Człowiek z gór

Okładka książki Człowiek z gór
Kjell Eriksson Wydawnictwo: Amber Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Ann Lindell (tom 7)
Mannen från bergen
Amber
2016-08-11
2016-08-11

Niestety, słaba książka. Mordercę znamy od początku, śledztwo więc nie ma sensu. Ann Lindell na poboczu, więcej jest o mordercy, niż o niej i o śledztwie. Nie polecam, chyba że ktoś chce zaliczyć całą serię, tak jak ja.

Nareszcie coś, co czytałem z przyjemnością i lekkością. Szybko prawda wyszła na jaw, ale końcówka - zaskakująca. Pominę już kwestię wielu bohaterów... Jednak mogę zdecydowanie polecić ją osobom, które chcą po coś sięgnąć. Wydaje mi się, że nie przeszkadza nawet to, jeśli nie przeczytali Państwo poprzednich tomów - jak dla mnie, nic nie stracicie. Mało powiązania z poprzednimi, chyba że chodzi o kwestię głównej bohaterki - ale to dosłownie są momenty...

Niestety bardzo się zawiodłam ta książka. Zdecydowanie nie sięgne już po więcej książek tego autora. O ile nie przeszkadzalo mi szybkie ujawnienie mordercy, to masa zbędnych opisów oraz słabe tłumaczenie książki bardzo zniechęcilo. Prawdę mówiąc całość wydarzeń które dzieją się w książce moznaby zamknąć w 100/150 stronach, wiele powtarzających się opisów.
Podsumowując, dawno się tak nie zmeczylam czytając cokolwiek.

Podsumowując,...

Im dalej w literaturę szwedzką tym więcej atrakcji. "Człowieka z gór " określiłabym jako kryminalne studium poczucia sprawiedliwości, gdzie w pewnym sensie zwycięża pierwotna siła przetrwania . Tolerancyjna Szwecja kontra wartości kulturowe Zapoteków. Dosyć zawiła sieć powiązań i moc rodziny. Dobry, mroczny kryminał.

To było pierwsze moje spotkanie z tym autorem. Przeczytałam, ale myślę, że po kolejną jego książkę już nie sięgnę, zabrakło chemii.

Pierwsza moja książka tego autora. "Człowiek z gór" nie jest typowym kryminałem. Sprawcę zbrodni poznajemy praktycznie od razu, a dalsza część tego dzieła opisuje jego losy i osób, które napotkał na swojej drodze. Troskliwą matkę, która robi wszystko, by przetrwać w ciężkich dla niej czasach. Właściciela lokalnych restauracji i jego nielegalny drugi biznes. Panią inspektor, która próbuje złożyć kawałki układanki w całość. Życie każdego z nich to inna historia i przeżycia, które w pewnym momencie przeplatają się za sprawą dziwnej zbrodni.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

książka pisana inaczej niż znane mi dotychczas kryminały. bardzo wcześnie dowiadujemy się kim jest zamordowany i kim jest morderca!!!! owszem z biegiem akcji poznajemy szczegóły, ale chyba wole typować mordercę...

"Człowiek z gór" jest moją drugą przeczytaną książka tego autora i na pewno lepszą niż "Przeszłość czeka". Początek jak dla mnie znowu nudny i lekko zagmatwany, ale potem już akcja nabiera tempa i może się podobać. Ogólnie oceniam na szkolną czwórkę :)

Spora liczba wątków i postaci początkowo mnie przytłoczyła, tym bardziej że nie czytałam wcześniejszych tomów cyklu i o śledczych zajmujących się tą sprawą nie wiedziałam nic a nic. Później jednak historia mnie wciągnęła. Jak dla mnie - bardzo satysfakcjonujące zakończenie.

Bardzo dobra, mroczna, przyciągająca.

Bardzo dobra, mroczna, przyciągająca.

Dodaj cytat z książki Człowiek z gór