Skrzynka mejlowa Holly

Cykl: Skrzynka mejlowa Holly (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Holly's Inbox
Holly Denhan, praca, miłość, problemy

Korciło cię kiedyś, by zajrzeć do cudzej skrzynki mejloweja Odkryj sekrety skrzynki Holly! Holly zaczyna pracę jako recepcjonistka w banku inwestycyjnym. A ponieważ żywot recepcjonistki nie jest usłany różami (zwłaszcza tej, która wbrew zapewnieniom na rozmowie kwalifikacyjnej dopiero w branży raczkuje), Holly musi pokonać szereg trudności, przed którymi stawia ją nowa rzeczywistość.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

książek: 1903
foolosophy | 2010-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Holly to brytyjska wersja Bridget Jones, która zawsze ma pełno kłopotów, problemy z nadwagą, posiada jedną, najlepszą przyjaciółkę – wariatkę i przyjaciela, geja, który zawsze służy radą. Kto by nie chciał przeczytać lekkiej, przyjemnej powieści w postaci maili? Maili zabawnych, wzruszających, miejscami rozczulających, zaskakujących i przykrych, a przede wszystkim szokujących. Czytanie cudzej skrzynki mejlowej nie jest zbyt grzeczne, jednak jeśli jest ona udostępniona publicznie, to czemu by nie spróbować? Zwłaszcza, że to skrzynka Holly Denham. Brytyjskiej odpowiedniczki Bridget Jones.

Chociaż Holly odbiega od znanej Bridget, osobiście uważam, że niczego jej nie brakuję. Jest miła, szczera, pomocna i ufna. Idzie przez życie z zupełnym brakiem siebie, przez co czasami słono płaci. Przykład Holly, recepcjonistki z Londynu, to trochę przykład dzisiejszych kobiet. Niepewnych siebie, załamanych, bojących się zaryzykować kobiet, które zawsze obwiniają siebie o rozpad związków z...

Kasiulek | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

Holly zaczyna pracę jako recepcjonistka w banku inwestycyjnym. A ponieważ żywot recepcjonistki nie jest usłany różami, Holly musi pokonać szereg trudności, przed którymi stawia ją nowa rzeczywistość. Jeśli do tego dodamy szalonych przyjaciół, dysfunkcyjną rodzinę oraz plotkarskie ciągoty współpracowników, otrzymamy istną mieszankę wybuchową, gdzie dramat przeplata się z komedią, a przeszłość skrywa niejedną pilnie strzeżoną tajemnicę, z której przyjdzie się kiedyś rozliczyć. (cytat z okładki)

Rzadko zdarza mi się zamieszczać cytaty z okładki, aby nakreślić tematykę książki. Możliwe, że w pewnych momentach będę sobie zaprzeczać, ale nie mam pojęcia co mam napisać na temat tej pozycji.

Po pierwsze to raczej nie są maile (no z wyjątkiem tych z banków), raczej wygląda to jak wiadomości sms, rozmowa na GG czy AQQ. No któż pisze w równoważnikach maile do innej osoby???
Momentami są to krótkie urwane zdania, jak nic nie wygląda to na maile.
Po drugie gdzie to taki bank jest, że...

Karakanek | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezbyt ambitna i jakoś nie widziałam nic szczególnego w okrojonych dialogach, ale podobała mi się. Skąpe treści zawarte w e-mailach pozwalały na budowanie w wyobraźni szerszego kontekstu zdarzeń i za to plus. Poza tym jednak dobrze się bawiłam i książka ostatecznie podobała mi się. Na półce czeka drugi tom. A "przeciętna" ocena właśnie za ten wyjątkowy brak błyskotliwości i przewidywalność akcji.

anaszko | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Książka miła, przyjemna, zabawna, szybko się ją czyta. Co prawda nie jest to jakaś bardzo ambitna pozycja. Ot tak, do przeczytania w wolnej chwili. Nic specjalnego, aczkolwiek dobra na nudę.

wkwiatki | 2012-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2012

Interpunkcja... O Boże mój, Boże, zmiłuj się nad nimi, bo nie wiedzieli, co czynią, puszczając to do druku w takiej wersji.
Poza tym lekka i przyjemna. Bardzo, bardzo polecam.

dididaga | 2013-06-23

Idealna na deszczowe wieczory.
Chociaż zaczynało mi się ją bardzo ciężko, to z czasem nie mogłam się od niej oderwać.
Dzięki niektórym tekstom naprawdę poprawiał mi się humor.
Na bank zabiorę się za następną część.
Polecam na nudne popołudnia.

Książkomaniaczka | 2013-11-20

Uwielbiam książki, które są napisane w formie listów, e-maili, a ta nie jest wyjątkiem ;)

Patka | 2011-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Prosta, łatwa, przyjemna. Sympatyczna lektura na maksymalnie 2-3 wieczory, z racji formy e-maili czyta się niesamowicie szybko, końcówka od pewnego momentu do przewidzenia, jednak książka z poczuciem humoru, zabawna, posiada też parę zaskakujących momentów. Jednym słowem, jeśli szukacie lektury która nie wymaga od was zbytniego myslenia i lubicie cudze sekrety to książka dla was ;)

Gabriela124 | 2015-11-29

Książka ta pomimo swej objętości jest bardzo łatwa w czytaniu. Jeżeli czytelnik mocno się w nią zaangażuje jest w stanie przez nią przebrnąć w ciągu jednego wolnego wieczoru. Ponadto utwór jest bardzo w stylu Bridget Jones. Przewrotne losy recepcjonistki i jej miłosne rozterki mogą wciągnąć na dłużej.

Julita | 2016-07-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Fajna, ciekawa i zabawna... Pełna humoru :) bardzo mi się podobała. Pomimo, że wydawała mi się dosyć obszerna, bardzo szybko ubywało mi stron :) Bardzo szybko czyta się tę książkę. Kto jest nią zainteresowany niech nie obawia się jej "grubością" :)