Luz. I tak nie będę idealna

Wydawnictwo: Agora SA
poradniki
Zielonooka

„Nie jestem wystarczająco mądra..dobra..piękna” „Zawsze muszę udowadniać swoją wartość, pracując ponad siły” „Pokażę na co mnie stać i wtedy wreszcie zostanę doceniona” Brzmi frustrująco i…znajomo? Jeśli chcesz zmienić te przekonania, przestać brać udział w pościgu za doskonałością, wyzwolić się od wewnętrznej presji i poznać sposoby na osiągnięcie zadowolenia z siebie a także jeśli chcesz uwolnić się od zgubnego wpływu opinii innych na Twój sposób funkcjonowania - ten niekonwencjonalny poradnik jest właśnie dla Ciebie.

To książka o tym, jak (Z)BUDOWAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI BĘDĄC DOROSŁĄ KOBIETĄ. Jak przejść ze strefy frustracji („muszę”, „powinnam”) do strefy mocy („chcę” „wybieram”) czyli jak odpuścić to, na co nie mamy wpływu i zająć się tym, co realnie możemy zmienić, jak samej sobie ofiarować to, czego potrzebujemy, jak przejąć odpowiedzialność za własne wybory.

To wreszcie książka o tym, jak rozstać się ze strategiami małej dziewczynki skutecznymi w dzieciństwie, mającymi na celu zdobycie uwagi, akceptacji i pochwały, a komplikującymi życie dorosłej kobiety i jak wypracować nowe, adekwatne do „tu i teraz”.

Autorka, korzystając z własnych doświadczeń a także z doświadczeń swoich klientek z różnych okresów życia, przekonuje, że każda kobieta ma WSZYSTKO, co potrzebne, aby dokonać tej zmiany. Każda z nas może zmienić swoje życie na lepsze, odpuścić, zaakceptować siebie i dać sobie prawo do LUZU, który..daje siłę. Bo przecież „ i tak nie będę idealna”. Na szczęście.

źródło opisu: Agora SA, 2017

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

Muminka | 2018-03-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2018

zdroworozsądkowy poradnik dla zestresowanych kobiet, z cennymi radami, jak nie zwariować, nie poddać się dyktatom perfekcyjności. Autorka daje odpór unieszczęśliwającym nas ideologiom, że kobieta wykształcona, odnosząca sukcesy zawodowe, łącząca macierzyństwo z karierą, albo po prostu kura domowa i matka dzieciom, musi być idealna. Pokazuje, jakie mechanizmy warunkują kobiety, jakie lekcje małe dzewczynki odberaja od życi, gdy ich wstyd, zmieszanie czy poczucie porażki są zmarginalizowane przez dorosłych nie umiejących empatycznie postępować. Typowo pocieszaja oni dzieci, że się nic nie stało, że zapomną, choć ich emocje są gwałtowne i mocno przeżywają one pewne wydarzenia. Mądra i praktyczna to książka, oparta na formule przytaczania anonimowych przykładów, by zanalizować problemy dręczące kobiety czy to o prace, ambicje zawodowe, czy o dojrzałe związki chodzi.

Wisienka | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Wysłuchane, niestety "po łebkach". Nudna treść i porady , z których niewiele wynika, tak w skrócie opisałabym książkę. Najbardziej niefajna była jednak lektorka , jej głos i styl czytania były dla mnie nie "do przejścia".

Napisać poradnik nie jest sztuką. Rynek wydawniczy  systematycznie zalewany jest nowymi tytułami mającymi nam  pomóc w praktycznie każdej dziedzinie życia. Muszę przyznać, że sama bardzo rzadko po poradniki sięgam. Tatiana Mindewicz- Puacz bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Napisała książkę mądrą i praktyczną.

"Mamy wprost wyjątkową umiejętność zaniżania poczucia własnej wartości, deprecjonowania swoich osiągnięć i  krytykowania siebie. Mistrzowsko uprawiamy sztukę podcinania dobie skrzydeł. A jeśli już nauczymy się latać i to bardzo  wysoko- nie widzimy tego lub do  końca nie wierzymy, że zrobiłyśmy to dzięki sobie. (...)"

Autorka z wykształcenia jest dziennikarką, ukończyła również podyplomowe studia psychoterapeutyczne w Instytucie Psychologii Zdrowia. Tatiana Mindewicz- Puacz posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Od 15 lat prowadzi własną agencję PR Task Force Consulting. Jest ekspertką w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej. Odpowiadała za realizacje...

Kasia | 2017-11-15

Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. Podnosi na duchu i uczy zaakceptować siebie taką jaką się jest. Nie musimy być idealne, by być kochane. Nikt nie da nam poczucia własnej wartości, jeśli najpierw same siebie nie docenimy i pokochamy. Pani Tatiana pisze pięknie, książkę czyta się jednym tchem, a słowa mają moc. Polecam!

Esti | 2018-03-12
Przeczytana: marzec 2018

Kupując książkę liczyłam, że zawiera coś nowego i odkrywczego, że pokaże mi całkiem nowe spojrzenie na wiele spraw niestety jestem nią rozczarowana. Przytoczone przykłady rownie dobrze moża znaleźć w innych tego typu ksiązkach czy poradnikach. Autorka opisuje rzeczy oczywiste,które już gdzieś czytałam. Nużyła mnie ta książka i drażnił fakt, że zapisane dużą czionką cytaty później pojawiają się w treści tekstu.

lubczyk | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Tatiana Mindewicz-Puacz musi być niesamowicie ciepłą osobą, jeśli to ciepło wręcz ulatuje z kartek jej książki (szczególnie z ostatniej części). Czuć jak bardzo autorka utożsamia się ze swoimi czytelniczkami, czuć jej autentyczne wsparcie. Może i ta książka nie odpowiedziała na wszystkie pytania tlące się w mojej głowie, ale na pewno przekazuje porządną dawkę motywacji do zmian. Czytana z zielonym zakreślaczem w dłoni, żeby w chwilach zwątpienia w siebie, szybko wrócić do najważniejszych momentów. Książka zmieniająca myślenie. Podczas czytania pojawiają się pytania: "może faktycznie nie jestem tak beznadziejna? A może nawet jestem wartościowym człowiekiem? Może powinnam przestać być tak krytyczna w stosunku do samej siebie i zacząć dostrzegać swoje zalety, a nie tylko wytykać sobie wady???". Niewątpliwie trzeba pracować nad swoim "ja" oraz wypracować porcję zdrowego egoizmu. Najwyższa pora coś zmienić.

Zielonooka | 2017-07-16
Przeczytana: 14 lipca 2017

Tak jak duża część kobiet (i pewnie mężczyzn) mam problem z niskim, a wręcz bardzo niskim poczuciem własnej wartości. Szukając jakiejś ciekawej i pomocnej książki na ten temat natknęłam się właśnie na pozycję "Luz. I tak nie będę idealna". Był to dobry początek, takie nakreślenie problemu, jednak... chyba nie tego szukałam ;)

Książka wydaje mi się dobrym punktem wyjścia w uświadamianiu sobie czym jest poczucie własnej wartości, czym skutkuje niska samoocena oraz co kształtowało (i kształtuje) nasze myśli, a w konsekwencji - nasze zachowania. Jednakże wydaje mi się, że skierowana jest do dojrzalszych (30-45 lat) oraz mniej lub bardziej ustatkowanych kobiet. Młodsze kobiety, które wciąż poszukują, nie do końca wiedzą co chcą robić w życiu oraz takie, które nie mają większych zobowiązań (np. w postaci wysokiego stanowiska, partnera, dzieci, itp.) mogą być nieco zawiedzione i trudno im będzie się odnaleźć w przytoczonych przez autorkę "przykładach z życia". Jednak każda z...

Ola | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Pochłonięta właściwie jednym tchem. Bo, tak jak sama Pani Tatiana podkreśliła, jest to bardziej poradnik niż pozycja naukowa. I za to ogromny plus - przeplatające się historie wielu kobiet pomagają w zrozumieniu, że w pewnych sytuacjach nie jesteśmy same i inni też się tak (choć bardziej podobnie) czują. Dla mnie, jako dla osoby zafascynowanej psychologią, głównie pojawiły się tu oczywistości, jednak parę nowych rzeczy też wzięłam sobie do serducha. Nigdy dość świadectw, wiedzy i zrozumienia. Książka zdecydowanie "na luzie".

Iwona Nocoń | 2018-01-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Pani Tatiana na początku książki dzieli się z czytelniczkami pewną marzeniem/życzeniem: ,,Jeśli chociaż jedna z Was po przeczytaniu tej książki uwierzy, że ma wszystko, co potrzebne do tego, żeby być piękną, mądrą i dobrą - będę szczęśliwa". Jeżeli chodzi o mnie to cel został osiągnięty, choć książka nie do końca spełniła moje oczekiwania. Być może to kwestia czytania już wielu podobnych książek, co powoduje, że odczuwam wiele powielanych schematów. Zdecydowanie wolałabym uczestniczyć w warsztatach pani Tatiany.

Ann | 2017-08-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Jest mi przykro to pisać, bo bardzo lubię Panią Tatianę. Jednak książka jest tendencyjna, sztampowa i nie wnosi niczego nowego. Trochę wspominek, trochę oczywistych oczywistości i bardzo duża czcionka.