Heroina

Wydawnictwo: Książnica

Josephine ma za sobą uzależnienie od heroiny i kurację odwykową, nie zdołała się jednak całkowicie wyrwać z marginesu: aby się utrzymać, musi kraść. Toteż gdy przypadkiem otrzymuje ofertę, by za pokaźną sumę odnaleźć Nadine, dziewczynę z dobrego domu, nie waha się ani chwili. Nowy Jork zna od podszewki, wie zatem, gdzie w pierwszej kolejności powinna się udać. Podążając tropem Nadine, wyrusza w podróż do własnej przeszłości...

Krzysiek | 2015-03-04
Przeczytana: 02 marca 2015

Ciężka sprawa...strasznie męcząca do przejścia książka. Przynajmniej w moim odczuciu
Chyba jestem za bardzo rozpieszczony. Bowiem jak do tej pory czytałem książki wyjątkowe, które odciskały swoje piętno i ubogacały moją wyobraźnię, światopogląd.
Moja intuicja tym razem mnie zawiodła. Zwykle mam nosa do książek, od których nie mogę się oderwać, lecz ta powieść to był niestety wypadek przy pracy.
Spodziewałem się czegoś, co zwali mnie z nóg. W głównej mierze ze względu na temat, który jest jej motorem napędowym powieści.
Co z tego, skoro ten motor nie ma dobrego paliwa... a słowa nie dają mu potrzebnej mocy. Choć temat jest ważny, dotykający sporą część społeczeństwa, spychający je wręcz na samo dno, czyniąc z człowieka wrak, to poziom jaki prezentuje autorka w mojej ocenie jest słaby, nie wnoszący nic ciekawego, porywającego. To literatura klasy B, próżno w niej szukać większej głębi. Swoje przesłanie ma, lecz sama myśl przewodnia fabuły nie uratuje.
Na początku chciałem dać 3,...

blues | 2010-08-29
Przeczytana: sierpień 2008

fantastyczna książka. wbrew pozorom mało się ma do tytułowej heroiny, bo autor nie skupiał się na uzależnieniu głównej bohaterki. na pierwszym planie był kryminalny wątek, który zdecydowanie przypadł mi do gustu! POLECAM

NuitsDeYoung | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Wydawać by się mogło, że to niepozorna książka, ale ostatnie 50 stron naprawdę robi wrażenie. Sam wątek kryminalny nie wzbudził we mnie takiego zainteresowania, co aspekt psychologiczny- co skłania ludzi, że podejmują takie a takie decyzje, jaki wpływ na dalsze życie ma trudne dzieciństwo. O tytułowej heroinie też się co nieco dowiemy. Naprawdę dobra książka, warto przebrnąć przez niespecjalnie ciekawy początek.

Wiktoria | 2014-05-02
Przeczytana: 01 maja 2014

Wydawać by się mogło, że to zwykła,kolejna książka o tematyce narkotyków, ale to bardziej kryminał. Wielki plus za niespodziewane zakończenie. Nie mogłam się jedynie połapać jaki jest czas akcji.

Lepiej być złodziejem niż narkomanem.
Lepiej być narkomanem niż nikim...
Nikt nie jest tym,kim się wydaje,a najbardziej ranią nas bliscy ludzie.
Polecam nawet ze względu na aspekt psychologiczny.

wiejskifilozof | 2012-02-22

Ekstra opisany NY , w czasach gdzie podobno wszystkie kobiety były moralne i cnotliwe .

boska_bestia | 2011-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2011

"Heroina" to jedna z wielu książek o ciemnych stronach miast. Tych, w których roi się od przestępców, narkomanów i prostytutek. Jednak ta powieść jest wyjątkowa ze względu na fabułę. Dzięki temu, że Joey szuka zaginionej gdzieś w świecie prostytutek i narkomanów córki ważnego prawnika akcja nabiera tempa i nie sposób oderwać się od lektury.

Narkotyki, zabójstwa, układy, przekręty, zaginiona dziewczyna i Nowy Jork. To wybuchowa mieszanka tworząca coś na rodzaj kryminału z wątkiem narkotyków.

Polecam!

aniaa | 2012-03-13
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2012

Naprawdę świetna i porywająca książka! Przeczytałam jednym tchem. Niestety w moim wydaniu brakowało 10 stron 129-136, co nawet nie wpłynęło znacznie na fabułę. Dużo obrazów, wiele ludzi pogrążających się ukazuje autorka. Z łatwością można nakreślić sobie świat, w którym wegetują ci, którzy "od jutra nie biorą".

agrumes | 2010-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

książka boska. wzięłam ją zupełnie przez przypadek, ale w chwili obecnej w ogóle tego nie żałuję! do połowy spokojna, natomiast później rozkręca się na maxa ;)

książkowymol | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka genialna:)
polecam!!
niestety końcówka rozczarowuje:(

po-prostu-czytaj | 2016-11-25

Z tą ciężką literaturą zetknęłam się z dwóch powodów. W czasach mojego liceum (czyli bardzo dawno temu) chciałam studiować resocjalizację, by w przyszłości pomagać osobom uzależnionym od narkotyków. Fascynował mnie motyw ludzi, którzy walczyli z tym paskuctwem, często z nim przegrywając. Nic więc dziwnego, że w klasie maturalnej, wymyśliłam sobie temat prezentacji ustnej właśnie z tym związany.

Dlatego "Heroina" była jedną z pozycji na liście bibliografii. To nie jest książka pokroju "My dzieci z dworca zoo." Jak każda powieść o tej tematyce, jest ciężka do przejścia, bo też temat, wcale nie jest łatwy. Ale mimo wszystko warto, chociażby dlatego, żeby być bardziej świadomym tego, jakie spustoszenie niesie ze sobą uzależnienie, w każdej postaci (no może oprócz uzależnienia od czytania książek).