Długo i szczęśliwie

Cykl: Miasteczko Deep Haven (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
Happily Ever After
literatura piękna
Ag2S

Mona Reynolds doskonale wie, za kogo chce wyjść za mąż. Problem tylko w tym, że ten mężczyzna jest zmyślony. Mona jest o krok od spełnienia swych marzeń. Z pomocą przyjaciółki Lizy stopniowo przemienia piękny, dziewiętnastowieczny dom w malowniczym miasteczku Deep Haven w Księgarnię i Kawiarnię u Progu Nieba. Gdyby tylko umiała chociaż gwóźdź prosto wbić... Mona ma jednak szczęście, bo Joe...

Mona ma jednak szczęście, bo Joe Michaels – przystojny, tajemniczy pan złota rączka – najmuje się u niej do pracy w zamian za dach nad głową. Kiedy jednak seria wypadków zagraża realizacji marzeń, Mona szuka u swojego majstra nie tylko pomocy technicznej. Szybko odkrywa, że niektóre bajki mają zupełnie niespodziewane zakończenia…

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: www.replika.eu

Martyna | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Bardzo słaba książka,niestety nie dałam rady doczytać do końca.

Maromira | 2017-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Nie no, dobrze się to czyta, ale z dotychczas przeczytanych przeze mnie powieści Warren, "Długo i szczęśliwie" zdecydowanie zalicza się do najsłabszych. Aczkolwiek warstwa moralizatorska/niosąca ze sobą morał, jak zawsze na plus.

Marzena | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Na razie najlepsza z książek tej autorki,które czytałam.Czyta się prawie od początku do końca.O dążeniu do spełnienia swoich marzeń.

Romantic Rose | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017

Zamiast czytać Balladynę do szkoły, chwyciłam za, tym razem, tę książkę. Po prostu świetnie! :D

Opowieść bardzo przyjemna dla oka. Wszystko działo się powoli. Urzekł mnie wątek książek - oczywiście. Główny bohater nie miał łatwo. Brat z zespołem Downa, ojciec, który odszedł od rodziny.

Dziewczyna natomiast schwyciła mnie za serce swym uporem w drodze do spełnienia marzenia. Koniec rzecz jasna mnie porwał. Tym bardziej, że w trakcie książki było różnie między głównymi bohaterami. Kłamstwa, oskarżenia... Polecam tym, którzy lubią romanse :D

Kasia | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Książka o tym, że warto mieć marzenia i wcielać je w życie. Polecam

Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2016

"Długo i szczęśliwie" to ciekawa propozycja dla kobiet, które gustują w powieściach obyczajowych nasyconych religijnością i osadzonych w urokliwych miejscach.

Małe miasteczko w Minnesocie o wymownej nazwie Deep Haven to sielski zakątek, w którym pragnie spełniać swoje marzenia Mona Reynolds. Kobieta kupuje stary dom z duszą i zamierza otworzyć księgarnię i kawiarnię o idyllicznej nazwie "Próg Nieba". Choć nie jest to proste zadanie, wszystko jest na dobrej drodze, aby po gruntownych przeróbkach i małych porządkach miejsce to nabrało nowego blasku, a pragnienie bohaterki wreszcie mogło się spełnić. Kobieta ma do pomocy swoją dobrą przyjaciółkę Lisę, która służy jej radą i wsparciem. Do Deep Haven przyjeżdża także gnany wyrzutami sumienia Joe Michaels, który z kolei pragnie pojednać się ze swoim młodszym bratem Gabrielem. Mężczyzna zatrudnia się przy remontowaniu przyszłej księgarni i okazuje się być prawdziwą złotą rączką. Choć czasu jest niewiele, a przykre niespodzianki czyhają...

CzytamNaOkrągło | 2016-04-18
Przeczytana: 02 września 2015

Książka nie zachwyciła mnie. Można powiedzieć, że ją wymęczyłam. W pewnym momencie zaczęłam nawet pomijać kolejne czytane fragmenty, lub po prostu odkładałam książkę, ale wreszcie z trudem, ale przebrnęłam do końca. Może gdyby ta historia była inaczej opowiedziana byłaby bardziej interesująca, poza tym nie czułam żadnej chemii między głównymi bohaterami. I jeszcze to ciągłe powoływanie się na cytaty z Biblii, które wzbudzało we mnie za każdym razem uczucie irytacji i rozdrażnienia. Zachwyty nad tą książką są moim zdaniem przesadzone. Jest w niej miłość, przebaczenie i ciepło, ale wieje nudą, zbyt wiele jest tam analizowania i moralizowania. Raczej nie polecam.

Paulina | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Mona to zwykła dziewczyna z marzeniem - stworzyć "Próg Nieba". Niesamowite jest to, jak wiele jest w stanie włożyć determinacji i ciężkiej pracy, aby urzeczywistnić swoje najskrytsze marzenie. Joe prosty chłopak, cichy, niezwykle pracowity - można rzec naturalny. Dwoje ludzi, których Bóg stawia na tej samej drodze, zaczynają tworzyć piękną historię... Ta książka różni się od typowego romansu.Nie jest banalna, a także wiele w niej ciekawych myśli, zmuszających nas do refleksji.
Polecam!

Asia Reda | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 22 lipca 2015

Hmmm... Można by rzec kolejne romansidło, ale jednak ma w sobie to coś. Początek nie zapowiadał takiego zakończenia, dopiero końcowe rozdziały zaczęły stopniowo wyjaśniać co i jak. Autorka zasiała nutkę ciekawości, która później nie pozwalała oderwać się od książki.
Kolejny egzemplarz, który ląduje w dziale moich ulubionych. :)
Warto zwrócić uwagę na tę książkę, bo nie jest w niej najważniejszy wątek miłosny, ale to podążanie za marzeniami, walka/ucieczka przed przeszłością i nareszcie przebaczenie...

Piękna i cudna opowieść o miłości, przebaczaniu czytało się mi wspaniale bardzo mnie się podobała książka z przyjemnością przeczytałam