Człowiek z gór

Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
Mannen från bergen
ew_cia

Nagiego ciała wyłowionego z rzeki pod Uppsalą nie sposób zidentyfi - kować. Ślad, jaki pozostał na ramieniu, to za mało – morderca wyciął cały tatuaż nożem... Inspektor Ann Lindell rozpoczyna śledztwo. Trop prowadzi do modnej restauracji „Dakar”. O jej właścicielu krążą różne plotki. Podobno kiedyś handlował narkotykami, ale nigdy mu nic nie udowodniono. Wydaje się, że wszyscy w „Dakarze” mają...

Inspektor Ann Lindell rozpoczyna śledztwo. Trop prowadzi do modnej restauracji „Dakar”. O jej właścicielu krążą różne plotki. Podobno kiedyś handlował narkotykami, ale nigdy mu nic nie udowodniono. Wydaje się, że wszyscy w „Dakarze” mają coś do ukrycia. Wspólnik właściciela, ekscentryczny kucharz, kelnerka – pogrążona w depresji i samotna, młody pomywacz z Meksyku. Ale czy wśród nich jest morderca?
Ann, choć przytłoczona własnymi problemami, zagłębia się w ich życie i odkrywa plątaninę kłamstw, niejasnych powiązań, ciemnych spraw z przeszłości i nieprzemijającej rozpaczy, która prowadzi do zbrodni…

źródło opisu: platon24.pl

źródło okładki: platon24.pl

nutka | 2019-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2019

To było pierwsze moje spotkanie z tym autorem. Przeczytałam, ale myślę, że po kolejną jego książkę już nie sięgnę, zabrakło chemii.

Afrolady | 2018-12-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Pierwsza moja książka tego autora. "Człowiek z gór" nie jest typowym kryminałem. Sprawcę zbrodni poznajemy praktycznie od razu, a dalsza część tego dzieła opisuje jego losy i osób, które napotkał na swojej drodze. Troskliwą matkę, która robi wszystko, by przetrwać w ciężkich dla niej czasach. Właściciela lokalnych restauracji i jego nielegalny drugi biznes. Panią inspektor, która próbuje złożyć kawałki układanki w całość. Życie każdego z nich to inna historia i przeżycia, które w pewnym momencie przeplatają się za sprawą dziwnej zbrodni.

Joanna | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

książka pisana inaczej niż znane mi dotychczas kryminały. bardzo wcześnie dowiadujemy się kim jest zamordowany i kim jest morderca!!!! owszem z biegiem akcji poznajemy szczegóły, ale chyba wole typować mordercę...

Robson73 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

"Człowiek z gór" jest moją drugą przeczytaną książka tego autora i na pewno lepszą niż "Przeszłość czeka". Początek jak dla mnie znowu nudny i lekko zagmatwany, ale potem już akcja nabiera tempa i może się podobać. Ogólnie oceniam na szkolną czwórkę :)

vaapku | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Spora liczba wątków i postaci początkowo mnie przytłoczyła, tym bardziej że nie czytałam wcześniejszych tomów cyklu i o śledczych zajmujących się tą sprawą nie wiedziałam nic a nic. Później jednak historia mnie wciągnęła. Jak dla mnie - bardzo satysfakcjonujące zakończenie.

Ata77 | 2016-12-27
Przeczytana: 04 września 2019

Bardzo dobra, mroczna, przyciągająca.

psychol_1990 | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Wiele ciekawych wątków, powiązanych ściśle ze sobą. Parę szczęśliwych zbiegów okoliczności. Róże historie i dramaty. W końcu spodobało mi się zakończenie:)
Słowa klucz: Manuel i Patricio Alavez, Eva Willman i jej dzieci, Slobodan, Armas, Dakar, Alhambra.
Brak kontynuacji wątku miłosnego Ann Lindell :(

Michał | 2016-10-17

Dynamiczna akcja, częste niedokończone wątki sprawiają, że czyta się z dużym zainteresowaniem. Wciągający kryminał.