Narkotyki, anoreksja i inne sekrety

Wydawnictwo: Edipresse
poradniki
Lady_Izabel

Jak zrozumieć kogoś, kto jest uzależniony.
Skąd się bierze i na czym polega anoreksja.
Dlaczego twój syn sięga po narkotyki.
Jaki jest mechanizm uzależnienia.
Jak im pomóc.
Przeszłam przez anoreksję i bulimię, ciągle wpadałam w następne uzależnienia. Wyleczyłam siebie, bo dotarłam do źródła problemu, zrozumiałam czym jest i jak je uzdrowić. O tym jest ta książka.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

radek6666 | 2018-10-28

Książka do samodzielnych przemyśleń. Oby każdy czytający wyciągnął wnioski. Jakiekolwiek. To już będzie sukces. Moim zdaniem, powinni to przeczytać rodzice i pomyśleć chwilę... może nasze dzieci myślą inaczej niż my? Może z tych samych faktów wyciągają inne wnioski? Może, w ogóle można myśleć trochę inaczej... A przede wszystkim, słuchać, słuchać i słuchać. I starać się zrozumieć...nawet wbrew logice.
Nasza logika nie musi być uniwersalna.
A w tej książce nie ma jasnych odpowiedzi. Jak w życiu, każdy musi znaleźć własną ścieżkę.

KATARZYNA | 2018-09-03

Różne opinie czytałam na temat książek pani Beaty. Od krytycznie miażdżących po zachwycające. Uważam, że aby ocenić trzeba po jej książki sięgnąć. Jak dla mnie każdy, kto jest optymistycznie nastawiony do świata; cieszy się chwilą obecną; nie narzeka; broni swoich przekonań to osoba warta tego, żeby posłuchać lub przeczytać co ma do powiedzenia. Ta książka to swojego rodzaju poradnik dla tych, którzy mają w swoim otoczeniu ludzi z problemami lub sami się z nimi borykają. Autorka krok po kroku tłumaczy czym jest chociażby anoreksja, z którą sama się boryka(ła) wiele lat.
Warto przeczytać tę książkę, żeby przypomnieć sobie, że nie mamy prawa oceniać czyjegoś życia. Również dlatego, by przekonać się, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda z zewnątrz. Każdy znajdzie w tej książce mądrość i doświadczenie, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie nam, lub komuś kogo w swoim życiu spotkamy.

solcia89 | 2018-04-08

Widziałam wywiad z panią Pawlikowską w telewizji, która opowiadała o swojej nowej książce. Wywiad bardzo mnie zaciekawił, bo trzeba przyznać, że pani Beata prowadziła niebanalne życie.
Spodziewałam się po tej literaturze opisów jej przeżyć, odczuć, kiedy była zagubionym człowiekiem, przemiany, która w niej nastąpiła i jak jej dokonała. Myślałam, że jest to forma pewnej autobiografii. A wiadomo, że lubimy czytać biografie, bo zaproszeni wchodzimy, czasami w brudnych butach, do czyjegoś życia. Tacy już jesteśmy, że lubimy wiedzieć, co jest u sąsiada za płotem. Kupiłam książkę i ... rozczarowałam się. Napotkałam w tej pozycji bardziej poradnik, co zrobić, żeby nie doświadczyć zła, jak postępować z bliskimi, szczególnie ze zbuntowanymi dziećmi.
Pani Beata cięgle pisze o świadomości, podświadomości i jak działają ich mechanizmy. Przyznam szczerze, że bardzo się przy książce wynudziłam, bo te wszystkie mechanizmy są mi znane. Tym bardziej, miałam wrażenie, że co rozdział jest to samo....

Przeczytana: 15 stycznia 2018

Są prawdy zawarte, które napisane są prostym językiem...i właśnie w tej książce.
Warto się z nią zapoznać, choćby z czystej ciekawości ;)

gosiawrzesinska | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Jeśli przeczytałeś bądź przymierzasz się do przeczytania tej książki to prawdopodobnie Ty lub ktoś w Twoich bliskich ma problem z uzależnieniami. Prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, być może nawet własnymi siłami masz nadzieję wyleczyć się z uzależnienia. Jeśli taki jest twój cel to:
a) polecałabym tę książkę tylko w wypadku, gdy problemem jest anoreksja lub bulimia;
b) jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o uzależnieniu od jedzenia i niejedzenia.
Jeśli ktoś Ci bliski boryka się z zaburzeniami odżywiania POWINIENEŚ przeczytać tę książkę. Nie każda choroba rozwija się w ten sam sposób, lecz lektura tej pozycji pozwoli Ci zrozumieć z czym NA OGÓŁ borykają się osoby chore. I uprzedzam - będzie to szokiem.
Jeśli natomiast to Ty borykasz się z zaburzeniami, o których opowiada książka to mogą się wydarzyć dwie rzeczy:
a) lektura pomoże Ci w zrozumieniu swojego stanu i przyczyni się do powzięcia próby wyleczenia się;
b) pozycja ta da Ci poczucie wspólnoty, będziesz...

stach | 2017-06-06

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...

kryptonite | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Beata Pawlikowska napisała tę książkę dla osób, które chcą zrozumieć psychiczne mechanizmy uzależnień. A ja stawiam inne pytanie - czy da się zrozumieć to wszystko, co napisała autorka?
Przyznam się, że sięgnęłam po 'Narkotyki, anoreksja i inne sekrety' z czystej ciekawości. I wiecie co? Mało co z tych rozdziałów zrozumiałam. Serio. Mam wrażenie, że Beata Pawlikowska cały czas się powtarzała w każdym rozdziale, zamiast odpowiednio przedstawić zagadnienie. 'Pamiętaj to', 'pamiętaj tamto', 'podświadomość to', 'podświadomość tamto' co drugi rozdział... Doskonale wiem, że w przypadku uzależnień nie ma gotowego rozwiązania lub sposobu wyleczenia, ale, błagam, jeżeli ktoś sięga po książkę na dany temat, to chce czegoś konkretnego się dowiedzieć, a nie mieć (za przeproszeniem) lanie wody. Z obrazkami na dodatek. Bo dla mnie ta książka nie jest niczym konkretnym ani pomocnym.
Mogę uwierzyć, że autorka sama przeżyła piekło anoreksji, bulimii i innych zaburzeń. Jednak sposób, w jaki chciała...

Ahinsa84 | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Myślałam, że książka będzie raczej autobiografią, a tutaj otrzymujemy "poradnik" od uzależnień. Całkiem znośna pozycja.

Ervisha | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Lektura tej książki jest męcząca i nudna a jej treść tak na prawdę niczego nowego nie wnosi i nie pomoże osobie chorej w uporaniu się z problemem. Tutaj przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, że jest się chorym, chcieć powrócić do zdrowia i zacząć coś robić w tym kierunku. Nie zawsze jest to możliwe bez pomocy osoby trzeciej - najczęściej jest tutaj potrzebna interwencja. Książka nikogo z dnia na dzień nie wyleczy

Magda | 2016-11-29
Przeczytana: 10 października 2016

Uwielbiam styl pisania Beaty, każdą jej książkę dosłownie pochłaniam! Ta książka również bardzo mi się podobała, chociaż nie mam nic wspólnego z narkotykami czy anoreksją, natomiast uważam, że inne sekrety dotyczą każdego z nas, więc książkę polecam każdemu! ;)