Trzecia strona medalu

Wydawnictwo: Świat Książki
The other side of the story

I pomyśleć, że jeszcze niedawno Gemma, utalentowana organizatorka przyjęć, była taka szczęśliwa! W najkoszmarniejszych snach nie przypuszczałaby, że jej najlepsza przyjaciółka, Lily, opęta mężczyznę jej życia, a od matki - po ponad trzydziestu latach małżeństwa - odejdzie stary ojciec! Ale i Lily, wzięta pisarka, nie czuje się dobrze z tym, że "ukradła" Gemmie ukochanego Antona, a na dodatek nie ma pomysłu na nową powieść. Tymczasem na tekst czeka już Jojo, agentka literacka, która świetnie radziła sobie w pracy do chwili, gdy zakochała się jak idiotka w swym żonatym szefie... Nigdy niezasypiający Londyn i trzy skłócone trzydziestolatki na splątanych ścieżkach uczuć w pełnej humoru opowieści o sukcesach, porażkach i słodkiej zemście.

Siwa | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Najlepsza książka na nie najlepszy okres w życiu. Wiele razy rozśmieszyła mnie do łez a to wszystko dzięki trzem postaciom, kobietom, które swoimi przemyśleniami, dialogami i zabawnymi życiowymi sytuacjami potrafiły wywołać uśmiech na mojej twarzy. Wszystkie trzy inne choć pod pewnymi względami takie same. Najbardziej polubiłam Gemme i Jojo, bo były pewnego rodzaju silnymi i niezależnymi kobietami irytowała mnie trochę Lily. Oprócz tego, że ukradła przyjaciółce faceta była jeszcze niezdecydowana i lubiła obarczać winą innych. Książka genialna choć w pewnym momencie bałam się, że zakończenia będą smutne dla wszystkich trzech pań.

Beata | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Gemma stanowi filar firmy organizującej imprezy towarzyskie dla bogatych. Jojo jest agentką literacką z perspektywą na zostanie wspólnikiem w poważnej agencji. Lily postanawia zostać pisarką, jej pierwsza powieść odnosi sukces. Trzy kobiety, trzy splatające się ze sobą historie. Świetnie się czyta, prawie jednym tchem.
Marian Keyes to gwiazda irlandzkiej literatury kobiecej. Jej powieści przepełnione są ciepłem, optymizmem i dużą dawką humoru.

fidrygauka | 2013-03-01
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku
Przeczytana: 10 października 2012

Książka z kategorii tzw. literatury kobiecej (wiem, wiem, głupi termin, bo od razu szufladkuje książkę jako wyciskacz łez, feministyczny manifest albo o romansidło jakich mało :))

Do czytania w metrze idealna!
Zabrana na chybił-trafił z półki, na której pracownicy mojego zakładu zostawiają książki na wymianę, nie rozczarowała mnie.
Pochłonęłam jednym tchem, głównie ze względu na Jojo i cały 'wątek wydawniczy'.
Książkę świetnie się czyta - jak każdą, która ma służyć rozrywce, rozśmieszyć nas w czasie nużących powrotów z pracy, zrelaksować. Nie jest to oczywiście literatura dla wybitnych intelektualistów, ale 22 miliony sprzedanych książek plasują jej autorkę na liście bestsellerowych pisarek 'chick-lit' i potwierdzają powszechnie znany fakt, że ... większość z nas od czasu do czasu chętnie sięga po książki lekkie, łatwe i przyjemne.

Marian Keyes użyła, wcale nie nowego, zabiegu pisania książki o ... pisaniu książki. Jednym z głównych bohaterów, obok Jojo, Lily i Gemmy, są...

ijacielubie | 2015-07-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2015

Przyjemna, bardzo przyjemna. W pewnym momencie koszmarnie mi się dłużyła i nawet chciałam ją odłożyć, ale się powstrzymałam (byłaby to trzecia z rzędu odłożona książka!) i w sumie się cieszę.
Splatające się losy trzech bohaterek, odpowiednio wykreowane postaci (uwielbiam Emę!), cukierkowe, acz nieprzesadnie, zakończenie. Przyjemna kobieca lektura.

Kamilla | 2015-10-29
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Przy tej książce śmiałam się do łez i płakałam jak dziecko - śmiesznie ale wczułam się bardzo w tą książkę, cieszę się, że wpadła w moje ręce nauczyła mnie jednej rzeczy a właściwie otworzyła mi oczy ...

aleczka | 2013-10-03
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Lekka, zabawna historia trzech młodych kobiet, szukających miłości i swojego sposobu na życie. Dużo humoru i w dialogach i sytuacyjnego. Polecam!

szammanka | 2016-02-25
Przeczytana: 2014 rok

Lekka, przyjemna lektura, dobra na relaks pod koniec wyczerpującego dnia.

Mary | 2011-08-09
Przeczytana: maj 2012

Sympatyczna, dobra lektura na długą podróż.

Ilona | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 lipca 2013

Jojo, Lily i Gemma. Trzy główne bohaterki "Trzeciej strony medalu". Każda ma coś do powiedzenia. Każda z nich ma swoją historię.
Jojo jest opiekunem pisarzy początkujących i tych, którzy mają na koncie kilka udanych (bądź nie) pozycji. Ma nadzieję na awans, lepsze propozycji dla swoich "podopiecznych" i możliwość bycia w związku, który ma szansę być.
Gemma to zorganizowana kobieta, do której zgłaszają się ci, którzy marzą o idealnym przyjęciu. Ma swoje prawie dobrze zorganizowane życie, w którym nie ma miejsca na żadne niespodzianki. A niestety jedna poważna zakłóciła jej życie uczuciowe. Do tego dochodzą problemy rodzinne.
Lily to urocza, niewinna osóbka, która nie chce nikomu wadzić, nikogo też nie chce skrzywdzić. Niestety niekiedy uczucia są silniejsze od rozumu i wszelkich postanowień. I mała, biedna Lily odbija narzeczonego swojej najlepszej przyjaciółce. Staje się to jednak inspiracją do stworzenia przeboju w rekordowo krótkim czasie!

Długo zastanawiałam się, jak połączą...

| 2011-07-31
Przeczytana: 2007 rok

Nie spodziewałam się po tej książce niczego specjalnego. Stałam się jej posiadaczką zupełnie przypadkowo- stanowiła darmowy dodatek do miesięcznika, który w ówczesnym czasie prenumerowałam. Sięgnęłam po nią dopiero po wielu długich miesiącach, pewnego wolnego, pochmurnego dnia... Jakież było moje zdziwienie, gdy po kilkunastu przeczytanych stronach zaczęłam żałować, że zdecydowałam się na jej lekturę tak późno. Trzy barwne bohaterki, ich przeplatające się historie, wzloty i upadki. "Trzecia strona medalu" zarówno wzrusza, jak i bawi. Z tą książką można spędzić naprawdę przemiły dzień... niekoniecznie deszczowy. :)