Aleksander Prochanow &apos,rosyjski Indiana Jones&apos, komandor, pisarz, dziennikarz i kolekcjoner motyli był korespondentem wojennym w Mozambiku, Kampuczy, Afganistanie, Nikaragui, Czeczenii, Przydniestrzu.

Russkaya | 2015-02-13

Bałam się tej książki, bałam się naciąganej, idiotycznej historii i dużych ilości seksu, brudu, przemocy. Nic z tego, na szczęście. Wyborna opowieść, w której bardzo trudno oddzielić fikcję od rzeczywistości. Interesujący język, niekiedy pobrzmiewający egzaltacją, ale mam wrażenie, że to celowy zabieg. Jeżeli ktoś interesuje się najnowszą historią Rosji, będzie się świetnie bawił, łącząc fakty, zdarzenia, ludzi.
Powieść nie dla każdego, ale jeżeli ktoś nie jest rusofobem i nie wierzy w spiskowe teorie dziejów, rzecz bardzo nieinwazyjna i warta lektury.

pilur | 2015-08-24
libelle | 2012-03-10
Piotr W | 2015-08-15
zuszka | 2015-02-13
    Czemu równa się x
    Aleksander Prochanow, Akram Ajlisli, Konstanty Wanszenkin, Isa Kapajew, Paweł...
    Frygijskie bławatki
    Andriej Skałon, Aleksander Prochanow, Wiktoria Tokariewa, Wasilij Aksionow,...