Zdrowa lekkość brzucha

Okładka książki Zdrowa lekkość brzucha Robynne Chutkan
Okładka książki Zdrowa lekkość brzucha
Robynne Chutkan Wydawnictwo: Feeria zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Gutbliss: A 10-Day Plan to Ban Bloat, Flush Toxins, and Dump Your Digestive Baggage
Feeria
2016-04-13
2016-04-13
Dariusz Rossowski
wzdęcia toksyny zdrowie brzuch zaparcia jelita Dariusz Rossowski

Książka jest napisana w sposób przystępny i czytając ją aż chce się przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Miałam dużo aplikacji, stosowałam dietę Dąbrowskiej. Ale najlepiej poczułam się po odpuszczeniu sobie glutenu. Wraz z radami Robynne dzień po dniu czułam się silniejsza w wyrabianiu sobie dobrych nawyków. Polecam ludziom, którzy mają wzdęcia i bóle w lewej stronie pod żebrami. Pomaga! :)

Czytałam,odkładałam i powracałam.
Dlaczego?
Czytałam bo mnie tematy z książki bardzo interesują.
Czytałam bo napisała to lekarz-gastroenterolog.
Odkładałam bo to utopia w naszej rzeczywistości.Byłam u takowego specjalisty,więc wiem jak to wygląda.
Powracałam bo zwyciężała ciekawość ale nauczyłam się troszeczkę oddzielać.
Powracałam bo jest bardzo przystępnym językiem napisana,zrozumiałym dla każdego. Tutaj pochwała dla tłumacza.
Dla zainteresowanych tematem polecam!

Czytałam,odkładałam i powracałam.
Dlaczego?
Czytałam bo mnie tematy z książki bardzo interesują.
Czytałam bo napisała to lekarz-gastroenterolog.
Powracałam bo zwyciężała ciekawość ale nauczyłam się troszeczkę oddzielać.
Powracałam bo jest bardzo przystępnym językiem...

Już od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej interesować się kwestią zdrowia i odżywiania, dlatego szukam różnego rodzaju książek i poradników które mogły by coś ciekawego i wartościowego wnieść w tej kwestii do mojego życia. I ten tytuł zdecydowanie się do nich zalicza. Nie jest to kolejne lanie wody i bajdurzenie, tylko naukowe i profesjonalne fakty podane w bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Wprawdzie można doszukać się małych mankamentów, takich jak np. powtarzanie się w pewnych kwestiach co kilka rozdziałów, ale tak naprawdę to tylko pomaga czytelnikowi zapamiętać i jeszcze lepiej przyswoić potrzebne informacje. Pouczająca, motywująca i zdecydowanie warta przeczytania pozycja :)

Książka dobra dla osób chcących poznać podstawy organizmu, trawienia, działania jelit. Otwiera 'oczy' na poszczególne elementy, nawet te najmniejsze - uczula na błędy, wskazuje alternatywy, pobudza świadomość - reasumując, w prosty sposób pokazuje Nam jaki wpływ na nasze samopoczucie i pracę układu pokarmowego, mają nasze wybory. Nie jest to wiedza wykraczająca poza informacje, które można znaleźć w internecie czy czasopismach specjalistycznych. Osobiście brakowało mi zagłębienia się w wiele tematów, szczególnie tych złożonych opierających się np. na wpływie hormonów itp. Na końcu znajduje się plan oczyszczania, dieta. elementarne posiłki - jakie autorka zaleca zastosować w celu 'oczyszczenia', poczucia lekkości. Nie skorzystałam - z faktu, że opiera się ona na takim rozkładzie BWT, że jakoś mnie nie zachęciła do 'przetestowania' na sobie. Jestem na diecie zbilansowanej, troszkę znam się na makro i mikroskładnikach, dlatego wskazówki autorki potraktowałam chłodno. Nie neguję, nie popieram - być może ktoś znajdzie w tym odpowiedź, lub też będzie musiał szukać dalej. Generalnie książka dobra, ale bez rewelacji.

„Zdrowa lekkość brzucha” odpowiada na wiele pytań, no: jakie mogą być powody wzdęć?, dlaczego masz zaparcia? czym jest rozstęp mięśni brzucha i jakie są jego konsekwencje? czym jest zespół jelit wstydliwych oraz zespół diety zapychającej? czy cierpisz na aerofagię, dyspiosę lub gastroparazę? jak obliczyć wskaźnik otyłości centralnej (brzusznej)? a może chcesz poznać skuteczne porady na uzależnienie od cukru i historię Maureen, która schudła piętnaście kilogramów w ciągu czterech miesięcy? co jeść aby pięknieć? dlaczego dzisiejsza pszenica może nie odpowiadać naszym jelitom?

Recenzja: http://mamao.pl/zdrowa-lekkosc-brzucha-robynne-chutkan/

Choć jako zwolennik prawd głoszonych przez Jerzego Ziębę nie mogę się zgodzić z Autorką z każdym punktem w kwestiach żywienia, cholesterolu czy szkodliwości tłuszczu, nie mogę również zaprzeczyć że pozycja ta jest rewelacyjna.
Czyta się świetnie, wnosi dużo ciekawej wiedzy i opisu przypadków z życia wziętych. Lekturę polecam absolutnie wszystkim, a w szczególności mamom małych dzieci, bo jak się okazuje - złe nawyki tworzą się już w pierwszych latach po narodzinach i mają ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie naszego układu trawiennego.

Bardzo fajna i życiowa książka. Pomimo tego, że napisana została przez amerykankę z krwi i kości. Lekarka podaje proste i często oczywiste rady ,żeby pozbyć się wzdęć. Podaje też dość proste przepisy pozwalające utrzymać nasz brzuch w zdrowiu.

Czy wiecie, że kobiety częściej cierpią z powodu dolegliwości jelitowych niż mężczyźni? Wcale nie dlatego, że się gorzej odżywiają, ale dlatego, że kobieca budowa w pewnym stopniu przyczynia się do utrudnienia swobodnego przepływu treści przez trzewia. Dodatkowo cykl miesięczny ze zmiennym poziomem hormonów wpływa na to, czy trawienie jest spowolnione, czy przeciwnie – przyspieszone.

Jednym słowem trawienie u kobiet napotyka więcej trudności niż u mężczyzn, ale… To nie oznacza, że mamy cierpieć z powodu wzdęć i wymawiać się płcią. Wręcz przeciwnie. Dzięki takim książkom, jak „Zdrowa lekkość brzucha” Robynne Chutkan (autorki świetnych „Dobrych bakterii”) możemy poznać najczęstsze (oraz mniej popularne) przyczyny wzdęć i skorzystać z porad ułatwiających życie.

Robynne Chutkan jest amerykańską gastroenterolożką, mającą wieloletnią praktykę w pomaganiu ludziom cierpiącym na problemy gastryczne. Dzięki swojej dociekliwości i otwarciu na wiedzę znalazła sposób na niejedną dolegliwość swoich pacjentów, którzy często trafiają do niej po bezowocnym i powierzchownym leczeniu przez innych lekarzy.

Cała recenzja: http://baranowscy.eu/wordpress/zdrowa-lekkosc-brzucha-pozegnanie-wzdec-recenzja/

Nie wiedziałem, że można tak interesująco pisać o wypróżnianiu się

Nie wiedziałem, że można tak interesująco pisać o wypróżnianiu się

Rewelacyjna bo i fascynujący temat porusza. Trzewia to zdawałoby się niewdzięczny temat ale książka pozytywnie zaskakuje.

• Zdrowie
  • Poradniki
  • 2017

Dodaj cytat z książki Zdrowa lekkość brzucha