Klatka

Wydawnictwo: Ha!art

Skład: sample z popkultury, miejskie legendy, punk rock, hip-hop, używki, seks, przemoc, wulgaryzmy, underground, polish psycho. Opis działania: pokazuje z męskiego punktu widzenia świat współczesny jako klatkę, opisuje rzeczywistość z perspektywy gówniarza, dresa, punka, japiszona, boksera, mordercy. Wskazania: leczenie objawowe przewlekłych stanów banalizmu, uduchowionej poetyckości, zaangażowania na serio i poprawności politycznej.

Potisz | 2015-02-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2015

Książka napisana prostym językiem, co nie znaczy, że prostackim. A jeśli już takowy się pojawi, służy podkreśleniu poziomu zdegenerowania bohaterów. Niektóre opowiadania utrzymane są w klimacie czarnego humoru, inne mają za zadanie przerazić i wywiązują się z zadania doskonale.
Polecam!

nellanna | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

Zupełnie przypadkiem trafiłam na książkę tego autora. I nie żałuję. Świetne obrazowanie rzeczywistości naszej współczesnej, jej przedstawicieli, pokolenia, które kształtuje lub będzie kształtować życie w kraju. Obrazki przaśne, dołujące, nędzne i często amoralne.Wizja dotkliwa chwilami bolesna, bardzo autentyczna. Krasnowolski posiadł wspaniały dar opowiadania rzeczy "obok", tego, na co inni nie zwracają uwagi. Uświadamia, że jest tak a nie inaczej.Zręcznie przekuwa w słowa swoje obserwacje, nie ocenia, jest cichym kronikarzem epoki japiszonów i ludzi o płytkim poczuciu moralności, zepsutych powodzeniem w poprzednim pokoleniu albo marzących o życiu w dostatku, bo takie oglądają w mediach i też chcieliby upragniony standard osiągnąć, bo im się należy.Błyskotliwe. Świetne w czytaniu, poluje na więcej tego autora. POLECAM.

Anouk | 2012-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Klatka to zbiór luźnych opowiadań "z pogranicza": znakomita większość ma za bohatera jednostkę wybitną (krakowskiego inteligenta, wrażliwca itp), który przez środowisko albo swoje życiowe wybory ulega psychofizycznej degradacji. Jest przemoc, seks, anarchia. Miejsce na obrazoburczość i introspekcję.
Autor przyznaje się do inspiracji Ellisem, Bukowskim, Cobainem, co już samo w sobie niejako ''ustawia'' książkę w pewnym świetle.
Polecam miłośnikom Kornagi, Sieniewicza oraz Masłowskiej (żeby udowodnić, że da się umiejętnie pisać o Polsce dresiarsko-menelskiej)

katherine | 2011-12-11

Zdecydowanie wartościowa lektura. Przeciętnemu obywatelowi pozwala poznać prawdziwy świat bez niedomówień. Napisana prosto i bardzo wyraziście. Przedstawia życie takie jakim jest nie stroniąc od wulgaryzmów oddających emocje bohaterów.

| 2016-11-20
apolonias | 2016-02-20