Luz. I tak nie będę idealna

Okładka książki Luz. I tak nie będę idealna Tatiana Mindewicz-Puacz
Okładka książki Luz. I tak nie będę idealna
Tatiana Mindewicz-Puacz Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2017-07-01
2017-07-01
pewność siebie poczucie własnej wartości samoakceptacja psychologia

Na półkach: , , , , , , , ,

Budowanie poczucia własnej wartości w dorosłym wieku jest niezwykle trudne i długotrwałe. Dzięki takim książkom droga do tego i sam proces stają się łatwiejsze. Ta książka jest drogowskazem, mapą, dzięki której o wiele bardziej świadomie można podążyć ścieżką tej przemiany. Przytoczone historie dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo nagromadzonych przez lata fałszywych przekonań, deficytów, doświadczeń, nieutulonych tęsknot, niezaopiekowanych pragnień, niezaspokojonych potrzeb, zmiany są możliwe. Uświadomienie sobie tego co niesiemy od lat i co jest dla nas ciężarem, umożliwia podjęcie decyzji o tym, czy dalej chcemy go nieść, czy weźmiemy z niego tylko to, co faktycznie nam służy. Jesteśmy jedynymi osobami, które mogą o tym zdecydować, a jednocześnie zmienić sposób myślenia o sobie i dać sobie szansę na inne, lepsze życie - w zgodzie ze sobą.

[Audiobook] O losie, książka idealnie trafiła w moją obecną sytuacja życiową, w mój obecny stan psychiczny. Tak bardzo chciałabym aby Pani Tatiana mówiła jeszcze i jeszcze…. Bardzo pomocna, zdecydowanie wrócę do niej w przyszłości, aby wynieść z niej jeszcze więcej.

Książka napisana przez specjalistkę, którą znam z programu „Projekt Lady”. Była tam osobą wspierającą uczestniczki jako coach i psycholog. W książce znajdziecie przykłady problemów kilku kobiet. Zostało wypisane, skąd te problemy się biorą. Zazwyczaj psychologowie grzebią w przeszłości, najczęściej w okresie dziecięcym i dojrzewania i wiecie co? Mają rację. Po przeczytaniu książki widzę szerzej to, w jaki sposób moje zachowanie wpływa na osobowość mojego syna na jego uczucia i to jakim człowiekiem stanie się w przyszłości. Psychika dziecka jest bardzo skomplikowana. Dzięki tej książce wiem o niej nieco więcej. Warto zastanowić się nad tym, jakie mamy podejście do przeszłości, czy nie popełniamy błędów naszych rodziców. Czasami zaskakują nas detale. POLECAM

Pozycja dla kobiet, które chcą spróbować sobie odpuścić. Porusza wiele tematów, które są ważne - od szantażów emocjonalnych, które stosowali na nas rodzice (a teraz my robimy to samo naszym dzieciakom),przez powtarzane komunikaty, że gdy jesteś ładna to nie możesz być inteligentna, po zwyczajne dawanie z siebie 100% na każdym kroku przez co nigdy nie jesteśmy wystarczająco dobre. To dobra książka, jednak dla tych którzy są na początku drogi. Nie różni się zbyt wiele od innych pozycji. Nie wnosi niczego nowego. Ot przypomina, że jesteśmy takie jakie powinnyśmy być. Odpuśćmy sobie.

Paznokcie pomalowałam tak, bo czytałam tę książkę.

Żart.

Mądra książka, mówiąca nam o tym, jak często błędnie myślimy, że będąc matkami, żonami, dorosłymi kobietami, jesteśmy już dojrzałe do tego stopnia, że możemy łatwo wszystko, co dorosłe ogarniać.

Książka, w ktorej przeczytałam, że rama kobiecości nie jest i nie może być sztywną ramą. Wzrost i modele kobiecych ról mogą być inspiracją, ale nie mogą nas ograniczać w tworzeniu jedynego w swoim rodzaju, własnego scenariusza życia.

"Choć mamy wrażenie, że po swojemu zapiszemy karty naszej przyszłości, szansę na to nie są zbyć duże, jeśli do tego czasu nie rozprawiłyśmy się z "nadbagażem". A bardzo rzadko w młodym wieku przychodzi nam do głowy robienie porządków z samą sobą. Wydaje nam się, że wszystko wiemy, więc nie zastanawiamy się nad tym, co nas napędza do działania. I czy jest to faktycznie siła, czy próba ucieczki."

"Tak długo, jak nie uporamy się z przeszłością, nie nazwiemy tego, za czym tęsknimy i nie nauczymy się same sobie tego dawać, będziemy "prawie szczęśliwe"."

Książka kojąca. Chociażby tym fragment:

"Dzieci nie potrzebują doskonałej matki, za to "wystarczająco dobrej"."

No i najlepsze. Ćwiczenia dla każdej z nas, jak pracować ze sobą.

Polecam. Bardzo mocno.

Paznokcie pomalowałam tak, bo czytałam tę książkę.

Żart.

Spoko, ale bez szału :) Jak ktoś już przeczytał kilka takich ksiażek to raczej nie będzie zaskoczony.

Bardzo przyjemna książka, trochę poradnik, ale bez ciężkostrawnego zacięcia naukowego, można by powiedzieć "samo życie" :) Książka - drogowskaz dla wszystkich kobiet, które próbuję zrozumieć siebie i chcą czuć się wystarczająco mądre, piękne i dobre. Polecam!

W sumie to nic odkrywczego Ale miło się słuchało

W sumie to nic odkrywczego Ale miło się słuchało

Super książka dającą wiele do myślenia by naprawdę wyluzować. Autorka pisze nie tylko o innych ale też i o sobie szczerze.

Wyborny poradnik, którego autorka zachowuje dystans do otaczającej rzeczywistości.

Tatiana Mindewicz- Puacz jest jedną z mentorek w programie ''Projekt Lady". Dostajemy sporo różnych historii, ale bez taniego moralizatorstwa.

Żyjemy w czasach, w których kobiety poddawane są ogromnej presji i bycia perfekcyjną w każdym aspekcie życia. Idealna matka, żona, osoba wielu talentów, także organizacyjnych. W dodatku zawsze młoda, piękna i szczupła. Absurd? Oczywiście! To media, głównie kolorowe piśmidła wykreowały taki wzorzec.

Trenerka daje wyraz swojej dezaprobaty.

Z drugiej strony nie warto też się nad sobą użalać, trzeba zmienić to, co nam przeszkadza.

• Poradniki
  • 2017