Drżąca ręka fałszerza

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
The tremor of forgery
83-7392-043-9
literatura amerykańska

Nowojorczyk Howard, młody obiecujący pisarz, przybywa do Tunezji, by pisać scenariusz do filmu. Na spotkanie z nim nie stawia się jego kolega i zarazem producent, Castlewood. Osamotniony, pozbawiony wieści z kraju włóczy się po okolicy. Z nudów zaczyna pisać powieść sensacyjną, jednocześnie wokół niego zaczynają się dziać rzeczy niepokojące i zagadkowe. Pisarz ma coraz większe wątpliwości, czy jest ofiarą, czy sprawcą zdarzeń.

Magdalena | 2015-06-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Ciekawa, wciągająca, napisana barwnym językiem. Ale czy zaskakujący kryminal? Raczej nie.

Aksamitt | 2015-01-19
Alina | 2011-11-05
indiana ego | 2011-10-29
Przeczytana: 21 października 2012
Gaja Grzegorzewska poleca na wakacje

Powoli zbliża się koniec lipca, czyli połowa okresu wakacyjnego za nami. Dzisiaj lektury poleca Wam Gaja Grzegorzewska - autorka m.in. „Betonowego pałacu” i wydanej w kwietniu „Kamiennej nocy”. Wybrane przez pisarkę książki są: stare, cienkie, ale wcale nie lekkie!