Nocny śpiew ptaka

Kjell Eriksson Wydawnictwo: Amber Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Nattskärran
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Amber
literatura szwedzka
Nattskärran
Komisarz Ann Lindell (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Elżbieta Frątczak-Nowotny
literatura szwedzka

3 tom z Ann Lindell (po polsku) muszę powiedzieć znacznie bardziej do mnie przemówił, niż dwie poprzednie. Chociaż znów jest dużo bohaterów, to jednak tutaj jakby autor zrozumiał, w czym jest rzecz. Nie jest może powalająca, że się siedzi z zapartym tchem i patrzy się jak ubywa stron - ale mogę polecić, jakby nie mieli Państwo czegoś innego.

Dobrze się czyta, ale trochę takie pomieszane... Za dużo bohaterów.

Chyba odpuszczę sobie tego autora, tę serię. Co jedna powieść, to podoba mi się coraz mniej. Raczej coraz bardziej mi się nie podoba. :(

Bardzo dobra książka, ukazująca akcję z dwóch stron. Z jednej krzywdę, jaką mogą wyrządzić uprzedzenia rasowe, z drugiej, jak niewielki krok dzieli morderstwo od prowokacji związkowych. Wciągająca, świetnie napisana. Polecam :)

151/2017

Niestety, ale ta książka mnie nie zaciekawiła.

Na półkach: , , , , , , ,

Wielowątkowy kryminał. Ale Was zaskoczy.
Intryga w policji.
Życie imigrantów w Uppsali.
Rasizm w codziennym życiu.

A z tym wszystkim musi sobie poradzić Ann Lindell, świeżo po urlopie wychowawczym. Dociekliwa pani detektyw, często prowadząca śledztwo
na własną rękę. Nikomu nie odpuści. Niczego nie przegapi.
Wszystkie brudy wyciągnie na światło dzienne. Nic przed nią...

Na półkach: , , , ,

Tak trochę nie po kolei zaczęłam, ale myślę, że seria jest tak skonstruowana, iż spokojnie można czytać piątą część jako pierwszą:). pojawia się tu zbrodnia, śledztwo, a także problemy na tle rasowym. powieść może nie aż tak dobra jak inne serie skandynawskie, ale na wakacje może być.

Nocny brzęk szkła

Kjella Erikssona śmiało można nazwać literackim ojcem samego Stiega Larssona, którego trylogia „Millenium” zyskała wielką sławę i równie wielkie uznanie. Poza tym to pisarz płodny literacko i bardzo utytułowany w rodzimej Szwecji, gdzie niemal każda z jego książek z cyklu o Ann Lindell (a więc i „Nocny śpiew ptaka”) była nagrodzona lub nominowana do...

Eriksson jest jednym z najlepszych szwedzkich mistrzów kryminalnych oraz finalistą nagrody dla najlepszej powieści kryminalnej Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej. "Nocny śpiew ptaka" jest kolejną częścią historii, jednak jeżeli ktoś zacznie czytać właśnie od tej części zrozumie wszystko bez problemu. Książkę można czytać bez znajomości poprzednich tomów.

Opowieść...

Dyskusje

• Ebooki
  • 2018
  • 2015
  • Z biblioteki
  • Kryminały
  • Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Nocny śpiew ptaka