkę Morfeusza i mam nadzieje, że będzie jeszcze o nich więcej opowiedziane. Szczególnie o jego siostrze Śmierci, bo jest bardzo pozytywną bohaterką.
Bardzo też przypadło mi do gustu zakończenie, kiedy wszyscy bogowie przychodzą do Sna, a każdy z nich mówi inną czcionką (Ra hieroglifami, aniołowie kaligrafią itd).

Nic tylko czytać dalej! Gorąco polecam tą część!

Anita | 2013-12-29

Na władcę snu – Morfeusza – czeka nie lada wyzwanie. Podczas spotkania ze swoim rodzeństwem uświadamia sobie, jak wielki błąd popełnił całe tysiące lat temu. Zesłał wówczas swą miłość – Nadę – na wieczne cierpienie w Piekle. Mimo ryzyka, jakim jest zstąpienie do zaświatów, nie waha się. Postanawia stawić czoła samemu Lucyferowi, by uwolnić ukochaną ze szponów demonów. Kraina umarłych czeka na niego z otwartymi ramionami. W powietrzu czuć podstęp. Sen nie wie jednak, że Lucyfer Gwiazda Zaranna odpowiednio przygotował się do tego spotkania. Ma bowiem plan, którego będzie się trzymać. Opuści piekło, pozbawi się skrzydeł. I powierzy klucze do swego królestwa samemu Morfeuszowi…

Neil Gaiman, okrzyknięty najbardziej znanym twórcą dziedziny horroru i fantasy, zaprasza czytelnika w wykreowany przez siebie mroczny świat ludzi i bogów. W intrygujący sposób łączy rzeczywistość z fantastyką. Kto raz sięgnie po historię o Morfeuszu, temu trudno będzie się od niej oderwać. Świat stworzony...

Bandziorno | 2011-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2011

Przyznam, że nie zafascynował mnie świat Sandmana. Jest to rzeczywiście bardzo dobry i kultowy komiks (nieprzeciętny), lecz w Porze Mgieł akcja jest bardzo rozwlekła i mimoentami nużąca. Niemniej jednak ciekawe kreacje bohaterów sprawiają, że niektóre motywy zapadają w pamięć.

| 2013-05-14
Przeczytana: 14 maja 2013

"Lepiej być panem w piekle, niźli sługą w niebiosach." Jak dotąd najlepsza z części Władcy Snów.

Coś strasznego. Polecam.

Klaudia Gorczyca | 2015-12-08
Na półkach: 2015, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Nadal nie mogę się zdecydować, czy styl rysunków Sandmana jest bardzo dobry czy bardzo dziwny. Lucek zaskakuje wszystkich!

Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

część szósta, w której diabeł eksmituje lokatorów, gasi światła i zamyka drzwi. nonszalancja wykąpana w feerii barw. epickie.

karmazyna | 2011-11-06

Pragnę mieć, ale tylko po angielsku.

Mój ukochany komiks od wielu lat...

Vokankh | 2010-09-29

Świetny komiks