Jeszcze bliżej

Come closer
978-83-250-0090-5
Gran
Agnessa

Amanda ma wspaniałego męża, piękne mieszkanie i dobrą pracę. Ale skoro wszystko układa się bez zarzutu, to skąd u niej te nagłe wahania nastroju, wulgarne wmyśli czy chęć zadania bólu tym, których kocha? Jak wytłumaczyć dziwne hałasy odzywające się w domu raz po raz tylko w jej obecności? I kim jest kobieta, która nieustannie za nią chodzi? Prawda kryjąca się za tymi osobliwymi wydarzeniami jest przerażająca.

książek: 2057
Kuuuba | 2014-07-24
Na półkach: Sara Gran, Przeczytane

Lekka, szybko się czyta, na jeden wieczór.

Adrian-O | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Sprawnie napisana wciągająca nowelka na jeden wieczór.
Powieść reklamowana jako horror, ja bynajmniej odebrałem ją jako dramat bezradnej narratorki wobec nieznanego. I napewno jest to jej mocną strona. Na plus również zasługuje forma pamiętnikowa, buduje w ciekawy sposób niepewność pomiędzy chorobą psychiczną, a opętaniem.
No i niesztampowy mocny finał z przytupem zapewne zapadnie w pamięci.

P.S. Jak w holiłud skończą kolejne błazeńskie remake'i klasyków z lat 80 tych pewnie trafi na duży ekran.
P.S.2. Mówią, że faceci to daltoniści bo znają jedynie 15 kolorów. Ja co u niektórych oceniających zauważam daltonizm mentalny: Podoba mi się - dziesięć gwiazdek, nie podoba mi się jedna gwiazdka! Poziom ocen typowy dla wkurzonych 6cio latków! Gratuluje.

Nikto | 2016-02-02
Na półkach: Rok - 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Książka jest słaba.W ostateczności '' może być ''.Jakaś taka zupełnie płaska i bez emocji.Mam wrażenie że tak jak Amanda po każdej przeczytanej stronie '' odhaczałam ''kolejne objawy jej opętania.Zbiór suchych faktów.Nie poczułam jej napięcia strachu i bezradności.Nawet jej szukanie pomocy było jakieś zupełnie bez woli jej znalezienia.Jakby tylko po to by pokazać mężowi że jednak jej szuka.Jakby wcale jej nie zależało na tym by pozbyć się tego co ją opętało.Jeśli taki efekt miała ta książka wywołać ,czyli pokazać wypunktowane aspekty opętania,to oki ,efekt ten został osiągnięty.Jeśli książka miała pokazać zrozpaczoną ,przerażoną kobietę która nie wie co się z nią dzieje,to kompletna porażka.Niczego takiego w tej książce nie ma.Ta kobieta - Amanda ,jest zupełnie jednowymiarowa,jak figurka wycięta z papieru...Nie polecam,stracony czas.

wasp | 2014-07-23

Nuda. To moja pierwsza myśl po skończeniu tej książki, którą czytałam około godziny.
Powieść ma zaledwie 187 stron więc dobre poprowadzenie fabuły jest wręcz niemożliwe. Mam wrażenie, że historia tam opisana nie została w żaden sposób wyjaśniona, tylko w połowie ot tak urwana. Autorka uniemożliwia w jakimkolwiek stopniu poznanie głównej bohaterki, co sprawia, że bardzo trudno jest się wczuć w tę historie. Opisy zdawkowe, brak napięcia, zero grozy.
Raczej nie polecam.

nellanna | 2010-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2010

Zaskakująca, sprawnie opisana, lekka w czytaniu. W miarę, jak poznajemy losy bohaterki skóra na plecach cierpnie i zaczynamy inaczej postrzegać zwykłe rzeczy. Dla mnie niesamowita przygoda.Polecam!

sygin | 2013-07-09
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i SF, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Dziwna książka. To pierwsze co mi przychodzi do głowy, gdy pomyślę o „Jeszcze bliżej” autorstwa pani Sary Gran. Tematyka jest mi właściwie zupełnie nieznana, a przynajmniej nie w takim wydaniu. Samo słowo „opętania” przywodzi mi na myśl mieszaninę obrazów z różnych strasznych filmów traktujących o egzorcyzmach, a także kilka fragmentów pism prezentujących stanowisko Kościoła. Ale zdecydowanie żadnej powieści. Dotąd nie sądziłam nawet, że takie napisano. Mój błąd.

O czym jest książka? O Amandzie, młodej kobiecie prowadzącej szczęśliwe życie. Ma kochającego męża, piękne mieszkanie i pracę którą zawsze chciała wykonywać. Ale wbrew temu wszystkiemu wcale nie czuje się szczęśliwa. Powoli zaczyna dostrzegać, że wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy, dźwięki, sny, zmiany nastrojów, omdlenia i białe plamy w pamięci. I to ona sama zdaje się być źródeł wszystkich, coraz bardziej przerażających niezwykłości. Amanda próbuje podjąć wewnętrzną walkę z siłą która wydaje się ją pochłaniać,...

wiejskifilozof | 2011-12-12

Dobra książka , w wielu momentach może przestraszyć .

Agnessa | 2010-03-05
Przeczytana: czerwiec 2009

Nie czytałam dotąd książek o opętaniu. Ta, zresztą sprezentowana, wciągnęła mnie bez reszty. Z każdą stroną wyczekiwałam zwycięstwa po stronie dobra. Narratorką jest kobieta, która zaczyna popadać w obłęd z którego nie potrafi się uwolnić. Jak nie wierzę w duchy i opętania przez demony, tak przez chwilę byłam gotowa zmienić stanowisko. Mocne i przerażające, a zarazem wciągające. Książka czytana w nocy zyskuje na nastroju.

karolina56 | 2014-02-13

Książka znakomita. Przeczytałam ją kilka lat temu,ale ma coś takiego w sobie,że nie mogę o niej zapomnieć. Powraca we wspomnieniach. Wprawdzie nie pamiętam wiele z fabuły,ale ten mroczny klimat zapisał się w mojej pamięci na zawsze.

eyesOFsoul | 2011-06-02
Przeczytana: czerwiec 2011

Nie podobała mi się. To w ogóle nie są moje klimaty. Nie mogłam dobrnąć do końca... Jest napisana jakoś tak dziwnie, że nie potrafię się ani wczuć w klimat, ani wciągnąć. Książka sprawia wrażenie infantylnej. Zresztą ja mam strasznie ciasny umysł, jeśli chodzi o UFO i nadprzyrodzone sprawy, więc opętanie... Jakieś głosy... Nie... Zupełnie mi nie podchodzi.