Konstantynów w ogniu Zapomniany rozdział Bitwy Łódzkiej 1914 roku

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Kalew

Konstantynów (obecnie Konstantynów Łódzki) jesienią 1914 roku znalazł się na linii frontu w bitwie nazwanej Operacją Łódzką. Walczące ze sobą armie doprowadziły do spustoszenia tej niewielkiej wtedy osady. W wyniku późniejszych wydarzeń historyczno-politycznych związanych z podziałem Europy po II wojnie światowej temat ten zniknął z pamięci i kart historii. Niniejsza publikacja jest próbą przypomnienia tamtych mrożących krew w żyłach dla Konstantynowa dni.
Mariusz Łochowski opowiada o ważnym wydarzeniu historycznym, jakim była Bitwa Łódzka 1914 roku, o jej przebiegu w skali małej osady, a także regionu. W książce zamieszczono relacje ówczesnych gazet i wspomnienia świadków, starano się oddać klimat tamtych krwawych i dramatycznych dni. Publikacja jest próbą zachęcenia Czytelnika do zgłębienia tematu największej bitwy manewrowej I wojny światowej oraz do odwiedzenia miejsc pamięci, których w naszym województwie jest wiele.

źródło opisu: Strona internetowa wydawcy Księży Młyn www.ksiezy-mlyn.com.pl

źródło okładki: Strona internetowa wydawcy Księży Młyn www.ksiezy-mlyn.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!