Angele Dei

Wydawnictwo: Rebis
Angele Dei
9788380620117
ew_cia

Powieść rozgrywa się w czasach biblijnych, w okresie wypraw krzyżowych i współcześnie, bohaterami jest troje ludzi, których losy wiąże wspólna tajemnica. W Niebiosach szykuje się wojna. Po buncie Samaela, który nie mógł się pogodzić z wywyższeniem przez Boga ludzi i został strącony w piekielną otchłań, kolejni aniołowie podważają odwieczny ład. Zazdrośni o bożą miłość planują zagładę...

W Niebiosach szykuje się wojna. Po buncie Samaela, który nie mógł się pogodzić z wywyższeniem przez Boga ludzi i został strącony w piekielną otchłań, kolejni aniołowie podważają odwieczny ład. Zazdrośni o bożą miłość planują zagładę ludzkości.

Podczas najazdu wojsk Nabuchodonozora na Królestwo Judy ze świątyni jerozolimskiej zostaje wywieziony tajemniczy artefakt, którym zbuntowane anioły chciały się posłużyć, by zerwać przymierze ludzi z Bogiem. Buntownicy rozpoczynają poszukiwania, ślad jednak rozwiewa się jak dym...

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

książek: 2031
Embodiment_of_Evil | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, ***Posiadam***
Przeczytana: 26 maja 2019

Okładka: 6/10
Treść: 7/10

Bardzo fajna, ciekawa, wielowątkowa historia.

Historie rozgrywają się w 3 zupełnie różnych epokach, łączy je zaś biblijna Arka Przymierza. W starożytności poznajemy historię opiekujących się nią proroka Jeremiasza oraz jego ucznia Habakuka. W średniowieczu pieczę nad wyjątkowym przedmiotem sprawuje rycerz Zakonu Krzyżackiego – Hugo von Salza. W czasach obecnych poznajemy historię Marka Burzyńskiego – osoby, która z pozoru nie ma nic wspólnego z dawno zaginionym artefaktem…

Trzy historie przedstawiane są na kartach naprzemiennie, łącząc się ze sobą w ramach głównego wątku, jakim jest bunt części aniołów przeciwko ustanowionemu przez Boga przymierzu z ludźmi oraz walki o przejęcie Arki, będącej jego symbolem.

Książka wykazuje lekkie podobieństwo do „Siewcy Wiatru” Kossakowskiej, szczególnie w ramach motywów zniknięcia Boga oraz przejęcia władzy przez część aniołów, którzy ten fakt utrzymują w tajemnicy.

Przyznam, że książka okazała się być lepsza,...

Zuela | 2019-03-09

Wojna aniołow z ludzkością.Okazuje się,ze diabłowi bardziej zależy na tym,żeby ludzkość miała się dobrze.Gorąco polecam

czytamcałyczas | 2018-10-07

okładka
ale moc

skąd
biblioteka

fabuła
Anioły i ludzie

Moja opinia

Że,też Adam nie pozwolił być Lilith na górze,no to wiele stracił.
A,ona była wkurzona.
Książkę,trafiłem przez przypadek.Postanowiłem przeczytać i okazało się,że trafiłem nie mal że.Na arcydzieło,mimo.
Że fantastyka w wykonaniu aniołów.
Jest mi obca,ale tu.
Było zupełnie innaczej.

Tu jest co lubię,czyli fantastyka i akcja od samego początku.
Od Bablionu,przez średniowieczny Cypr.
Hurra,pojawiają się templariusze.
Już,ten fakt sprawił,że pojawił się uśmiech.

Mamy,tu aniołów.Ale wielkich wojowników,którzy mają dość służenia ludziom.
Bitwy,opisane zarówno.Między,aniołami a ludźmi.Są,tak realistyczne.
Że,aż słyszałem szczęk oręża.

Podobała mi się,też postać Agrat bat Machlat,ma kobieta moc.
Przerażała mnie i zachwycała równocześnie.

Na końcu,było pięknie i romantycznie.
Naga Lilith i jej kochanek Marek Burzyński.
Oj,będą koledzy zazdrościć mu.Jego dosłownie anielskiej kochanki.

Po przeczytaniu...

BAT | 2018-01-16
Przeczytana: 2017 rok

Cóż można napisać o tej pozycji - jest to bardzo solidna książka dla fanów literatury z gatunku fantasy. Wciąga, aczkolwiek autor miewa też długie przestoje, gdzie akcja wyraźnie spowalnia. Intryguje na pewno pełen tajemnic świat aniołów, który jednak w moim odczuciu nie został do końca wykorzystany. Reasumując - dobra książka, ale dla mnie osobiście nic ponad to. Niemniej, godna polecenia (zaznaczam - fanom gatunku)

Krzysztof Baliński | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Przeczytałem książkę Domagalskiego zatytułowaną „Angele dei” . Autor w swojej książce kreuje świat literacki na pograniczu dwóch rzeczywistości naszej, realnej historycznej w czasie i w przestrzeni i zaświatowej, czyli piekła i nieba. Autor tworząc tego typu interpretację mitologii hebrajsko – chrześcijańskiej podjął się karkołomnej próby udowodnienia, że może być ona równie ciekawa z czysto literackiego punktu widzenia, co mitologia skandynawska dotycząca wierzeń wikingów lub grecka. Mamy tu koncepcję, która pojawiła się również u innych fantastów Marii Lidii Kossakowskiej i Jakuba Ćwieka, że Bóg odszedł, a jak Pana nie ma to myszy, tu aniołowie, harcują i narobili niezłego bałaganu. Dosłownie cały Wszechświat się trzęsie!

Można się domyślać, że autor zastosował personifikację istot niebieskich, aniołowie, to bohaterowie z krwi i kości, kochają się, w tym pożądają, nienawidzą, i to właściwie niezależnie od tego, czy po dobrej stronie są obdarowani łaską Bożą, czy w piekle...

zaczytanywksiazkach | 2017-02-02

Dariusz Domagalski jest pisarzem, felietonistą i scenarzystą komiksów. Debiutował w 2006 roku w czasopiśmie „Science Fiction, Fantasy i Horror”, w roku 2009 zaczął wydawać cykl powieściowy z okresu wielkiej wojny z zakonem krzyżackim, łączący elementy powieści historycznej i fantasy. Na koncie ma ponadto klasyczne powieści historyczne Vlad Dracula i Piraci Północy: Bractwo, powieści science fiction Silentium Universi i kryminał Cherem.*

Dopiero po lekturze książki sprawdziłem, co oznacza tajemniczy tytuł. Najpierw myślałem, że to może jakaś nazwa własna. Myliłem się, bo Angele Dei (łac.) tłumaczy się jako Aniele Boży. I wiąże się to z książką.

Dobrze wiecie, że moja przygoda z science fiction zaczęła się niedawno i wiele dzieł z tego gatunku jest przede mną. Staram się na razie sięgać przede wszystkim po książki polskie, dlatego wybrałem Angele Dei, ponieważ zapowiadało się ono dobrze.

W Niebie nie dzieje się dobrze. Dochodzi do buntów, które mogą doprowadzić do wojny. A to...

Jola | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

"Angele Dei" autorstwa Dariusza Domagalskiego to pierwsza książka z serii "Horyzonty zdarzeń", która mi się nie spodobała i której nie doczytałam do końca. Do tej pory trafiałam na same perełki: intrygujące i przykuwające uwagę "Światło cieni" Dębskiego, świetne ujęcie obcych cywilizacji w "Łatwo być bogiem" Roberta J. Szmidta, czy niesamowicie wykreowany świat Gamedeca od Marcina Przybyłka. Pomimo niskiej oceny na LC, byłam do "Angele Dei" bardzo pozytywnie nastawiona, szczególnie że swego czasu uwielbiałam anielską serię Kossakowskiej, pomyślałam więc, że powieść pana Domagalskiego to coś dla mnie. Niestety, myliłam się.

Pierwszy minus: kreacja bohaterów. Ci, niestety, są papierowi, nierealistyczni i sprawiają wrażenie jakby byli stworzeni przez nastoletniego dzieciaka piszącego swoje pierwsze fanfiki, a nie dorosłego pisarza, który bynajmniej tą pozycją nie debiutuje. Także dialogi są bardzo słabe i odstające od samej fabuły; w jednej chwili autor opisuje, jak to babilońska...

Jabuilo | 2016-12-04

Jeżeli trafi na fana takich bajek, to mu się spodoba. Mnie to już raczej nie zahaczy. Mitologia hebrajska, historia Arki Przymierza, ściągnięty z Piekary pomysł na wredne anioły i nieobecność boga - nic nowego, nawet jedna hipoteza czy pomysł nie jest w tej książce nowy dla mnie. A już wsadzenie eksterminacji innych panteonów (Ćwiek się z Kłamcą kłania) jest w tej historyjce tak od upy, że aż strach. Początek książki z przytupem, od 1/3 nuda, i nuda, i nuda, ... Nie wiem kto Autorowi to puścił na rynek, ale najwyraźniej nie zna polskiej literatury fantasy, albo ma dużo kasy na procesy. Plagiat goni plagiat i do tego całość jest straszliwie nielogiczna, a zaciemnianie wszystkich niedoróbek boskim planem - nudne i przerabiane na lekcjach religii. Nie polecam.

Pendragon | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Jedna z niewielu książek, która sprawiła u mnie zawód. A ja nie kupuję książek bez polecenia lub sprawdzenia, czy są warte zakupu. Zaciekawiła mnie w niej tematyka anielsko-diabelska. Należy zaliczyć jej to na plus. Jednak forma i wykonanie (w tym przygotowanie przez wydawcę) odejmują wiele z uroków treści i tematyki.

Nie będę wdawał się w fabułę, bo to nie ma sensu. Jak ktoś ciekaw opisów mitologii hebrajskiej, charakteru licznych przywołanych aniołów i upadłych - to proszę bardzo przeczytać książkę, nie recenzję.

Co do samych mitów, to należy je zdecydowanie oddzielić od Biblii. Ktoś, kto ją przeczytał (jak ja) będzie odczuwał ogromny dysonans. Widać też wielką różnicę jakości, w tym jak prezentują się mity hebrajskie, a jak treść Biblii (na zdecydowaną korzyść tej ostatniej). Czytając opowieści o aniołach i demonach ma się wrażenie powrotu do mitologii: greckiej, egipskiej, skandynawskiej. To te same "dobre i złe duszki", tylko pod innymi imionami.

I autor w tej...

Zajcew | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

Książka mnie przypadła do gustu - miałem porównanie tematyki do "Siewcy wiatru" i zdecydowanie lepiej wypadała książka Darka Domagalskiego.

Krótka recka video: