Życie z Polską

Wydawnictwo: Nowy Świat
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Zbiór rozmów publikowanych na łamach miesięcznika Nowe książki, a także po części w Przeglądzie Polskim (dodatku do nowojorskiego Nowego Dziennika). Autorzy rozmawiają o życiu z Polską z: Janem Błońskim, Zbigniewem Brzezińskim, Marcinem Czerwińskim, Normanem Daviesem, Henrykiem Domańskim, Jerzym Jedlickim, Jakubem Karpińskim, Antoniną Kłoskowską, Bronisławem Łagowskim, Tomaszem Łubieńskim, Andrzejem Paczkowskim, Jerzym Szackim, Andrzejem Walickim i Cezarym Wodzińskim.

Janiszewskij | 2016-06-02
Przeczytana: wrzesień 2009

Świetne rozmowy z czołowymi intelektualistami. Szczęśliwie natknęłam się na tę książkę na początku moich studiów, w pierwszych miesiącach nie zdając sobie sprawy, jak ta pozycja wpłynie na moje widzenie świata. Bardzo krótkie wywiady, których moc tkwi w tym, do czego odsyłają - zarówno do wybitnych ludzi, jak i idei oraz innych dzieł... Z myślicielami o "nie moich" poglądach uczyłam się twórczo nie zgadzać. Najdoskonalsze rozmowy z mistrzynią (Kłoskowska) i mistrzami (Łagowskim i Wodzińskim). Polecam!!!

Duży minus za umieszczenie w zbiorze tylko jednej rozmowy z kobietą. Nie mieli Panowie wśród dziesiątek rozmówczyń/rozmówców na łamach Nowych Książek i Przeglądu Polskiego nikogo interesującego, prócz prof Kłoskowskiej? (na przyszłość odsyłam na ekspertki.org)

Moni | 2014-01-03