Labirynt białego królika

Killer Takes All
9788327620187
Beata-Chiara

Inne wydania

Książka ukazała się także pod tytułem "Morderca bierze wszystko". Nagła śmierć serdecznej przyjaciółki zmusza byłą policjantkę Stacy Killian do działania. Przypuszcza, że Cassie, entuzjastkę gier fantasy, zabił ktoś z kręgu pasjonatów tajemniczej gry Biały Królik, której bezwzględne zasady przeniósł do rzeczywistości. Giną kolejne osoby. Poszukiwania doprowadzają Stacy do autora gry. Jego...

Książka ukazała się także pod tytułem "Morderca bierze wszystko".

Nagła śmierć serdecznej przyjaciółki zmusza byłą policjantkę Stacy Killian do działania. Przypuszcza, że Cassie, entuzjastkę gier fantasy, zabił ktoś z kręgu pasjonatów tajemniczej gry Biały Królik, której bezwzględne zasady przeniósł do rzeczywistości. Giną kolejne osoby. Poszukiwania doprowadzają Stacy do autora gry. Jego przeszłość kryje wiele mrocznych sekretów. Stacy podejrzewa, że to on jest mordercą. Wkrótce jednak podejrzany także zostaje zabity. Czas nagli. W labiryncie zbrodni może zginąć każdy...

źródło opisu: HarperCollins 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Opinie czytelników (1950)
Bożena | 2014-03-10
Przeczytana: marzec 2014

Morderca bierze wszystko - to książka dla tych co lubią poczuć dreszczyk emocji, wcielić się w rolę detektywa, rozwiązać zagadkę a podejrzanych jest wielu i przy okazji zrelaksować się przy ciekawej lekturze. Może nie jest to super thriller ale czyta się całkiem przyjemnie.

Wszystko zaczyna się gdy ktoś zaczyna mordować fanów gry komputerowej stworzonej na kanwie powieści "Alicja w krainie czarów". Tajemniczy osobnik podający się za Białego Królika przenosi grę do realnego świata, zaczyna wciągać w nią kolejnych graczy, manipuluje nimi, zwodzi i zwabia w pułapkę a przy okazji giną niewinne osoby. Tak, ta gra polega na eliminowaniu rywali, czasu jest niewiele a zwycięzca może być tylko jeden. Kto kryje się pod postacią Białego Królika? Była policjantka Stacy Kilian i detektyw Spencer Malone "...zostają wciągnięci w przerażający świat szalonej gry, w której każdy może zginąć. A morderca bierze wszystko..." (cyt. fragm. opisu z okładki)

Lekki styl Erici Spindler i niesamowita...

wiejskifilozof | 2017-04-03

Thriller bardzo mi się podobał,bardzo dobrze napisany.Uważam,że akcja która toczyła się w Nowym Orleanie jest bardzo wciągająca.
Bo bardzo lubię Nowy Orlean i akcję,co tam się dzieje.
Kiedy,dowiedziałem się kto zabił te dziewczyny.Byłem zaskoczony.
Książka jest moją własnością.

Ania | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Sądziłam że mam przed sobą kolejny thriller trzymający w napięciu. Zabieram się zadowolona do jego czytania a tu rozczarowanie bo coś mi ta książka przypomina. Czytałam o tej historii tylko pod innym tytułem "Morderca bierze wszystko" Tak więc informuję innych czytelników że jest to ta sama powieść .

Wartka akcja jest głównym atutem tej pozycji, nagromadzenie podejrzanych oraz ofiar, niby przypadkowych, a jednak nie do końca, sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Mimo że nawet w minimalnym stopniu nie interesuję się grami RPG, pomysł z przeniesieniem gry do świata realnego wydał mi bardzo dobrym pomysłem.
Policjanci, ze Stacy na czele, rzucają oskarżenia na wszystkich po kolei. Gdy ich główny podejrzany ginie, a morderca ponownie się odzywa, celują w kolejną osobę. Liczą, że tym razem trafią, a tu znów pudło.
Intryga kryminalna ciekawie przedstawiona. Nie zabrakło też wątku romantycznego, ale był on raczej minimalny i nie przysłaniał sensacyjnej, trzymającej w napięciu akcji. Powieść Spindler okazała się przyjemną, rozrywkową lekturą.

Książka o ciekawie brzmiącym tytule. Nie będę ukrywała, że to właśnie ten tytuł przykuł moją uwagę.

hanterkaa | 2016-03-24

W„Morderca bierze wszystko” spotykamy się z prawdziwym geniuszem kryminałów.Chociaż fabuła na samym początku jest nudna,nie wprowadza nic nowego,to z czasem wciąga czytelnika do tego stopnia,że można czuć się oderwanym od rzeczywistości.Tak naprawdę zwroty akcji i liczne podejrzenia bohaterów,co krok potrafią zaskoczyć.

annaroza | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Chyba już kiedyś ją czytałam. Świetna intryga, zaskakujące zwroty akcji, interesująca fabuła, jednak cały czas przeczuwałam jakie będzie zakończenie.

Ania | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Bardzo dobry kryminał.Od samego początku do końca trzymający w napięciu.Zblirzając się do końca książki jesteś pewien że zagadka jest rozwiązana a za chwile okazuje się że jednak jest inaczej dlatego same zakończenie jest zaskakujące.

Anja | 2015-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kolejny rewelacyjny, intrygujący i porywający kryminał pani Erici! Znów jestem pod pełnym wrażeniem pomysłowości tej autorki. Uwielbiam, gdy do swojej kryminalnej, tajemniczej fabuły wplata wątek miłosny, który jest wisienką na torcie. Nie zawiodłam się, jak inne książki pani Spindler, które przeczytałam ta również wciągnęła mnie bez reszty.
Stacy Killian, była śledcza z Dallas po ciężkich przeżyciach przeprowadza się do Nowego Orlenau, aby zacząć nowe życie, tym samym rozpoczynając studia literatury. Pewnej nocy słyszy strzał. Okazuje się, że jej przyjaciółka Cassie wraz z jej współlokatorką zostają zabite. Cassie uwielbiała gry RPG, poznała kogoś, kto chciał ją zapoznać z nową grą "Biały Królik". Śledztwo prowadzi Spencer Malone (nie ukrywam, że mój ulubiony śledczy, chociaż panią Killian też uwielbiam), jednak Stacy mu nie ufa i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Tropy zmuszają ich do wzięcia udziału w brutalnej grze "Biały Królik" w realnym świecie, poznają także...

Patrycja | 2015-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Bardzo przyjemna książka. Pierwszy raz spotkałam się w książce z takim obrazem przestępcy i morderstwa.
Fabuła tej powieści opiera się na serii morderstw dokonanych pod wpływem, pewnej gry o nazwie "Biały Królik", którą ktoś rozgrywa nie tylko w sieci ale i w realu. Oprawca obsesyjnie podąża za zasadami gry mordując przy okazji niewinnych ludzi.
Kto okaże się Wielkim Białym Królikiem? Wszyscy są podejrzani a im dalej w las tym więcej drzew... Trzyma w napięciu do ostatniej strony, zaskakujące rozwiązanie gwarantowane!

zobacz kolejne z 1940