Allegro - kampania grudzień kat. romans

Dzikie noce

Tłumaczenie: Anna Bielska
Cykl: Cynsterowie (tom 8)
Wydawnictwo: BIS
On a Wild Night

Po latach spędzonych na balach i przyjęciach piękna Amanda Cynster jest śmiertelnie znudzona bywającymi tam dżentelmenami. Pragnąc znaleźć na męża kogoś fascynującego, wybiera się do klubu, w którym szanująca się panna nigdy nie postawiłaby nogi. Ma nadzieję spotkać tam mężczyznę swojego życia. Eksytująca przygoda szybko zmienia się w koszmar, ale Amanda zostaje wybawiona z kłopotów przez młodego arystokratę Martina Fullbridge&a. Jak się okazuje ten nieco zblazowany, a przy tym tajemniczy człowiek, ma ponurą przeszłość, która nie pozwala mu pokazywać się wśród londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Zafascynowana nim Amanda postanawia właśnie jego upolować na męża.

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2005

kaktusowaona71 | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Podczas czytania "Dzikich nocy" nasunęło mi się na myśl kilka luźnych dygresji, którymi chciałabym się podzielić.
Po pierwsze
Nigdy- ale to nigdy nie pozwól sobie nie doceniać kobiecej przebiegłości i uporu. :))
Po drugie
Gdzie do diabła ciężkiego podziali się ci mężczyźni o któych pisze pani Stephanie w sadze o Cynsterach !?
Przystojni, trochę niebezpieczni, opiekuńczy, z klasą, dumni, honorowi i namiętni??
Po trzeciecie
Romanse historyczne- zwłaszcza pisane tak lekkim, barwnym i profesjonalnym piórem- nie znudzą mi się chyba nigdy. Będę do nich wracać po milion razy, tęskniąc za atmosferą tamtych lat, która za każdym razem trafia w samo sedno mego serca i burzy mi krew.
"Dzikie noce" są wg mnie jednym z lepszych tomów tej serii. Może i faktycznie więcej tu romansu, niż przygody, ale.. haloooo.. przecież czytamy ROMANS HISTORYCZNY - a nie kolejne przygody Indiany Jones'a.
Książkę oceniam bardzo dobrze. Czytało się ją szalenie miło a fabuła była bardzo interesująca. Jedyne...

MysiaG | 2017-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2017

No i teraz mam kłopot z oceną tego romansu historycznego! W gruncie rzeczy książkę mogę polecić. Jednak pod względem dynamiki akcji wydaje mi się ona bardzo nierówna.
Styl autorki i umiejętność opowiadania romantycznych historii jak zwykle na wysokim poziomie.
Zaczyna się naprawdę intrygująco. Młoda dama Amanda Cynster nabiera przekonania, że swojego ideału mężczyzny nie spotka na eleganckich balach, gdzie bywalcami są głównie bezbarwni nudziarze. W poszukiwaniu tego jedynego postanawia zajrzeć do salonów półświatka, raczej niebezpiecznego dla niedoświadczonej panny. Intuicja jej nie myli i odnajduje wymarzonego mężczyznę. Wszystkie swe wysiłki koncentruje na zainteresowaniu go sobą. Działa z pełną determinacją, mimo że zadanie nie jest łatwe a osobnik oporny.
Gra się toczy, wątek rozwija, aż po pewnym czasie... Amanda zaczyna się motać, miotać i nie wiadomo dokąd zmierzać. Sama sobie nie potrafi odpowiedzieć, jakiego dowodu miłości oczekuje. Akcja robi się rozlazła i męcząca, a...

Ziraelka | 2012-08-15

Straszliwie płytkie romansidło. Pustota bohaterek książek tej autorki mnie zadziwia. Przeczytałam 3 romanse S. Laurens i to maximum, jakie jestem w stanie znieść. Toż to kompletna strata czasu!

karjola | 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Uwielbiam romanse historyczne, już jedną książkę tej autorki na pewno przeczytałam i byłam zachwycona, tak w tym wypadku bardzo się zmęczyłam czytaniem. Chyba po raz pierwszy jeśli chodzi o ten gatunek. Nudna, nic sie nie dzieje,oprócz podchodów miłosnych głównych bohaterów,które się co chwila powtarzają, żadnej akcji. Jestem bardzo zawiedziona.

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

książek: 1934

lubię czytać powieści tej autorki. Po latach spędzonych na balach i przyjęciach piękna Amanda Cynster jest śmiertelnie znudzona bywającymi tam dżentelmenami. Pragnąc znaleźć na męża kogoś fascynującego, wybiera się do klubu, w którym szanująca się panna nigdy nie postawiłaby nogi. Ma nadzieję spotkać tam mężczyznę swojego życia. Eksytująca przygoda szybko zmienia się w koszmar, ale Amanda zostaje wybawiona z kłopotów przez młodego arystokratę Martina Fullbridge`a.

wiosenka27 | 2013-01-23

Typowy romansik. Szalona bo naiwna główna bohaterka i nieco bezpłciowy, użalający się nad sobą Martin. Końcówka bardzo nudna

palomaa | 2018-09-14
Przeczytana: 12 września 2018