Prawdziwa historia Melody Browne

The Truth About Melody Browne
978-83-7506-553-4
Melody Browne
Ag2S

Gdy Melody Browne miała dziewięć lat, w pożarze straciła dom, a wraz z nim wszystkie zabawki, zdjęcia i pamiątki. Ogień zniszczył nie tylko jej skarby dzieciństwa, wraz z nim przepadły wszystkie wspomnienia – Melody nie pamięta niczego do dnia swoich dziewiątych urodzin. Teraz ma około trzydziestki, mieszka w mieszkaniu komunalnym w Londynie ze swoim siedemnastoletnim synem. Nie odwiedziła...

Teraz ma około trzydziestki, mieszka w mieszkaniu komunalnym w Londynie ze swoim siedemnastoletnim synem. Nie odwiedziła rodziców, odkąd opuściła dom w wieku piętnastu lat. Melody wybrała własną drogę i stara się być szczęśliwa na tyle, na ile to możliwe.
Pewnego dnia zdarza się coś niezwykłego. W trakcie seansu hipnotyzerskiego na scenie traci przytomność – a kiedy dochodzi do siebie, zaczyna jednocześnie odzyskiwać pamięć. Początkowo wspomnienia nic dla jej nie znaczą, ale powoli, dzień po dniu, składa po kawałku prawdziwą wersję wydarzeń ze swego dzieciństwa.
Trafia do miejsc, które nagle okazują się dziwnie znajome, spotyka ludzi, którzy ją pamiętają i w jakiś sposób byli częścią jej życia. Jednakże z każdym pytaniem pojawia się coraz więcej tajemnic, a każda rozwiązana z trudem zagadka prowadzi do następnej. Melody zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek uda jej się poznać prawdę o sobie samej…

magda | 2012-08-01

Tytułowa bohaterka - Melody Browne, jako mała dziewczynka przeżyła pożar, ogień zniszczył jej dom, a co najdziwniejsze pozbawił ją wszystkich wspomnień - Melody nie pamięta niczego, co wydarzyło się przed jej dziewiątymi urodzinami.

Teraz jest kobietą po trzydziestce, mieszka w Londynie ze swoim prawie dorosłym synem i wiedzie spokojne, normalne życie. Któregoś dnia na jej drodze pojawia się Ben. Mężczyźnie bardzo zależy na spotkaniu z Melody, w końcu wpada na dosyć nietypowy pomysł i zabiera ją na seans hipnotyzerski. Podczas seansu kobieta traci przytomność, a kiedy dochodzi do siebie w jej głowie pojawiają się strzępki dziwnych wspomnień, które wydają się nie mieć żadnego sensu ani znaczenia. Z biegiem czasu zaczynają się jednak układać w logiczną całość i odkrywają przed Melody jej prawdziwą historię…

Rozdziały poświęcone dorosłemu życiu bohaterki przeplatają się z fragmentami dotyczącymi jej dzieciństwa. Urozmaica to fabułę i utrzymuje odpowiednie tempo akcji. Całość czyta...

Paolina_pl | 2012-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Wspaniała, wspaniała i jeszcze raz wspaniała! Tak pięknej, mądrej i wzruszającej książki nie czytałam od bardzo dawna! Coś pięknego, po prostu arcydzieło!
Książka ta wpadła mi w ręce przypadkiem i dziękuję temu przypadkowi, bo zesłał mi perełkę. Naprawdę wzruszyłam się, czytając tę książkę, ta historia mocno chwyta za serce i nawet, gdy skończy się czytać to ona pozostaje z nami. Pokazuje, jak zmieniają się ludzie pod wpływem większych i mniejszych osobistych tragedii, że czasem życie może obrócić się o 180 stopni. Uczy, by nie kierować się w życiu stereotypami, by każdego człowieka traktować jako osobną rzeczywistość i by nie oceniać po pozorach. Pokazuje, że dla każdego w życiu w końcu zaświeci słońce!:)
A pod względem warsztatu książka również rewelacyjna. Czyta się z wypiekami na twarzy, z ogromną ciekawością, co wydarzy się dalej.
Może piszę chaotycznie, ale książka tak mnie zachwyciła, że nie mogę się skupić na poprawności;)
Podsumowując: takich książek powinno być jak...

anulla | 2011-01-16
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Słodka okładka sugeruje kolejne romansidło, ale zawartość zaskakuje pozytywnie. Gorzko-słodka opowieść o życiu pewnej trzydziestoparolatki, której życie nie poskąpiło dramatycznych zwrotów.

Pokorzasta | 2012-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inności
Przeczytana: 12 lutego 2012

Przyznam, że kiedy dostałam książkę, trochę przestraszyła mnie cukierkowa okładka. Tak więc zaczęłam ją czytać z bardzo sceptycznym nastawieniem. Jednak moje obawy rozwiały się już po kilku stronach. Nie jest może to super ambitna lektura, ale wciąga. Zabawna w jednym momencie, by chwilę później ekscytować. Barwne postaci, ciekawe wątki, dobre dialogi i parę innych rzeczy składają na na prawdę sympatyczną powieść. Mnie najbardziej zachwyciły krótkie, ale obrazowe opisy emocji, które wydawały się być bardzo prawdziwe, żywi bohaterowie z ich wadami i zaletami, brak koloryzowania i upiększania, a przede wszystkim realność, Bo chociaż historia bywa zaskakująca to nie sprawia wrażenia udawanej i naciąganej. A książkę polecam.

PATRYCYJKA | 2015-12-20
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Książka Lisy Jewell "Prawdziwa historia Melody Browne" zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Patrząc na okładkę myślałam o cukierkowej historii dziewczyny z Ameryki i.... na szczęście się pomyliłam. Gdy Melody miała dziewięć lat, w pożarze straciła dom, a wraz z nim całe swoje zabawki, zdjęcia i pamiątki. Ognień zniszczył nie tylko jej skarby dzieciństwa, wraz z nim przepadły wszystkie wspomnienia- Melody nie pamięta niczego do dnia swoich dziewiątych urodzin. Teraz ma około trzydziestki, mieszka w mieszkaniu komunalnym w Londynie ze swoim siedemnastoletnim synem. Nie odwiedziła rodziców, odkąd opuściła dom w wieku piętnastu lat. Melody wybrała własną drogę i stara się być szczęśliwa na tyle na ile to tylko możliwe. Pewnego dnia zdarza się coś niezwykłego. W trakcie seansu hipnotyzerskiego na scenie traci przytomność- a kiedy dochodzi do siebie, zaczyna jednocześnie odzyskiwać pamięć. Początkowo wspomnienia nic dla niej nie znaczą, ale powoli dzień po dniu, składa po kawałku...

Ewcia123450 | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

To bardzo poruszająca opowieść o ciężarze jaki musiała unieść mała dziewczynka. Na początku irytowało mnie zachowanie dorosłej Melody jednakże wraz z rozwojem akcji wyjaśniło się jej ukształtowanie charakteru. Polecam.

Bardzo wciągające, ciepłe czytadło, ciekawy pomysł na fabułę, która jest niebanalna. Na plus bohaterowie, którzy naprawdę dają się bardzo polubić.

Barbara Świerczewska | 2014-10-01

zaczynając czytać tą książke spodziewałam się nieskomplikowanej treści -takiej prostoty literackiej,otóż moje wielkie zdziwienie ponieważ od tej lektury nie można się oderwać,jednym słowem wspaniała ,pięknie napisana ,wzruszająca historia,niech was nie zmyli- jak mnie okładka ,treść być może wzburzy waszymi posadami ,bardzo mocno polecam

Oliwia Pratt | 2013-11-11
Przeczytana: 02 listopada 2013

To jedna z tych książek które trzymają w niepewności do samego końca. Melody nie jest typową kobietą. Jej przeszłość kryje mnóstwo tajemnic a odkrycie ich może sprawić, że jej świat diametralnie się zmieni.
Bez wątpienia książką godna uwagi i poświęcenia chociaż minuty. Może godziny. Ewentualnie całego dnia. :)

Maja Kutyła-Kupidura | 2016-04-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Jest nieprzewidywalna i do samego końca nie mamy pewności jak się skończy. Połknęłam ją na 2 razy. Chodziłam wszędzie z nosem w tej książce a nawet gotowałam z nią obiad. Pożyczyłam kilku koleżankom i ich reakcja była identyczna. Niestety inna książka tej autorki nie była już tak rewelacyjna, a wręcz była banalna i wulgarna.