Druga szansa

Wydawnictwo: Znak Literanova
Fractured
literatura piękna
Ag2S

Wszystko w życiu Rachel układało się idealnie, nim wydarzył się tamten straszny wypadek. Jedna chwila przekreśliła obietnicę szczęśliwej przyszłości. Tego dnia jej świat rozpadł się na kawałki. Straciła najlepszego przyjaciela, ukochanego, poczucie sensu i …Stop! Zacznijmy jeszcze raz, jakby to co złe nigdy się nie wydarzyło… Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe...

Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe rzeczy z jej niedalekiej przeszłości nie miały miejsca. Wszystko, co utraciła w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, jest wciąż w zasięgu ręki: szczęśliwy związek, wymarzona posada, grupka przyjaciół. Czyżby los ofiarował jej drugą szansę? Czy znalazła się w jakimś innym, przedziwnym, ale szczęśliwym wymiarze? Kto lub co stoi za tą niewytłumaczalną przemianą jej życia?

Poruszająca, magiczna opowieść. Nadzwyczajny debiut Dani Atkins, który zachwycił i wzruszył czytelniczki na całym świecie.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

maanysia | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Cudowna, magiczna i wzruszająca opowieść o tytułowej drugiej szansie. Do końca trzymała w napięciu, szczerze to nie miałam pojęcia jak się skończy. A skończyła się najlepiej jak mogła, dostarczyła mi wiele wzruszeń. Z pewnością do niej wrócę, gdyż zapada mocno w serducho ❤

Anna Sochacka | 2019-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2019

Rachel spotyka się z paczką siedmiorga przyjaciół z liceum na pożegnalnej kolacji, po której każde z nich zacznie studia. Jimmy to jej najlepszy przyjaciel a Matt to chłopak pochodzący z bogatej rodziny i od czasu do czasu obnoszący się ze swym statusem, co drażni pozostałych. Na dodatek jest bardzo atrakcyjny. Są jeszcze Sarah i Cathy oraz Trevor i Phil.
Oczywiście od razu dziwi czemu Rachel wybrała pyszowałkowatego Matta mając u boku Jimmiego, który ewidentnie się w niej podkochuje.
Tego wieczoru Jimmy ginie ratując życie Rachel.
Pięć lat później Rachel otrzymuje zaproszenie na ślub od swojej przyjaciółki Sarah. Po wieczorze panieńskim Rachel wpada pod samochód, budzi się w szpitalu ale w zupełnie innej, lepszej rzeczywistości bowiem w wypadku sprzed pięciu lat nikt nie ucierpiał a co najważniejsze Jimmy żyje, ona nie jest oszpecona a ojciec nie choruje na raka.
Zakończenie druzgoczące serducho...

sercemczytam | 2018-11-17
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Jestem wzruszona, tak po prostu. Bo czasem bez wielkiej pompy można stworzyć tak piękną i magiczną historię, w której można jedynie zatonąć z paczką chusteczek obok. Tak właśnie miałam z książką Dani Atkins "Druga szansa". 😢
Nie mogę uwierzyć, że była tak mało promowana. Praktycznie nie ma o niej słowa w mediach społecznościowych. Dlaczego?! Jak to jest w ogóle możliwe?

Książka opowiada historię paczki przyjaciół, którzy skończywszy szkołę średnią, stają przed wyborem studiów. Dla większości z nich oznacza to wyprowadzkę i życie z dala od siebie. Pozostaje strach przed nieznanym i obawa o to, czy uda im się utrzymać łączące ich więzy przyjaźni.

To miało być ich ostatnie pożegnalne spotkanie, nim każdy wyjedzie w swoją stronę. Nikt jednak nie przypuszczał, że ten z pozoru pogodny wieczór skończy się tragedią... 💔 No bo jak można dalej żyć ze świadomością utraty najlepszego przyjaciela, który zginął, ratując Ci życie? To musi być okropne. Rachel latami zmaga się z wyrzutami...

Inez | 2018-09-09
Na półkach: Przeczytane, 1. Brytyjskie
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Zaskakująca książka. Może nie wybitnie dobra, ale trzymająca poziom. Historia wywołuje dokładnie te odczucia, które powinna: radość, smutek, strach i śmiech. Podczas czytania przez cały czas jednak towarzyszy nam pewien niepokój. Próbujemy rozwiązać zagadkę, która wydaje się nie posiadać żadnego logicznego rozwiązania. Przyznam szczerze, że akurat takiego zakończenia się nie spodziewałam. I to ogromny plus. Lekkim minusem są natomiast schematyczne, a przy tym dość blade postacie. Jednakże za sam pomysł gratulacje dla pani Atkinson.

Muminka | 2018-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 marca 2018

Rachel miała swoja zżytą paczkę przyjaciół, wzdychała do Matta, ale jej ostoją i wielkim przyjacielem jest Jimmy. To młodzi ludzie, kończą średnią szkołę, betrosko siedzą sobie w kawiarni, gdy nagle wyarza się wypadek. jakiś kkierowca nei panując nad swoim samochodem wjeżdża w kawiarnianą szybę, a na jego drodze staje Rachel. Niechybnie by zginęła, gdyby nie poświęcenie Jimmiego, który zginął na miejscu mając lat 18ście. Po upływie 7 lat Rachel ma dobrą pracę, Matt umawia się z cathy, a wszyscy nmaja sie spotkać na ślubie wspólnych znajomych. W pewnym momencie Rachel upada, uderza się w głowę, a po ocknięciu się w szpitalu dowiaduje się, żę wszystko wokół niej się zmieniło. Ojciec nie umiera na raka, dlatego pytanie o chemioterapię konfuduje go, wszyscy dziwią się stanem dziewczyny, która dostaje nową szansę od losu. Okazuje się , że w tej rzeczywistości jest narzeczoną uwielbianego Matta, a Jimmy wcale nie zginął. Czy będzie miała cudowny ślub, czy będzie szczęśliwa spełniając...

Luna | 2018-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Budzisz się w szpitalu. Przy łóżku dostrzegasz schorowanego ojca… Zaraz, zaraz, wygląda jakoś inaczej, tak jakby był zupełnie zdrowy. Myślisz sobie: pewnie żmudne leczenie raka przyniosło pożądane rezultaty!!! Tylko jest jedno „ale”, twój tata twierdzi, że nigdy nie chorował. Tych „ale” zaczyna być coraz więcej. Ba, nawet widzisz ducha swojego przyjaciela, który zmarł pięć lat temu – tylko, że wszyscy wokół też go widzą. Chyba pora iść spać – może jutro wszystko wróci do normy... No cóż – nie wraca. Ranek przynosi jedynie więcej wątpliwości, co do własnych władz umysłowych.

Fabuła, w głównej mierze opiera się na poszukiwaniu własnego „ja” i próbie odnalezienia się w nowej, alternatywnej rzeczywistości, która jest dużo bardziej obiecująca w stosunku do „starego” życia, ale jednocześnie zupełnie obca. Niewątpliwym atutem książki jest dogłębne ukazanie rozterek i zmagań osoby postawionej w tak kłopotliwym położeniu „nowego ja”, która próbuje uwiarygodnić stawiane przez siebie tezy i...

ZaczytanaDama | 2017-11-01

Jak to zwykle u mnie bywa - na takie perełki trafiam przypadkowo. Będąc w Empiku wpadła mi w ręce, przeczytałam opis i mówię "aaa wezmę". Nie ukrywam, że przy kasie miałam moment, by jednak zrezygnować, gdyż naszły mnie wątpliwości czy to nie kolejny miłosny banał. Jak dobrze, że tego nie zrobiłam! Książka, a raczej cała ta historia jest jak dla mnie niesamowita! Myślę, że każda osoba chciała by mieć taką drugą szansę.Lubię, gdy książka wywołuje jakieś emocje, a ta nie dość, że wywoływała je podczas lektury, to także po jej zakończeniu miałam gęsią skórkę i długo wracałam do niej myślami. Niby banalna historia, ale pełna ciepła, wywołująca wiele wzruszeń, poruszająca serce- przez co z banału stała się nieprawdopodobna. Z jednej strony jest poruszająca i szczęśliwa a jednocześnie dobija swoim smutkiem. Płakałam jak bóbr- polecam każdemu.

nutka05 | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 lipca 2017

Na początku ta książka wydawała mi się dziwna, jednak później dostrzegłam sens tej lektury. Polecam!

Malwka1106 | 2017-03-23
Przeczytana: 21 marca 2017

Już dawno żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Można by pomyśleć, aj tam romansidło, ale jakie i z jakim zakończeniem. Mnie dosłownie zamurowało,jest to pozycja do której na pewno wrócę. Polecam serdecznie

Asis | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Wzruszająca historia o miłości, która potrafi pokonać nawet czas.

Polecam wszystkim, którzy szukają swojej miłości.