Wojsko i obronność w pracach Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej Polskiej w la

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Autorka podjęła ważny obszar badawczy związany z Wojskiem Polskim na stopie pokojowej po II wojnie światowej. Wojsko stanowiło wówczas ważny instrument władzy w państwie, stąd zagospodarowanie przez Autorkę tego obszaru badawczego jest niezwykle cenne i przydatne w rekonstrukcji dziejów pierwszego okresu Polski powojennej [...] Należy stwierdzić, że praca Grażyna Bołcun wnosi nowe ważne treści do historiografii oraz stanowi cenne studium o sprawach wojskowych w Sejmie Ustawodawczym 1947-1952 r..