Chłopak z sąsiedztwa

Okładka książki Chłopak z sąsiedztwa Susan May Warren
Okładka książki Chłopak z sąsiedztwa
Susan May Warren Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Smaki Życia literatura obyczajowa, romans
Smaki Życia
My Foolish Heart
Wydawnictwo Święty Wojciech
2017-02-02
2017-02-02
Alicja Wojciechowska
powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie romans romans chrześcijański powieść religijna beletrystyka chrześcijańska

Piękne są książki Susan May Warren, jedne z moich ulubionych jeśli chodzi o literaturę kobiecą. Nieprzesłodzone, pozbawione wyuzdania, skupiające się na uczuciach głównych bohaterów, a jednocześnie z dopracowaną fabułą. I taki jest też "Chłopak z sąsiedztwa", historia Caleba i Issy okaleczonych przez los. Caleb, który został ranny na wojnie, próbuje dostać posadę trenera drużyny futbolowej w małym miasteczku Deep Heaven. Issy przeżyła wypadek samochodowy, a spowodowane nim ataki paniki nie pozwalają jej wyjść z domu sąsiadującego z mieszkaniem Caleba. Obserwujemy jak nawiązują nić porozumienia przechodzącą w głębsze uczucie oparte na wrażliwości i otwartości na problemy drugiej strony, na gotowości wzajemnej pomocy tak ważnej w budowaniu każdego związku. W tle pozostają trochę słabiej zarysowane (ale w końcu mowa o postaciach drugoplanowych) perypetie Lucy, właścicielki "Najlepszych Pączków na Świecie" i Seba rywalizującego z Calebem o stanowisko trenera. Pozostaje dla mnie zagadką, dlaczego z ponad trzydziestu powieści tej autorki na polski przetłumaczono do tej pory zaledwie kilka.

Piękna, wzruszająca i chwytająca za serce. Dla osób, które lubią obyczajowe powieści, połączone z romansem i wiarą.

Issy to młoda kobieta, która zmaga się z traumą, przez którą nie może wychodzić z domu. Stara się zbudować swój mały świat na nowo. W sąsiedztwie pojawia się tajemniczy gość niejaki Caleb Knight- czy okaże się dla Issy rycerzem w lśniącej zbroi ? Czy też kolejnym rozczarowaniem. Oprócz tej dwójki na kartkach pojawia się cała społeczność małego miasteczka- przede wszystkim Lucy i Seb.

Podobało mi się, że bohaterowie nie są idealni, mają swoje wady zarówno fizyczne jak i te związane ze swoimi demonami, które starają się przezwyciężyć.

Powiem Wam, że może nie jest to książka z jakąś porywającą fabułą i można przewidzieć zakończenie.- Mam jednak słabość do wydawnictwa Święty Wojciech i potrzebowałam książki która ukoi moje nerwy - bez jakiś super zwrotów akcji z daleka od uwielbianych gangsterów czy bossów mafii :P

Polecam bardzo mocno :D
Piękna książka, świetnie napisana i wciągając :)

Co mnie zachęciło do przeczytania? Oczywiście skrót z okładki książki:
"Ataki paniki spowodowane tragicznym wypadkiem uwięziły Issy Presley w czterech ścianach jej domu, skąd dziewczyna prowadzi audycję radiową Moje Niemądre Serce o poszukiwaniu miłości idealnej i relacjach damsko-męskich. Sama jednak nie zamierza z nikim się wiązać. Mężczyzna, który wprowadza się do domu obok, może i wygląda nieźle, ale z manierami i ogładą neandertalczyka jest ostatnim kandydatem, z którym Issy umówiłaby się na randkę. Życie lubi jednak płatać figle.

Issy od dawna tkwi w przekonaniu, że miłość nie jest warta ryzyka. Do czasu, dopóki na antenie nie poznaje tajemniczego chłopaka, który już od pierwszej chwili zaczyna ją intrygować."

Tak więc polecam tym co lubią romansidło poczytać ;)

"(...) nauczyłam się, że doskonałego związku nie da się zaplanować, trzeba nad nim wyłącznie popracować. I ufać Bogu, że wprowadzi odpowiednią osobę w wasze życie.(...)"

I naprawdę czasami prawdziwa miłość może mieszkać po sąsiedzku, możemy ją znać "całe" życie... musimy mieć oczy szeroko otwarte :D

Polecam bardzo mocno :D
Piękna książka, świetnie napisana i wciągając :)

Co mnie zachęciło do przeczytania? Oczywiście skrót z okładki książki:

Dziwna ta książka.
Myślę, że osoby bardzo wierzące są w stanie ją przeczytać. Innym się nie uda, albo przeczytają i nie będą zadowoleni. Albo się mylę... Według mnie wpadała w dewotyzm, który drażnił.
Z tą książką troche jak np. ze Świadkiem Jehowy, który zaczepia na ulicy, żeby porozmawiać. Jest "uduchowiona", są w niej wciąż odwołania do Bibli tak jakoś dziwnie podane, że mnie tylko irytowały. Więc potraktowałam je jak Świadka Jehowy i podziękowałam, tzn. w książce te fragmenty omijałam. Ale niestety i to nie pomogło. Bohaterowie ok. 30-letni, a zachowywali się jak pensjonarki. Chciałoby się powiedzieć, że cała książka jak dla pensjonarek, ale nie chcę obrażać pensjonarek... Tak, zdecydowanie książka mi się nie podobała, mimo że autorka chciała przekazać coś ważnego czytelnikowi. Zrobiła to, ale w sposób który - patrz wyżej.

Dziwna ta książka.

,,Issy cierpi na dość ciężki przypadek zespół stresu pourazowego. Jest to na tyle poważne, że nie opuszcza domu obawiając się ataku paniki. Caleb, który nie wie jak naprawić zepsute pierwsze wrażenie na sąsiadce, postanawia pod wpływem impulsu zadzwonić do przypadkowo napotkanego programu z poradami miłosnymi, który prowadzi właśnie owa dziewczyna"

Reszta recenzji na blogu:

Reszta recenzji na...

Szału nie było. Książka przeciętna, ale dość fajnie oddany klimat małego amerykańskiego miasteczka, gdzie wszyscy się znają. Plusy za pokazanie jak przełamywać ukryte w sobie bariery i lęki oraz za wątek religijny. Minus: dość banalna fabuła.

No cóż... przeczytałam 100 stron i choć nie mam w zwyczaju odkładać nieprzeczytanej książki to w tym wypadku nie było innego wyjścia. Dla mnie to jakieś nieporozumienie, ale co kto woli😉

Dla mnie książka toporna. Napisana tak nie ciekawym językiem. Próbowałam przeczytać całą książkę. Nie da się. Poległam 100 stronie. Nie wiem czy wrócę do przeczytania. Na pewno odłożę na półkę do nieprzeczytania.

135 / 2020

135 / 2020

• Romans
  • Obyczajowe
  • 2017

Dodaj cytat z książki Chłopak z sąsiedztwa