Złe towarzystwo

Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Cykl: Dave Gurney (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Shut Your Eyes Tight
9788375152005
Ag2S

Zdeprawowany świat bogaczy. Mroczne żądze. Niebezpieczne tajemnice Nowojorski detektyw Dave Gurney ma dwa tygodnie na rozwiązanie zagadki brutalnego morderstwa. Żeby to zrobić, musi odkryć pilnie strzeżone sekrety niebotycznie bogatych lekarzy, prawników i kolekcjonerów dzieł sztuki. Wszystkie tropy się jednak urywają. Komuś bardzo zależy, by prawda nie wyszła na jaw. Próbując połączyć...

Zdeprawowany świat bogaczy. Mroczne żądze. Niebezpieczne tajemnice

Nowojorski detektyw Dave Gurney ma dwa tygodnie na rozwiązanie zagadki brutalnego morderstwa. Żeby to zrobić, musi odkryć pilnie strzeżone sekrety niebotycznie bogatych lekarzy, prawników i kolekcjonerów dzieł sztuki. Wszystkie tropy się jednak urywają. Komuś bardzo zależy, by prawda nie wyszła na jaw. Próbując połączyć elementy układanki, Gurney odkryje mroczny świat i nowe znaczenie słowa „żądza”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Krzysiek | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Może i sama intryga mało skomplikowana, od połowy książki idzie już ją rozwikłać, ale Verdon ma umiejętność kreowania ciekawych postaci. Główny bohater da się lubić, nie jest pozbawiony wad. Szkoda że nie wykorzystano potencjału drugoplanowych postaci, właściwie tylko Hardwick przebija się od czasu do czasu, reszta jest tłem. Sama tematyka książki bardzo istotna i dająca do myślenia (w kontekście tego konkretnego zaburzenia i czy da się je wyleczyć).

Emka | 2017-03-15

Po lekturze Wyliczanki miałam pewne wątpliwości co do możliwości autora. Złe towarzystwo jednak je rozwiało. Zdecydowanie mroczny temat, w dodatku poruszający jedno z największych tabu. Czy takie rzeczy mogą się dziać naprawdę? Czy tacy ludzie faktycznie mogą istnieć? Chciałabym wierzyć, że nie, że to tylko fikcja, bo obawiam się takiej rzeczywistości, w której coś takiego mogłoby się zdarzyć. Jak dla mnie ma to co powinien mieć dobry kryminał.

Wioletta | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

„-To jacyś kretyni, czy tylko się nawalili?”

Madeleine ma rację wypowiadając te słowa, powiem więcej, przez większość książki, tyczą się one również "Sherlocka" Gurneya. Jak można nie sprawdzić podstawowych informacji, kompletnie nie do przyjęcia, żeby to była tylko jedna rzecz, to bym autorowi darowała.
Sama Madeleine, której rola podobała mi się w „Wyliczance” tu przeważnie zmywa naczynia, szkoda. Mam też wrażenie, że nie można się pomylić typując sprawcę, w ogóle prawie nie ma rzeczy, które zaskakują.
Poprzednią część polecałam, tę już niekoniecznie, jest jeszcze bardziej rozciągnięta i ogrom stron nie musi iść w parze z jakością, wielki miszmasz i tyle, książka idealna na bezsenność.

emindflow | 2016-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Znacznie bardziej podobała mi się ta powieść od "Wyliczanki" tego samego autora.
Książka jest utrzymana w podobnym klimacie, ale w odróżnieniu od poprzedniczki powoli się rozkręca, a przynajmniej od połowy już naprawdę trzyma w napięciu.
Tym razem emerytowany detektyw Gurney zostaje zaangażowany do schwytania sprawcy pozornie już wyjaśnionego morderstwa. Okazuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, a detektyw ma tylko dwa tygodnie na rozwiązanie zagadki. Wprawdzie nadal cała fabuła trzyma się na postaci Gurneya, ale nieoczekiwanie dostaje on silne wsparcie w osobie kontrowersyjnego policjanta Hardwicka, którego rola okazuje się nie do przecenienia.
Dodatkowy smaczek to życie prywatne głównego bohatera. Niezmiennie nie potrafię się nadziwić w jaki sposób Dave układa swoje relacje z Madeleine. Po każdej jego "rozmowie" z żoną oczekiwałem, że tym razem to już na pewno zostanie wystawiony za drzwi.
Gdyby tak trochę odchudzić tę powieść to naprawdę trudno byłoby się do czegoś...

Cudna_brzoskwinka | 2015-07-21

Nie czytajcie - powiem Wam dlaczego: https://notkioksiazkach.blogspot.com/2015/07/ze-towarzystwo.html

Renata | 2015-05-07
Przeczytana: 23 maja 2015

Dobra sensacja, czekam na kolejne.

asiczek | 2015-04-22
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Niezła powieść z przeciętnym zakończeniem..

Pepper | 2015-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

I znowu nie bardzo wiem jakie mam odczucia co do ksiazki... Ogolnie podobala mi se, ale czasem przydlugie opisy po prostu nudzily. Fascynujace bylo zajrzenie w glab umyslu glownego bohatera, poznanie sposobu jego myslenia i to jak analizowal cala sprawe. Smaczku tez dodaje postac poboczna - Hardwick (mam nadzieje ze nie przekrecilam jego nazwiska). Jednak calosc malo zaskakujaca... Prawie od samego poczatku domyslilam sie kto jest zabojca, ciekawilo mnie tylko dlaczego i w jaki sposob...

ArtP | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Książka bardzo dobrze napisana, kilka wątków jednocześnie daje dobry efekt iż nie męczymy się jednym tematem z życia bohatera.
W książce subtelnie jest ukazana jego słabość i to że nie jest idealny, że jego życie małżeńskie ma wady wynikające z jego charakteru i sposobu na życie. Książka jak i poprzednia ma swój klimat. Bardzo ciekawy temat powieści opisany bardzo plastycznie.Warto przeczytać

Hendoslaw | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Po przeczytaniu takiej książki jak ta żałuje się, że to już koniec. Nie prawdopodobne, a zarazem prawdopodobne zakończenie. Mnóstwo niesamowitych zwrotów akcji. Czytając wiesz wszystko, a zarazem nagle nie wiesz nic. Autor pozwala czytelnikowi czuć się jak prawdziwy uczestnik, a nie widz. Pozwala zagłębić się w myśli, co wytwarza hormon dedukcji i chęć uczestniczenia w dochodzeniu. Postacie, które więcej ukrywają niż sami myślą. Po prostu genialna książka.

David Gurney ponownie miesza w szeregach policji. Bogata matka wynajmuje go, aby zrobił coś z czym ma problem grupa dochodzeniowa. Znalazł, nieważne jak i nieważne czy żywego, mordercę jej córki.