Postaw na mnie

Młoda prawniczka Ivy Madison- przyjeżdża do Deep Haven, tam podejmuje pracę na stanowisku asystentki prokuratora hrabstwa. Z tą nową posadą i nowym dla kobiety miejscem zamieszkania wiąże duże ku temu nadzieje, gdyż chce coś zmienić wreszcie w swoim życiu.W pierwszy dzień pracy szef Ivy przestrzega ją, że ta cała sprawiedliwość w tym małym miasteczku ma różne oblicza i łatwo o konflikt interesów z innymi osobami, z którymi siłą rzeczy bardzo wchodzi się w codzienne relacje z ludźmi. Ale Ivy to nie przeraża, nie boi się nic, a nic, bo dlatego nikogo tu nie zna.

Gdy poznaje tajemniczego, szarmanckiego Dareka Christiansena na swojej drodze, którego postawiło jej życie po poprzednim dniu podczas aukcji charytatywnej zmienia się bardzo,a wcześniej podczas jego studiów prawniczych, kobieta sporządziła projekt ugody obrończej dla nie jakiego Jensena Atwooda. Świat wydaje się bardzo mały.

Historia niesamowicie mnie wzruszyła,porusza za serce,doskonale napisana przez wspaniałą autorkę Susan May Warren,bardzo dobra fabuła, znakomicie poprowadzona akcja, trzymała mnie bardzo w napięciu.
Bardzo wciągnęła mnie powieść, zaciekawiła mnóstwo emocji,wzruszeń oddała.Lekka, przyjemna to lektura dająca nadzieję, o poczuciu zdrady, tematu żalu i bolesnej przeszłości. Jest to książka też o poranionych ludziach, miłości, a także poświęceniu.
Przeczytałam z wielką przyjemnością książkę,zdecydowanie przypadła w mój gust miłe chwile spędziłam przy książce, zrelaksowała mnie.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki uważam za całkiem udane. Może jak dla mnie akcja toczy się powoli sącząc nam kolejne fragmenty tragedii sprzed trzech lat, która cieniem położyła się na przyjaźni trojga osób i dwóch rodzin. Niemniej narracja zachwyciła mnie i ujęła swoją delikatnością. Książka jest bardzo, bardzo wzruszająca. Autorka bardzo dokładnie kreuje swoich bohaterów, skupiając się na ich wewnętrznych przeżyciach i rozterkach duchowych. Nie zapomnę długo tej pozycji, ponieważ jej największą wartością jest przesłanie wiary w potęgę przebaczania i miłości do drugiego człowieka jako fundamenty dobrego życia w zgodzie z samym sobą i innymi. Polecam, a autorkę dodaję do ulubionych.

Dobry pomysł, a wykonanie? Hm..

Bardzo spodobał mi się opis książki, sięgnęłam po nią, nie oczekiwałam niewiadomo czego.. Szczęście w tym, że nienawidzę nie kończyć książek. Książka zainteresowała mnie dopiero gdzieś około jej połowy. Wcześniej nudziły mnie szerokie opisy, mało dialogów. Potem jednak było lepiej. Choć spodziewałam się trochę bardziej burzliwego romansu, niż miłości po pierwszej randce, jeśli chodzi o Ivy i Dareka.
Żeby nie było, że książka ma same minusy. Nie. Zawiera też w sobie pewien bardzo ważny przekaz, uczy przebaczania, co jest bardzo ważne w życiu. Pokazuje trudne sytuacje ludzi z różnych perspektyw. Za to właśnie jest ocena 5.

Dobry pomysł, a wykonanie? Hm..

1970

Świetnie się to czyta, Susan May Warren wyraźnie lepiej idzie, gdy w jednej powieści zajmuje się dwoma historiami miłosnymi, przeplatając między sobą wątki. Fabuła ciekawa, bohaterowie są do polubienia, a problematyka "Postaw na mnie" dobrze podjęta i dość wyczerpująca.

Moje jedyne zastrzeżenie dotyczy zakończenia - mam małe wrażenie, że May Warren poszła drogą jak najbardziej naokoło. Całość dało się dużo łatwiej rozwikłać, a tymczasem w pewnym momencie połowa bohaterów otrzymuje wątek, który można określić jako jedno wielkie wtf.

No ale oprócz tego "Postaw na mnie" czytało się świetnie. Do prozy Warren z pewnością niejeden raz jeszcze powrócę.

Bardzo lubię powieści wydawnictwa Świętego Wojciecha. Są one takie mądre, spokojnie, pełne ciepła, dobra. Są bardzo życiowe, pełne wiary i miłości do Boga. Tak, te książki takie właśnie są, ta konkretna, którą dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować także jest właśnie taka. Bardzo je lubię, bardzo mi się podobają, choć tak naprawdę ja zdecydowanie nie jestem zbyt religijna. Nie będę udawała, że jest inaczej. Ale to nie miejsce do dyskutowania o tym. Czas opowiedzieć Wam o książce "Postaw na mnie".

Ivy Madison właśnie przeniosła się do malutkiego amerykańskiego, turystycznego miasteczka o nazwie Deep Haven. Marzy o tym, aby zamieszkać w nim na stałe, aby być częścią tej niewielkiej społeczności. Jest prawniczką i od razy podejmuje pracę jako zastępczyni prokuratora. Zdaje sobie sprawę, że w tak małym miasteczku gdzie każdy zna każdego będzie jej ciężko być obiektywną, ale przecież narazie nie zna nikogo. Ma nadzieję, że przez swoją pracę nie narazi się zbyt szybko współmieszkańcom. Ivy w ramach integracji wybiera się na akcje charytatywną gdzie wystawiani są miejscowi kawalerowie. Kobieta kupuje się jednego z nich za naprawdę porządną sumkę. Tak naprawdę nie liczy na żadne miłosne porywy, chciałaby raczej lepiej poznać miasteczko i ma nadzieję, że Derek okaże się dobrym przewodnikiem. Niestety czeka ją rozczarowanie. Derek jest bowiem największym mrukiem i gburem jakiego miała okazję poznać. Okazało się, że był tam tylko dlatego, że jego młodszy brat nie mógł przyjechać. Po niemiłym wieczorze nawet jemu samemu było głupio z powodu złego potraktowania nowej mieszkanki ich miasteczka. Postanawia się zrehabilitować. Okazuje się, że drugie wrażenie potrafi wywołać całkiem niezłe...

Derek jest wdowcem, który ma 5-letniego synka. Jego rodzice prowadzą ośrodek turystyczny. Niestety życie nieźle dało w kość Derekowi. Jego żona zginęła ponieważ potrącił ją jego najlepszy przyjaciel. Małżeństwo Dereka było kompletną klapą i mężczyzna podejrzewa nawet, że jego żona miała romans właśnie z mężczyzną, który ją przejechał. Derek jest tak przepełniony złością i nienawiścią, że nie może patrzeć na swojego dawnego kumpla, chociaż kiedyś byli sobie jak bracia. Jest strasznie zły, że Jensen nie siedzi za kratkami tylko odrabia godziny podczas wykonywania różnych prac w miasteczku. A to wszystko sprawka Ivy. Okazuje się, że kilka lat wstecz kiedy dziewczyna nie miała jeszcze pojęcia o tym pięknym miejscu przygotowała ona ugodę obrończą dzięki, której Jensen nie trafił do więzienia. Sprawy więc komplikują się gdy Ivy i Derek zaczynają się do siebie zbliżać. Czy on byłby w stanie wybaczyć jej to co zrobiła dawniej? Czy może otworzyć swoje puste serce i wpuścić ją do środka?

Książka ta opisuje naprawdę wiele rzeczy, wiele różnych wątków, opowiada o różnych osobach, o ich życiu. Wszystko jest jednak ze sobą w jakiś sposób związane, w tak małym miasteczku to wręcz nieuniknione. Przeczytamy więc o Ivy, jej pracy prawnika i jej teraźniejszym życiu, ale także o jej przeszłości, o dzieciństwie, które spędziła u kilkunastu rodzin zastępczych. Przeczytamy o Dereku oraz jego dawnym życiu, o błędach, dawnej pracy. Także o Jensenie, który niegdyś był najlepszym przyjacielem Dereka, który stał się znienawidzonym kozłem ofiarnym w miasteczku. O Claire, która była najlepszą przyjaciółką żony Dereka, która w wieku prawie 30 lat nie wie zupełnie co zrobić ze swoim życiem. Przeczytamy o małym 5-letnim Tigerze, który jest tak żywiołowym chłopcem, że ciągle chodzi cały w różnych ranach. O najbliższej rodzinie naszego głównego bohatera, o kochających rodzicach i wspaniałym rodzeństwie. O ich pięknym ośrodku położonym w środku lasu, który podupada. O problemach, które sprawia Derekowi jego dawna teściowa, chcąca odebrać mu prawa rodzicielskie. O ogromnym i niszczycielskim pożarze lasów i nieustraszonych hotshots'ach, których członkiem był kiedyś Derek...

Myślę, że mogłabym Wam wymienić jeszcze kilka innych rzeczy, na temat, których tutaj przeczytamy, ale przecież nie chodzi mi o to, by zdradzić Wam wszystko, ale o to, aby Was zaciekawić. A już teraz z czystym sumieniem mogę Was zapewnić, że powieść ta jest zdecydowanie ciekawa. Wciąga czytelnika od pierwszych stron. Powiem Wam, że chociaż tak wiele się tutaj dzieje, chociaż jest wielu bohaterów, wiele spraw, jest rozpatrywanie przeszłości, jest teraźniejszość i plany na przyszłość to i tak wbrew temu nazwałabym tę książkę spokojną i pełną ciepła. Nawet pomimo tego, że bohaterowie przepełnieni są smutkiem, żalem, nienawiścią, nawet pomimo tego, że zaprzestali wierzyć i na nowo muszą odbudować swoją więź z Bogiem. Nadal uważam, że jest to bardzo ładna, bardzo życiowa, mądra książka opisująca siłę nienawiści i złości, która potrafi trawić człowieka od środka, opisująca moc wiary i przebaczenia. Książka o rodzinie, o przyjaźni, o miłości, o błędach przeszłości i planach na przyszłość. Polecam! Ja po jej przeczytaniu czuję prawdziwe ciepło na serduchu :) Z przyjemnością będę wypatrywała kolejnych tytułów z serii o członkach rodziny Dereka Christiansena.

Urocze i romantyczne ^.^

Urocze i romantyczne ^.^

Podobała mi się. No cóż,książka o poranionych ludziach,miłości,poświęceniu.

Podobała mi się. No cóż,książka o poranionych ludziach,miłości,poświęceniu.

1984

Nie jest to rewelacyjna pozycja, ale u mnie sprawdziła się w długiej podróży. Dość lekka i dająca nadzieję, mimo tematu oscylującego wokół żalu, poczucia zdrady i bolesnej przeszłości.

Bardzo przyjemna powieść. Świetnie się czyta. Lektura mądra, z przesłaniem o potrzebie przebaczenia - sobie, innym, Panu Bogu...Jest to pierwszy tom z cyklu o rodzinie Christiansenów - mam nadzieję, że św. Wojciech wyda kolejne.

Byłam mile zaskoczona historią, która tu się toczyła. Bardzo ładnie wpleciona została wiara w Boga.
Historia daje do myślenia.

Historia daje do myślenia.

• Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Postaw na mnie