Psychopata

Tłumaczenie: Mariusz Ferek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Frank Clevenger, Thriller". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Psychopath
978-83-7301-859-4
Lilly_

Frank Clevenger, znany psychiatra, chce uciec od rozgłosu i skupić się na problemach swego adoptowanego syna. Nadaremnie. FBI prosi go o pomoc w ujęciu Autostradowego Zabójcy, który sieje postrach w całym kraju. Jego ofiary odkryto już w dwunastu stanach. Sprawa staje się jeszcze głośniejsza, gdy morderca - też doświadczony psychiatra - rzuca Clevengerowi wyzwanie: ten ma go leczyć za pośrednictwem listów drukowanych w "New York Timesie". Kiedy jednak Clevenger zaczyna terapię, morderstwa nie ustają...

Hana | 2016-03-13
Na półkach: Ablow Keith, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2016

Książka na trzech psychiatrów, w tym jednego psychopatę. Historia prosta i przewidywalna. FBI w tle. Na szybko.Obecny jeden Bishop,Billy Bishop.W roli syna Franka.Autostradowy zabójca nie ma szans.To akurat jest jasne jak słońce.

Kolorowa Tajemnica | 2011-02-27
Na półkach: Ulubione, 2011 Rok, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2011

Już od początku jest nam znany tytułowy Psychopata - Janah Wrens. Czytając książkę, śledzimy jego rozterki, podejmowane decyzje i... popełnione morderstwa.
Książka jest nasiąknięta psychicznymi problemami ludzi skrzywdzonych przez bliskie im osoby, co jednocześnie fascynuje, jak i wprowadza w stan zakłopotania.
Ta lektura zachęciła mnie do sięgnięcia wcześniejszej książki tego autora - "Przymus".
Jednak zakończenie mnie rozczarowało. "Psychopata" kończy się jak większość kryminałów, naprawdę mało oryginalne. Podczas czytania spodziewałam się czegoś wyjątkowego, jednak... no cóż, może Ablow nie miał pomysłu na inne zakończenie książki?

Mel | 2012-01-26

Kolejna część mnie rozczarowała. Ciężko było mi wytrwać przy niej. :/ Wiemy kim jest morderca, co robi i jak wybiera swoje ofiary. Także zagadki już żadnej nie ma. Nie zrażając się za bardzo czytałam dalej i liczyłam na coś ekscytującego...niestety nic takiego nie było. Natomiast same problemy z adoptowanym synem. Już miałam dosyć tego tematu. Chłopak dostał szansę na nowe życie, a nie potrafił z tego skorzystać. Zaczęło mnie to już drażnić.

Przeczytałam, że w kolejnej części (wydanej u nas), główny bohater zmaga się za alkoholizmem i problemami z synem. Mam już dość tego wątku, więc na tym tomie kończę.

ArtP | 2015-06-24
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Według mnie książka przeciętna. Wątek z mało zaskakującymi chwilami, leniwie toczący. Zamysł tej historii może i ciekawy ale warsztat pisarski mało przekonywujący.Gdyby było więcej zwrotów akcji, dynamiki, ocena byłaby o wiele lepsza.
Ta książka to tak, jakby mieć dobry przepis na wspaniałe danie (temat) ale z braku kilku istotnych przypraw lub słąbego kucharza, chęci i odwagi zrobić danie które nie porywa smakiem i końcowym efektem, a w rękach innego kucharza ten sam przepis powalałby na kolana,,,rozumiecie?

figlarna24 | 2014-09-27
Na półkach: Clarkson, Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 22 września 2014

Zapewne milion razy słyszeliście od mamy czy kogoś innego 'Kochanie proszę nie rozmawiaj z nieznajomymi".
Przestrogi nie są wymawiane od tak sobie. Nigdy nie wiadomo kto stanie na naszej drodze. Nie zawsze może być to nieznajomy, z sercem na dłoni. Czasami bywa, że z pozoru przyjazny człowiek może okazać się bestią.
Uważajcie bo psychopatów jest na świecie naprawdę bardzo dużo.

Keith Ablow, autor recenzowanej przeze mnie dziś książki, amerykański pisarz, a jednocześnie doktor medycyny udowadnia, że nawet osoba , która poświęca swój czas na pomoc innym może borykać się z dramatem, który zaburzył jego rozwój oraz poczucie stabilności emocjonalnej, stając się zagrożeniem.

"Psychopata", bo tak nosi tytuł thrillera psychologicznego, który miałam okazję podczytywać przez ostatnie wieczory opowiada nam historię dwóch lekarzy psychiatrów.

Obaj są wybitnymi lekarzami, ludźmi, którzy zrobią wszystko, by pomóc pacjentowi najbardziej skrzywdzonemu, obłąkanemu czy zagubionemu.
Każdego z...

Halina | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

"Psychopata" to kryminał z silnym wątkiem psychologicznym. Opowiada o znanym psychiatrze, który zostaje zaangażowany przez FBI do pracy nad sprawą tzn. Autostradowego Zabójcy - i który jednocześnie stara się znaleźć czas na wychowanie chłopaka, którego zaadoptował, a którego niewinność udowodnił podczas jednego z procesów. Co ciekawe, morderca prosi, by psychiatra spróbował go uzdrowić poprzez wymianę listów na łamach "Times'a".

Zaczyna się niewinnie. Z czasem akcja nabiera tempa, dowiadujemy się coraz to nowych rzeczy, towarzyszymy Clevengerowi w śledztwie, Wernsowi w zabijaniu i prowadzeniu terapii (bo tym zajmuje się na co dzień, jest psychiatrą, pracującym na zastępstwach)... Powieść opisywana jest z perspektywy różnych bohaterów, co tylko dodaje jej uroku. Każda z postaci jest bardzo głęboka, dobrze opisana - nie potrzeba tu wielu opisów, czytelnik poznaje każdą z postaci poprzez współodczuwanie z nią, widzenie, słyszenie i myślenie tego, co ona, reagowanie według jej...

fik | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

moje pierwsze spotkanie z tym autorem i z thillerem psychologicznym i mogę powiedzieć że coś rewelacyjnego, czyta się szybko a intryga bardzo wciąga, polecam

Grykov | 2015-02-22
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka dobra, może nie powala na nogi ale dla zabicia czasu można spokojnie przeczytać :-)

elpajaro | 2015-04-15
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Nie jest to arcydzieło. Nie mam wrażenia, że straciłam czas.Jednak sądziłam, iż będzie to bardziej pogłębione studium mordercy (skoro pisał to psychiatra). W gruncie rzeczy autor posłużył kilkoma trudniejszymi zwrotami, które dla laika mogą być niezrozumiałe i chyba uważał, że to wystarczy. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że każdy ma jakieś problemy psychiczne i do tego wie coś na temat psychologii bądź psychiatrii. Dla mnie mierny.

Ala | 2013-04-15
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Ciekawy wątek tej książki od razu zachęca do jej przeczytania:) Dochodzą do tego intrygujące postacie, i chęć rozpracowania psychiki tytułowego psychopaty.