Adolf Hitler 1945 : koniec legendy

Wydawnictwo: Von Borowiecky
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Sześćdziesiąt lat po wydarzeniach przypomnianych w tej książce trudno uwierzyć, że miały one miejsce. Trudno uwierzyć, że jeden z najwybitniejszych narodów europejskich upadł tak nisko, winny nie tylko rozpętania wojny i gehenny obcych, ale i samozagłady. Niemcy do końca i w olbrzymiej większości pozostali wierni swemu Fuhrerowi, gotowi byli ginąć za niego nawet wówczas, gdy sytuacja była wprost beznadziejna. Warto przypomnieć, że tysiące Niemców wraz z nim popełniło samobójstwo wyznając zasadę mój honor, to wierność . Peter Raina przypomina nam biogram Adolfa Hitlera, genezę i program hitleryzmu, ale głównie przygląda się ostatnim tygodniom jego życia i działalności.

Ela | 2012-03-10
Przeczytana: sierpień 2007

Książka napisana została językiem, który tylko zniechęca... Owszem, opowiada o życiu A. H., jednak na pewno dostępne są inny pozycje, których czytanie nie będzie męką.

agata13021990 | 2016-10-03
Jane | 2015-03-31