Bibliografia polaków na wschodzie

Wydawnictwo: LTW
historyczna

?Bibliografia Polaków na Wschodzie (b. ZSSR) autorstwa dra Zdzisława Konstantego Jagodzińskiego, ukazuje się 5 lat po śmierci pomysłodawcy jej powstania. Dr Jagodziński, który sam był jednym z Polaków wywiezionych przez władze sowieckie na Wschód, rozpoczął wyszukiwanie i zbieranie materiału na początku lat 80-tych i w roku 1991 kartoteka liczyła ok. 7,485 pozycji. Kierując od wielu lat Biblioteką Polską POSK w Londynie miał On stosunkowo łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju publikacji, szczególnie tych wydanych poza granicami Polski.