Cień twojego uśmiechu

Cykl: Miasteczko Deep Haven (tom 5) | Seria: Rodzinne sekrety
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Deep Haven 5
literatura piękna

Czasami miłość wymaga odrobiny zapomnienia. Płaszcz śniegu może co roku otulać miasteczko Deep Haven, ale nie jest w stanie przykryć rozbitego małżeństwa Noelle i Eliego. Kiedy po dwudziestu pięciu latach para znajduje się na skraju przepaści i lada chwila może dojść do rozwodu, Noelle w wyniku wypadku traci pamięć. Choć nie doświadcza innych poważnych obrażeń, nie pamięta Eliego, swoich...

Czasami miłość wymaga odrobiny zapomnienia.

Płaszcz śniegu może co roku otulać miasteczko Deep Haven, ale nie jest w stanie przykryć rozbitego małżeństwa Noelle i Eliego. Kiedy po dwudziestu pięciu latach para znajduje się na skraju przepaści i lada chwila może dojść do rozwodu, Noelle w wyniku wypadku traci pamięć. Choć nie doświadcza innych poważnych obrażeń, nie pamięta Eliego, swoich dzieci ani tragedii, która ich podzieliła.

Co więcej, Noelle jest zaskoczona, jak bardzo jej życie rozminęło się z jej marzeniami. Gdzie się podziały jej ambicje? Czy tajemnice, które odkryje, zniszczą do końca jej małżeństwo? Czy może utrata wspomnień stanie się szansą na przyszłość?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/

Ewelina | 2019-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2019

Patrząc na okładkę oraz na opis, który znajduje się na tyle książki pomyślałam banalna historia. Jednak po przeczytaniu stwierdzam nieprawdopodobna.
To historia pełna miłości, rozterek, tęsknoty za córką a także mężem oraz o problemach życia codziennego.
Skoro okładka jest tak zimowa to bardzo polecam na zimowe wieczory.

Maromira | 2018-10-17
Przeczytana: 11 października 2018

Chyba pierwszy raz mam problem z książką Susan May Warren. Choć jak zwykle świetnie się całość czyta i można się łatwo wciągnąć w historię, to nieco problematyczne są relacje między bohaterami. I trudno powiedzieć jednak, na ile to niewłaściwe ze strony samej autorki, na ile zaś jej celem było wywołanie dyskomfortu czytelnika. Bo jednak relacje są skomplikowane, nie do końca sprawiedliwe i etyczne są zachowania niektórych bohaterów (cała relacja powypadkowa między małżonkami wywołuje poczucie dyskomfortu u czytelnika, szczególnie przez ich obopólne zachowanie - czyli kłamstwa i sekrety, choć przynajmniej jedna strona zdawała sobie sprawę z tego, że to niemalże zniszczyło za pierwszym razem ich małżeństwo).

I dlatego trudno cieszyć się i czerpać prawdziwą przyjemność z lektury.

Travisx85 | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 września 2017

Przez ostatnie kilka nocy miałem ogromny problem ze snem. Zobaczyłem niezwykle wyraźnie pewną prawidłowość. Gdy szedłem spać, piłem moje ziółka (mielisa z miętą) i przykładałem głowę do poduszki spałem jak zabity. Natomiast, gdy do tego rytuału dochodziła książka: "Cień twojego uśmiechu" wówczas po wyłączeniu światła przewracałem się z boku na bok, a sny wielokrotnie wiązały się z akcją bądź bohaterami książki.
Muszę się szczerze przyznać, że dawno tak nie miałem. I nawet za bardzo nie zdawałem sobie z tego sprawy jak bardzo książka mi się podobała. Nie chciałem jej jedynie przeczytać, ale się zachwycałem każdą linijką i stroną, tak jak kochanek zachwyca się każdym centymetrem ciała swojej ukochanej. Co mi się stało? Nie wiem, ale książkę polecę każdemu, a niech się męczy ze snem!!! :)

Szyszka | 2016-09-27
Przeczytana: wrzesień 2016

Książka opowiada o nawarstwieniu się różnych tragedii, które od środka rozbijają dotychczas szczęśliwą rodzinę. Pokazane są różne sposoby radzenia sobie z żałobą, ze smutkiem i jak to wpływa na kontakty z osobami, które są nam najbliższe. Niestety ogromnym minusem jest młodociany wątek miłosny, który ma po prostu tandetne zakończenie. No nie da się tego inaczej opisać. I właśnie za to oceniam książkę na przeciętną, bo pozostawiła po sobie jakiś niesmak i trochę zawód. Wątek główny ciekawy i można by było stworzyć z tego super powieść, ale pojawił się niuans, który moim zdaniem ją zepsuł.

allison | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

„Cień twojego uśmiechu” Susan Mary Warren to powieść obyczajowa, którą czyta się jednym tchem. Na pewno sprzyjają temu szybkie zwroty akcji, życiowe problemy bohaterów oraz wątek kryminalny. Niewątpliwą zaletą jest też nieprzewidywalność zdarzeń.

Życiowy dramat Noelle i Eliego pozornie zaczyna się, gdy kobieta traci pamięć w wypadku. Szybko okazuje się jednak, że małżeństwo już wcześniej przeżywało poważny kryzys spowodowany inną rodzinną tragedią. Powolne odkrywanie tej prawdy przez Noelle prowokuje do wynurzeń, wyrzutów sumienia, ale i analizy przeszłości, która nie była doskonała.
Ze swoimi problemami zmagają się także synowie Noelle i Elegio oraz zaprzyjaźniona z nimi wdowa i jej dorosła córka. Losy tych dwóch rodzin są ze sobą ściśle powiązane i wciąż się przeplatają. Śledzenie ich burzliwych perypetii jest interesujące i pełne emocji, tym bardziej, że autorka często zaskakuje fabularnymi niespodziankami.

Bohaterowie powieści szybko stają się bliscy czytelnikowi – to...

Ladyyoung | 2016-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2016

Ta opowieść ma dobrą konstrukcję, przez cały czas w jakimś stopniu trzyma w napięciu, zmusza do czytania i poznania dalszych losów bohaterów, ale ma w sobie też coś dla mnie drażniącego. Jakąś taką infantylność, choć nie wiem czy to dobre określenie. Język jest szalenie prosty i mimo wszystko, historia nie jest tak banalna jak mogłoby się wydawać. Ogólnie polecam, bo dobrze i szybko się czyta, pomysł ciekawy.

Na półkach: Przeczytane, WAM
Przeczytana: 23 lutego 2016

W ofercie wydawnictwa Święty Wojciech możecie znaleźć bardzo ciekawą serie wydawniczą. Nosi ona nazwę Rodzinne sekrety i wile z tytułów zgromadzonych w tej kolekcji stało się bestsellerami. Ja jak dotąd nie miałam okazji sięgnąć po żadną z nich. Ale Marta recenzowała nie tak dawno książkę "Nie znacie mnie", która również należy do tejże serii. Jej ta książka bardzo się podobała, postanowiłam zatem ja także sięgnąć po jedną z tych lektur. Tym razem wybór padł na "Cień twojego uśmiechu". Historii pewnej kobiety, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła pamięć.

Czy wyobrażacie sobie jakie to uczucie zamknąć oczy i otworzyć je nie pamiętając ostatnich lat swojego życia? Mając 46 lat czuć się jak dwudziestolatka? Obudzić się w momencie, w którym bliższe są dla nas wspomnienia z okresu licealnego niż emocje jakie przeżywaliśmy w momencie narodzin naszych dzieci i ich dorastania? Gdy najbliższe Wam osoby stają się kimś zupełnie obcym? Straszne prawda? Ja nawet nie potrafię sobie...

jeke | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Małżeństwo Noelle i Eliego przeżywa głęboki kryzys. Nie rozmawiają ze sobą, zachowują się jak dwoje współlokatorów, którzy ledwo się znoszą, Eli śpi od ponad roku w osobnym pokoju. Pewnego śnieżnego dnia Noelle ulega wypadkowi i traci pamięć. Nie pamięta dwudziestu pięciu lat małżeństwa, wydaje jej się, że ma dwadzieścia jeden lat i mieszka z rodzicami, podczas gdy w rzeczywistości ma męża-emerytowanego policjanta i jest matką dwóch synów oraz córki.
Wypadek spowodował, że straciła siebie, rodzinę i życie, które do tej pory prowadziła.

Eli ma nadzieję, że uda się odbudować małżeństwo, bo Noelle nie pamięta wszystkich złych chwil, które wydarzyły się między nimi i traumatycznych przeżyć związanych z ich córką Kelsey. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety Noelle niespodziewanie dowiaduje się o kilku rzeczach z ich życia i już nie jest taka pewna, czy chce do niego wracać. Nie wie, czy to jest życie, które chce pamiętać.

,,Cień twojego uśmiechu" to wzruszająca opowieść...

Kasiek m | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 w 2015
Przeczytana: 23 grudnia 2015

dobrerecenzje | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Autorka Susan May Warren pisząc książkę pt. „Cień twojego uśmiechu” doświadczyła bożej niezawodnej miłości i dużej nadziei. Posłużyła się ulubionym wersetem Listu do Rzymian 15,13 „A Bóg, źródło nadziei, niech was napełni wszelką radością i pokojem dzięki wyznawaniu wiary, aby rosła wasza nadzieja dzięki mocy Ducha Świętego…”
Główna bohaterka książki, Noelle jest żoną od 25 lat oraz matką dwóch synów i córki. Jak autorka pisze – małżeństwo Noelle i Eliego jest „wysłużone”, bo przeżywa kryzys małżeński po stracie ich najmłodszej córki – siedemnastoletniej Kelsey, która pracując na stacji benzynowej ratuje życie kasjerce, a sama śmiertelnie postrzelona przez napastnika traci życie. W pewnym momencie Noelle upada i traci pamięć….
Czy jej małżeństwo przetrwa? Czy mąż, którego nie rozpoznaje stanie na wysokości zadania i spróbuje uratować ten związek? Czy tragedia, która podzieliła wreszcie ich połączy?
Te pytania pozostawiam dla Ciebie – drogi czytelniku, abyś wczytał się w tę piękną...