Zabójczy wirus

Wydawnictwo: Edipresse, Harper Collins
Exposed
9788327620217
Zombek

Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia przesyłka, a w niej list z pogróżkami terrorysty. Maggie O'Dell i dyrektor Cunningham rozpoczynają śledztwo i wpadają w pułapkę zastawioną przez mordercę. Jego bronią jest śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z precyzją. Agentka O'Dell wie, jak funkcjonuje umysł zbrodniarza, bez względu na to, czy jest on perwersyjnym pedofilem, czy szalonym seryjnym mordercą. Zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego, stara się znaleźć jakiś trop i pomóc agentowi Tully'emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać ujęcia niebezpiecznego szaleńca.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Aneta Wiola | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

BROŃ DOSKONAŁA
Śmiertelny wirus zostaje przesłany drogą pocztową. Sprawca nie wybiera swoich ofiar przypadkowo. Ma swój cel i motyw. Agentka Maggie O’Dell pod kwarantanną próbuje rozwikłać zagadkę. Tymczasem w innych stanach notuje się kolejne przypadki zachorowań. Kto wpadł na ten diabelnie genialny plan?

Dawno temu przeczytałam jedną książkę Alex Kava i pomimo, iż kilka czekało wciąż na mojej półce, lekturę wciąż odwlekałam na później. „Zabójczy wirus” początkowo kompletnie mnie nie wciągał; nudnawy początek oraz drętwa akcja. Dopiero później, moje zainteresowanie wzrosło. Śmiertelny wirus, epidemia i kwarantanna, dochodzi do tego ciekawa zagadka sprawcy i większa dynamika akcji, by moja ogólna ocena poszła wzwyż.

adawid | 2017-07-06

Kolejna odsłona przygód Maggie O'Dell i trzeba przyznać kolejne przygody trzymające w napięciu przez całą książkę. Rozpoczęło się niewinne - pakunek od terrorysty z listem gdzie nastąpi atak. Ale tym razem, atak nie bombowy jak wszyscy sądzili tylko.... biologiczny. Nad Ameryką widnieje widmo epidemii, jednak zarówna agentka jak i jej szef zostają zatrzymani w izolatce z powodu podejrzenia zakażenia groźnym wirusem. Jak rozwiązać zagadkę z zamknięcia? Czy agent J.B. Tully zdoła ją sam rozwiązać czy okaże się, że ma to związek z jego przeszłością? Nie chce wszystkie zdradzać, więc ja oceniam bardzo dobrze, a Ty?

Anna | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

''Zabójczy wirus'' autorstwa Alex Kavy uważam, że jest to książka godna poleceniu każdemu czytelnikowi. Podoba mi się odwaga agentki Maggie -głównej bohaterki książki.

Moją uwagę najbardziej zwróciła postać agenta Tullyego, który początkowo był nieufny, ale z pozoru posiadający własne zdanie, momentami pokazał, że posiada poczucie humoru w relacjach.

Będzie to wciągający, pełen momentami grozy ''Zabójczy wirus''.

Jeśli tylko czytelnik posiada, mocną psychikę to może, zapoznać się z losami agentki Maggie O'Dell.

Zapraszam do poznania losów bohaterów na łamach książki autorstwa Alex Kavy.

natkuss | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Książka w moim klimacie, kryminał z wątkiem medyczno-biologicznym. Ciekawa sprawa, trzymająca w napięciu od pierwszych stron, aż do ostatniej. Czyta się przyjemnie i szybko. Polecam nie tylko fanom pióra tej Pani ;)

Roland | 2014-09-04
Przeczytana: 02 września 2014

Napięcie, tajemnica, zagrożenie, niepewność. Tymi słowami można określić powieść Alex Kavy. Autorka po mistrzowsku oddała uczucie zagrożenia oraz niepewności odnośnie przyszłych wydarzeń. Może tym razem udział tzw. psychologiczny głównej bohaterki jest nie co mniejszy niż w innych książkach, ale bynajmniej nie umniejsza to znakomitości całej powieści. Również samo zakończenie okazuje się dużym szokiem dla czytelnika. Ogólnie rzecz biorąc „Zabójczy wirus” jest jedną z lepszych książek autorki.

Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia pudełko z pączkami, a w nim pogróżki. Maggie O’Dell oraz dyrektor Cunningham natychmiast przystępują do akcji, niestety wpadając w pułapkę mordercy. Agentka O’Dell zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego stara się znaleźć jakiś trop. Czekając na wyniki swoich badań, usiłuje pomóc agentowi Tully’emu w rozwikłaniu sprawy. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać chwili, gdy okaże się kim jest ten najbardziej...

książek: 2054
jamczyk | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Kolejna porcja problemów życiowych i zawodowych agentki O`Dell, zaczynająca się od ugryzienia pączka.

Druga książką autorki, jaką przeczytałam.
Lepsza od poprzedniej :)
Od fabuły oczekiwałam więcej, ale nie jestem rozczarowana. Taki obrót sprawy również mi się spodobał.
To, co polubiłam w autorce to jej lekkie pióro i nieprzewidywalność powieści :)
Zakończenie powieść fajne, ale chyba nie tego oczekiwałam :)
Bardzo dobra powieść, na pewno sięgnę po kolejne tytułu Kavy :)

Wkp | 2013-09-17

Maggie O'Dell powraca po książce przerwy i musi zmierzyć się z psychopatą, który zaraża ją i agentów tajemniczym wirusem. Zaczyna się gra o przetrwanie.

przyznam szczerze, że po przeczytaniu poprzedniej powieści autorki "Trucizny" bałem się, że Kava właśnie się skończyła. Że nie ma już pomysłów, że brak jej polotu, zaskoczeń... Jak dobrze było jednak przekonać się, że jest zupełnie inaczej. A wszystko za sprawą "Zabójczego wirusa".

Fabuła jest tu zawiła i pełna emocji i zwrotów akcji. Nie brak w niej też humoru, romansu i brutalności. A wszystko to pomieszane z rzeczywistymi wydarzeniami i lekkością stylu. Pomysłów Kavie tym razem nie brakuje a i pomysłowości nie można jej odmówić. Wprawdzie w gatunku thrillera nic już nie da się zrobić oryginalnie, ale jak na te realia powieść wychodzi naprawdę obronną ręką.

A jak ma się na tle reszty serii? A wspaniale. Wręcz tak dobrej książki pani Alex nie napisała od czasu "W ułamku sekundy", a to duży komplement.

Fani na pewno będą...

Maggie O'Dell jest agentką specjalną pewnego dnia do Akademii FBI trafia pudełko z pączkami, a w nim list z pogróżkami terrorysty.
Siedząc w izolatce wojskowego instytutu badawczego stara się znaleźć jakiś trop. Bardzo chce rozwiązać tą zagadkę i dowiedzieć się kto jest najbardziej niebezpiecznym zabójcu który zaraża ludzi tym wirusem zabójczym.
Thriller trzymający w napięciu mroził we mnie krew w żyłach.A ten jest najlepszy.

Thriller Alex Kavy urzekła mnie i od początku mnie nie zawiodła, jednak jestem pod wielkim wrażeniem jak świetnie napisana jest, główna bohaterka Maggie O'Dell agentka specjalna FBI zaskoczyła mnie ogromnie.
Mnóstwo emocji przekazała, wzruszeń.
Z zapartym tchem śledziłam losy bohatereów byłam niezmiernie zaskoczona jak się zakończy.
Po prostu bardzo dobry, dobrze mi się go czytało .

odAdoZ | 2013-10-22
Przeczytana: 21 października 2013

"Zabójczy wirus" to powieść oparta na prawdziwych wątkach z dodatkiem fikcyjnego wypełniacza treści.
Opowiada o realnym zagrożeniu współczesnego świata - broni biologicznej.
Śmiercionośne wirusy to pokusa dla szaleńców, które stają się szczególnie niebezpieczne, gdy dostęp do nich ma obłąkany człowiek "z branży".
Świetnie opisana dynamiczna akcja powieści, rewelacyjne postaci z rozbudowaną osobowością, z pełnym profilem psychologicznym oraz motywy ich postępowania.
Czyta sie jednym tchem.
Realistyczna do tego stopnia, że ma się ochotę czytać ją w gumowych rękawiczkach i z maską na twarzy ;)
Bardzo udana książka.