Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie

Darmowe dodatki Edytuj książkę
El mundo amarillo
literatura piękna
Ag2S

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ I CO WIĘCEJ, ZAKOŃCZYŁA SIĘ SZCZĘŚLIWIE. 23 MAŁE ODKRYCIA… Niby nic, a mają moc wywracania wszystkiego do góry nogami. Wyciągną cię za uszy z NAJCZARNIEJSZEJ DZIURY, pomogą się cieszyć, kiedy nie ma powodów do radości. Sprawią, że twój świat ZABARWI SIĘ NA ŻÓŁTO, stanie się jasny i słoneczny. TRUDNO W TO UWIERZYĆ? A jeżeli...

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ
I CO WIĘCEJ, ZAKOŃCZYŁA SIĘ SZCZĘŚLIWIE.

TRUDNO W TO UWIERZYĆ? A jeżeli podzieli się nimi z tobą chłopiec, który przez dziesięć lat mieszkał w szpitalu na oddziale onkologicznym, stracił nogę i otarł się o śmierć, a mimo to jest bardzo szczęśliwy?

Albert Espinosa nie owija w bawełnę, mówi wprost: „URODZIŁ MNIE RAK” - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń. Może niczego by nie odkrył?

Historia Alberta zainspirowała filmowców: na jej podstawie powstał głośny film Czwarte piętro, a Steven Spielberg wyprodukował serial Red Band Society.

TA MAŁA KSIĄŻECZKA ODMIENIŁA JUŻ NIEJEDNO ŻYCIE i STAŁA SIĘ ŚWIATOWYM BESTSELLEREM. MOŻE ODMIENI TAKŻE I TWOJE?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Maria | 2019-05-07
Przeczytana: 14 lipca 2015

Żółte w tytule, żółta okładka i żółty świat w środku!
Dlaczego żółty? Nie tak szybko! Autor też nie od razu wytłumaczył mi, czym jest żółte i kim są żółci ludzie. Zanim to zrobił pod koniec tego energetycznego przewodnika opisującego 23 wskazówki ułatwiające życie, najpierw opowiedział mi o ich genezie i inspiracji prowadzącej do żółtej teorii. A zaczął od bardzo szokującego wyznania – „Urodził mnie rak.(...) Muszę jednak powiedzieć, że cieszyłem się, że mam raka. Wspominam ten okres jako jeden z najlepszych w swoim życiu.”
I o tych narodzinach, o dziesięcioletnim dorastaniu z nim od czternastego do dwudziestego czwartego roku życia, w którym wprawdzie stracił nogę, jedno płuco i część wątroby, ale także lęk przed śmiercią, zyskując przy tym radość życia, z perspektywy trzydziestocztreoletniego już mężczyzny, jest ta książka. Ale nie jest to linearna, chronologicznie poukładana opowieść, mimo że autor nazywa ją autobiografią. To cztery rozdziały, których podział i ich...

Agnieszka | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2019
Przeczytana: 20 stycznia 2019

"Zaufaj osobie, którą kiedyś byłeś.
Szanuj swoje przeszłe ja".

Książka zawiera kilka ciekawych, niestandardowych przemyśleń, które warto rozważyć. Niektóre pomysły nie bardzo przypadły mi go gustu. Jednakże zdecydowana większość była ciekawa, czasem inspirująca. Generalnie książka na plus.

Lexie | 2018-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 25 marca 2018

„Świat na żółto” przypomina mi książki Reginy Brett (tylko że z pominięciem Boga). Lista swego rodzaju lekcji/rad, które autor wyniósł ze swojej choroby.

W żaden sposób nie chcę umniejszać autorowi, jego przeżyciom, czy samym radom, które w jego życiu coś zmieniły. Do mnie jednak ta książka zupełnie nie przemawia. Jest bardzo pozytywna i urocza, ale średnio pomocna. Autor chciał podzielić się tym, co dla niego najważniejsze i najbardziej istotne na temat życia. Patrząc jednak po swoim przykładzie, rady te mogą nie trafić do każdego. Jego koncepcja „życia na żółto” wydaje mi się absurdalna. Momentami rzuca jakimiś przydatnymi radami, ale w większość nie widzę w tym wszystkim wiele sensu. To, co pisze, jest momentami takie naiwne lub przekoloryzowane.

Twierdzenie, że „masturbację, która pobudza nas do myśli o innej osobie i przynosi tej osobie szczęście” – zupełny absurd. I jeszcze ta jego obsesja na punkcie liczby 23.

Wiem, że książka to pewnego rodzaju świadectwo jego życia....

Justyna Le | 2018-01-27

polecam onkologom, pediatrom i osobom, które zmagają się z rakiem. Nie znalazłam tam nic dla siebie.

marta-wuu | 2017-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Nieco naiwna, momentami infantylna. Ostatni rozdział poruszył mnie do łez i stąd taka ilość gwiazdek.

Marija | 2017-02-17
Przeczytana: styczeń 2017

Książka poradnikowa bez wątpienia. Szybko się czyta. Nienachalnie napisana, lekko podana, dla wszystkich, którzy po nią sięgną.
Kilka z tych prawd polecam
Prawda nr 1
"Straty są pozytywne"
Prawda nr 2
"Słowo ból nie istnieje"
Prawda nr 6
"Lekarze rejestrują przebieg Twojego leczenia. Kiedy jesteś zdrowy powinieneś postępować podobnie: rejestrować swoje życie.
Prawda nr 8
"To co ukrywasz najbardziej, mówi o Tobie najwięcej".
Prawda nr 9
"Ułóż wargi i wydmuchuj powietrze"
Prawda nr 10
"Me bój się być osobą którą się stałeś".
Prawda nr 14
"Posłuchaj siebie kiedy się złościsz".
Prawda nr 15
'Pozytywna masturbacja'
Prawda 16
"Najtrudniejsze do akceptowania jest nie to, jaki sam jesteś, ale to jacy są inni"
Prawda 23
"Najlepszy sposób pozwalający stwierdzić ,czY kogoś kochasz?"

Odpowiedzi dla siebie musisz poszukać sam :) to zalety książek poradnikowych.

ilo99 | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Przyznam szczerze, że nie bardzo zrozumiałam na czym ma polegać niepowtarzalność tej książki i jej rad. Rozumiem, że wiarygodność autora jest poparta tym, iż przeżył pomimo dziesięcioletnich zmagań z nowotworem, lecz jego spojrzenie na świat, tak ogromnie różni się od tego jak ja postrzegam życie, iż nie byłam w stanie znaleźć wspólnego mianownika. Po prostu nie trafiają mi do przekonania rady w stylu: „Zapisuj wszystkie pytania, które chciałbyś zadać wraz z osobami, które mogą znać na nie odpowiedź”, „powierz ludziom swoje tajemnice”, czy „prowadź historię swojego życia, którą zostawisz komuś w spadku, by mógł się przekonać , jak wartościowym człowiekiem byłeś”. Niestety, ta mała książeczka nie odmieniła mojego życia, sprawiła jedynie, iż odłożyłam ją na półkę nie przeczytawszy do końca. Poza tym, autor ma dziwny, drażniący nawyk powtarzania każdej informacji kilka razy. Czytelnik czuje się jak sztubak i to niezbyt rozgarnięty. Dużo ciekawszą pozycją poradnikową jest „Bóg nigdy...

Oliksa | 2016-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Niestety nie za bardzo rozumiem koncepcję "żółtych", nie wszystkie aspekty o których wspominał autor przypadły mi do gustu. Niemniej jest to mega pozytywna książka, dająca naprawdę pozytywnego "kopa".

Ewelina | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Spotkałam w życiu 3 Żółtych, którym mogę podziękować za to że nimi są.
Mam nadzieję że byłam, jestem lub będę żółtą dla kogoś innego.

Świetna książka, inna, nie tego się spodziewałam ale nie żałuję ani jednej przeczytanej strony.

BĄDŹMY ŻÓŁCI!

Marlena | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Spojrzenie na świat, dla mnie osobiście z innej strony, której nie znam i nie chciałabym poznać. Pozytywna książka, każdy może wyciągnąć coś dobrego dla siebie :)