Rejs

Sail
978-83-7359-947-5
rejs sztorm patterson
dona

Rejs luksusowym jachtem po Bahamach miał zbliżyć do siebie Katherine i trójkę jej dzieci, które po śmierci ojca odsunęły się od matki. Ale planowana wyprawa do raju staje się piekłem. Niekończące się awarie, sztorm, a w końcu wybuch, który niszczy statek. Tej eksplozji nikt nie miał prawa przeżyć. A jednak... Wyrzucony przez fale list w butelce daje nadzieję, że ktoś ocalał. Rusza ekspedycja ratunkowa. Drugi mąż Katherine, Peter, może wiele stracić, gdy prawda o feralnym rejsie ujrzy światło dzienne. Zdeterminowany i przerażony, postawi wszystko na jedną kartę, by pozostać pogrążonym w żalu i bólu wdowcem...

awiola | 2012-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

“Jak to jest, że im więcej kłód rzuca nam los pod nogi, tym silniejsi się stajemy?”

Odkąd przeczytałam powieść Jamesa Pattersona pt. „Kolekcjoner”, autor stał się moim ulubionym amerykańskim twórcą thrillerów opatrzonych nutką powieści kryminalnej. Dotychczas jednak nie zdawałam sobie sprawy, że Patterson jest najlepiej opłacanym pisarzem świata. Sprzedał więcej książek niż Grisham, King, Dan Brown i Stieg Larsson razem wzięci. Autor jest świetnym promotorem swojej marki, mimo miażdżących opinii krytyków dotyczących jego książek. Nie przejmuje się jednak tym zbytnio i twierdzi : „Moje książki mogą się nie podobać setkom ludzi, ale miliony je kochają”.

„Rejs” został napisany przy współudziale z pisarzem thrillerów Howardem Roughanem, z którym do tej pory nie miałam do czynienia. Tak na nawiasie Patterson na stałe zatrudnia kilku współautorów swoich książek, którzy zobowiązani są przestrzegać klauzuli poufności. To ewenement na skalę światową.

Wracając do książki. Katherine wraz z...

talka | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Nawet bym niepomyslała ze mnie tak wciągnie...:)heh troche przewidywalna ale warto przeczytac:)

marlen | 2011-09-19

Piękny majstersztyk Pattersona.

Aneta Wiola | 2016-08-09

Peter to jedna z najbardziej dla mnie wkurzających postaci jakich stworzył Patterson, nie znosiłam go od samego początku tak jak córusi Katherine. Mnie natomiast nużyło życie Peter'a, opisy jego erotycznych ekscesów, przecież to nie jest jakieś romansidło, sam rejs był dla mnie ciekawy, ale niestety końcówka mnie nie zaskoczyła, a szkoda, bo myślałam, że Patterson coś jeszcze wymyślił.

Beata | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Całkiem znośny kryminał, czyta się sprawnie , ciekawi z rozdziału na rozdział, brak zbędnych opisów.

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 02 stycznia 2010

Uwielbiam Pattersona i jego sposób prowadzenia akcji, szybko się czyta i wciąga

Insreall | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Jestem świeżo po lekturze i przyznam szczerze, że to jedna z lepszych książek które do tej pory czytałam. Niezwykle wciągająca, ciekawa, momentami nawet zabawna. Przeczytałam ją bardzo szybko, co zawdzięczam krótkim rozdziałom. Przewracając kolejne kartki nie miałam pojęcia jak potoczy się dalsza akcja, wszystko było zaskakujące. To już moja druga przygoda z twórczością Jamesa Pattersona i po kolejnej udanej książce na pewno sięgnę po następną

Po śmierci męża Katherine, a co za tym idzie ojca jej trójki dzieci już nic nie wygląda tak samo. Chcąc ratować najbliższych przed rodzinną klęską, Katherine zabiera dzieci w rejs. Początkowo dzieci nie tryskają szczęściem na myśl o spędzeniu wspólnie dwóch miesięcy na jednym jachcie. Bo co mogłoby uratować ich już i tak wiszące na włosku więzi rodzinne? Jednak widząc kapitana, którym był ich wujek, od razu na twarzach trojga pociech zagościł uśmiech i cień entuzjazmu. Wyprawa jednak przeradza się w koszmar i piątka naszych bohaterów jest...

Gośka | 2011-09-17
Przeczytana: 17 września 2011

Lekki kryminałek na jedno popołudnie.Czyta się łatwo i przyjemnie,choć prawie od początku wiadomo o co chodzi.Nie byłam ani oczarowana ani rozczarowana.Końcówka lekko zaskakująca.Przyjemna lektura na odprężenie.

Ryszard Pałka | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Ufff! Wreszcie doczytałem do końca. Tylko dlatego że mam zwyczaj kończyć co zacząłem.

chochlikowa | 2014-01-15

Uwielbiam wszelkie książki, które wyszły spod pióra tego Pana. Jednak Rejs to jak dla mnie jedna z najsłabszych pozycji Pattersona. Nie wciągnęła mnie historia Katherine, trochę mnie nawet nużyła. Jedynie jej mąż Peter nadawał jakiekolwiek tempo tej powieści i był bardzo charyzmatyczny. Jego wątek był intrygujący i jakoś bardziej do mnie przemawiał, niż tragiczny los rodziny na wyspie. Zapewne z tą książką nie wypłynęłabym w Rejs. Jedynie końcówka mnie troszkę zaskoczyła, ale i tak dobro wygrało walkę ze złem, więc czy można nazwać to zaskoczeniem?