Sandman: Season of Mists
gaiman, sandman, komiks
komiksy

Seria uznana za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, autorstwa znanego i w Polsce bestsellerowego pisarza, Neila Gaimana. Horror rozgrywający się w naszej rzeczywistości oraz w światach władanych przez Władcę Snów - Sandmana.

źródło opisu: https://egmont.pl/

źródło okładki: https://egmont.pl/

Villiana | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

„Wszystko się zmienia […]. Rozmywa. Zupełnie, jakbym wędrował we mgle.”

Niesamowicie wciągająca lektura. Zbyt wiele się nie działo w tej części, ale cały czas tkwimy w napięciu, jak potoczą się losy Morfeusza, Piekła, jego dawnej kochanki Nady i oczekujemy na decyzje, jakie podejmie nasz główny bohater.

A stoi on przed nie lada wyborem, mianowicie w poprzedniej części wszedł w posiadanie klucza do Piekła i teraz w swoim domostwie gości przeróżne osobistości, które owy klucz, a tym samym Piekło, chciałyby pozyskać. Padają najróżniejsze propozycje, przekupstwo, zastraszenie… a dodatkowo Azazel, który opuszczając Piekło uprowadził Nadę, składa Morfeuszowi propozycję nie do odrzucenia…

Najlepsze z wszystkiego było to początkowe oczekiwanie. Sam przebieg wydarzeń po tym, jak decyzja została podjęta, nie zachwycił mnie jakoś specjalnie. Myślałam, że będzie ona bardziej tragiczna, a generalnie rozwiązanie znalazło się samo.

Mimo wszystko było ciekawie i wciąż jestem zdania, że cykl...

Villiana | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Dość przerażająca, ale świetna część, przedstawiająca dalsze losy Morfeusza. Całość naprawdę ciekawa, fajny podział na rozdziały.

Odbywa się zebranie rodzinne, na którym poznajemy bliżej wszystkich Nieskończonych. Wracamy też do historii romansu Sandmana ze śmiertelniczką Nadą, jego rodzina uświadamia mu, że to przez niego Nada cierpi w Piekle i że okropne jest to, co uczynił, dlatego teraz Morfeusz podejmie próbę uwolnienia dawnej ukochanej. Co na to powie Lucyfer – władca Piekła?

Zakończenie wydaje się przewidywalne i oczywiste, ale niestety to co nastąpiło zaskoczyło mnie całkowicie i za to największy plus dla tej części. Dodatkowo historia skończyła się w takim momencie, że z ogromną ciekawością i niecierpliwością sięgnę po kolejny tom.

Ahsan | 2018-01-24
Przeczytana: styczeń 2018

Jak to Sandman: wciągający, ciekawy, czasem korzystający z "wyświechtanych" chwytów i skojarzeń, ale mimo to podobał mi się.

PolishPopkulturę | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

O MATKO SAŁATKO, ALE TO BYŁO DOBRE!!! // Komplet Sandmanów stoi na mojej półeczce od marca br., ale muszę dawkować sobie tę serię, żeby czasem za szybko mi się nie skończyła. Niech ta przygoda trwa jak najdłużej; obcowanie z Sandmanem to niesamowite doświadczenie. // Byłoby dziesięć/dziesięć, gdyby nie nieco już archaiczna kreska. Fabularnie - majstersztyk. // Przed "Porą mgieł" polecam przeczytać "Morderstwa i tajemnice"! Plus warto zaznaczyć, że jest to tom, który wypada poznać przed sięgnięciem po serię "Lucyfer" Carey'a.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

FomaLermont | 2016-04-18

Po „Krainie Snów” Gaiman wrócił fabularnie do głównego wątku. Jeśli czytelnik myślał, że Sandman spokojnie powróci do Śnienia po odzyskaniu i posprzątaniu bałaganu był w błędzie. Pan Snów znów ma wiele na głowie i tym razem wydarzenia związane z tą opowieścią będą miały swoje reperkusje w przyszłości. Gaimanowi znów udało się stworzyć historię która samodzielnie jest bardzo dobra, a w połączeniu z serią staje się majstersztykiem.

Sandman to potężny Nieskończony. Na dobrą sprawę postać jego zdolności nie mają ograniczeń. Co nie znaczy, że nie targają nim proste uczucia. A że to dumny chłopina, gdy jego ukochana odrzuca obmyślony na wszelkie sposoby i wyśniony plan ten wtrąca ją do Piekła na kilka tysięcy lat. Bach ! Byłaś nieposłuszna kobieta więc zamiast do teściowej pójdziesz do Lucyfera. Na dobrą sprawę...

africansun | 2014-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 07 stycznia 2014

*To nietrudne. Umiem otwierać drzwi. Nawet drzwi Piekła.*

Ta część historii była jedną z lepszych. Bardzo się ucieszyłam, że poznałam całą rodzinkę Morfeusza i mam nadzieje, że będzie jeszcze o nich więcej opowiedziane. Szczególnie o jego siostrze Śmierci, bo jest bardzo pozytywną bohaterką.
Bardzo też przypadło mi do gustu zakończenie, kiedy wszyscy bogowie przychodzą do Sna, a każdy z nich mówi inną czcionką (Ra hieroglifami, aniołowie kaligrafią itd).

Nic tylko czytać dalej! Gorąco polecam tą część!

Anita | 2013-12-29

Na władcę snu – Morfeusza – czeka nie lada wyzwanie. Podczas spotkania ze swoim rodzeństwem uświadamia sobie, jak wielki błąd popełnił całe tysiące lat temu. Zesłał wówczas swą miłość – Nadę – na wieczne cierpienie w Piekle. Mimo ryzyka, jakim jest zstąpienie do zaświatów, nie waha się. Postanawia stawić czoła samemu Lucyferowi, by uwolnić ukochaną ze szponów demonów. Kraina umarłych czeka na niego z otwartymi ramionami. W powietrzu czuć podstęp. Sen nie wie jednak, że Lucyfer Gwiazda Zaranna odpowiednio przygotował się do tego spotkania. Ma bowiem plan, którego będzie się trzymać. Opuści piekło, pozbawi się skrzydeł. I powierzy klucze do swego królestwa samemu Morfeuszowi…

Neil Gaiman, okrzyknięty najbardziej znanym twórcą dziedziny horroru i fantasy, zaprasza czytelnika w wykreowany przez siebie mroczny świat ludzi i bogów. W intrygujący sposób łączy rzeczywistość z fantastyką. Kto raz sięgnie po historię o Morfeuszu, temu trudno będzie się od niej oderwać. Świat stworzony...

Alianne | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Jedna z lepszych części Sandmana, z którą miałam przyjemność obcować. Przede wszystkim pojawiają się tu moje ulubione postacie, na przykład Lucyfer. Poza tym dotykają problemu, który zawsze uważałam za fascynujący - tego czym jest i w jaki sposób funkcjonuje Piekło.

marti | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 14 lipca 2016

Powinnam wystawić dwie oceny - 8 za fabułę i 4 za wyjątkowo brzydkie ilustracje.

Riahnon | 2016-12-10

Rewelacyjna powieść graficzna. To nie jest komiks dla dzieci, kolorowy i naiwny, to pełnoprawna głęboka powieść, z mnóstwem obrazków!

Bohaterowie, fabuła, nawiązania kulturowe - przemówiły do mnie. Surrealizm powieści pogłębia rysunek, różne kreski, style...

Zdecydowanie polecam.